Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Studiuję i pracuję – 85% studentów WSB łączy naukę i pracęŁączenie pracy i nauki staje się coraz popularniejsze. To w dużej mierze efekt oczekiwań pracodawców, którzy liczą na to, że absolwent wyższej uczelni będzie miał już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej studentów stara się łączyć pracę i naukę. W Wyższej Szkole Bankowej edukację i karierę łączy nawet 85% studentów – a warto pamiętać, że duża część z nich to także studenci dzienni.

Kiedy zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe? Jak najwcześniej

Pracodawcy, którzy szukają nowych twarzy do swojej firmy, deklarują jasno, że chcą przyjąć osoby mogące pochwalić się już pierwszymi doświadczeniami zawodowymi. Wielu pracodawców nie ma bowiem czasu na szkolenie ludzi, którzy jeszcze nie mieli szansy pracować na samodzielnym stanowisku – i to niezależnie od branży. Cenne jest zatem każde doświadczenie zawodowe, które absolwent wyższej uczelni ma na swoim koncie. Zazwyczaj studentom, zwłaszcza dziennym, trudno jednak podejmować stałą pracę; najczęściej młodzi ludzie ograniczają się do wakacyjnych staży.

Brak aktywności zawodowej to nie zawsze wina studenta

Nie zawsze jest to kwestia lenistwa – czasem po prostu plan zajęć na uczelni okazuje się przeszkodą nie do pokonania. Liczne okienka, zajęcia o różnych godzinach, nierzadko w każdy dzień w tygodniu. Dlatego właśnie tak ważny jest elastyczny plan zajęć, który umożliwi podjęcie pracy chociaż na pół etatu. Wbrew pozorom niektóre uczelnie doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb studentów w tym zakresie. Przykładem może być Wyższa Szkoła Bankowa.

WSB umożliwia łączenie nauki i pracy

Istotny dla wielu studentów może być zatem wybór takiej uczelni, która umożliwi im swobodne pogodzenie nauki i pracy. Na WSB jest to możliwe. Brak okienek, godziny zajęć ustalone w taki sposób, by jednocześnie pozwalały na podjęcie pracy – przynajmniej na pół etatu, ale i nierzadko w pełnym wymiarze godzin. Potwierdzają to zresztą statystyki. Z oficjalnej strony uczelni możemy dowiedzieć się, że 85% studentów łączy naukę na studiach z pracą zawodową. Ofertę studiów licencjackich i studiów magisterskich na WSB można znaleźć na stronach https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia i https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-ii-stopnia.

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 20.05.2019