Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Strój i makijaż na egzamin - na co zwrócić uwagę?

Strój i makijaż na egzamin - na co zwrócić uwagę?Sesja egzaminacyjna to zawsze stresujący czas dla wszystkich studentów. Bardzo często powstaje problem, jaki strój oraz makijaż będzie najlepszy. Jak mawia stare powiedzenie: “jak nas widzą tak nas piszą”. Jakie tricki modowe zastosować, żeby nie podpaść swojemu profesorowi? Jaki makijaż wykonać, aby nie rzucał się za bardzo w oczy? Podpowiadamy.

 

Strój na egzamin - na co zwrócić szczególną uwagę?


Wybierając strój na egzamin powinniśmy zadbać o to, aby był on schludny, dobrze wyprasowany i wolny od wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Nawet drobne, małe paprochy mogą niepotrzebnie przykuwać uwagę profesorów. Ubiór powinien mieć także odpowiednią długość, szczególnie jeśli chodzi o sukienki bądź spódnice. Zbyt mocno eksponowane nogi nie będą mile widziane przez egzaminatorów. Uniwersytet czy Politechnika to poważne miejsce, w którym należy zachowywać się odpowiednio. Dobrze dobrany strój to tak naprawdę pierwszy krok, aby warunek został spełniony.

Spódnice oraz sukienki powinny sięgać przynajmniej do kolan. Niektóre z nich wyglądają lepiej w krótszych wersjach, lecz te kończące się nieco niżej dadzą nam pewność, że nie pokażemy zbyt wiele przy siadaniu czy nawet schylaniu. Dobry wygląd to zatem nie tylko komfort fizyczny, ale także psychiczny. Sam egzamin jest już stresującym wydarzeniem, więc nie ma sensu dokładać sobie zmartwień, których może przysporzyć nam dane ubranie.

 

Makijaż na egzamin - jak ukryć blizny po trądziku i czuć się komfortowo?


Podczas egzaminu ważny jest nie tylko ubiór, lecz również makijaż. Oficjalne sytuacje wymagają naturalnego make-up’u, który subtelnie podkreśli urodę i nie będzie rzucać się w oczy. Niezależnie od tego, czy na co dzień wolisz stonowany czy mocny makijaż, kolorowe kosmetyki lepiej będą prezentować się na skórze nawilżonej. Na twarz warto zatem nałożyć ulubiony lekki krem, a następnie zaaplikować na niego podkład oraz korektor. Ten drugi przyda się zwłaszcza przy bliznach po trądziku.

Do zmatowienia twarzy przyda się sypki puder transparentny. Podkreśli on naturalny kolor skóry i nie sprawi, że trzeba będzie go tonować. W takim dniu, jak podczas egzaminu najlepiej wykonać minimalistyczny makijaż oczu. Tęczówkę można podkreślić naturalnymi, cielistymi cieniami do powiek. Dobrze sprawdzi się dodatek jasnego brązu w załamaniu powieki. Można również nałożyć czarny eyeliner, pamiętając jednak, aby kreska była stosunkowo cienka i nie wystawała mocno poza granice oka.

 

Jak zadbać o skórę przed egzaminem?


Sesja egzaminacyjna wiąże się również ze stresem przed ważnymi zaliczeniami. Wpływa on znacznie na kondycję naszej skóry, dlatego na kilka dni przed egzaminem dobrze jest urządzić sobie rytuał pielęgnacyjny. Podstawą jest odpowiednie nawodnienie skóry, która pod wpływem wielu innych czynników może się wysuszać. Dobrze jest także wykonać lekki peeling, szczególnie jeśli mamy do czynienia z wypryskami czy bliznami po trądziku.

Zadbać o skórę można także od wewnątrz. Pijmy dużo wody i zrezygnujmy z licznych fast foodów, które mogą przysporzyć nam nieestetycznych krostek na chwilę przed ważnym dla nas dniem.


Data publikacji: 05.07.2022