Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Podręczniki, po które studenci będą sięgać z przyjemnością? Poznaj książki od PWN!


Dobre podręczniki to takie, które w przystępny sposób wprowadzają czytelnika w wiedzę z danego zakresu. Właśnie takie książki dla studentów możesz odnaleźć w ofercie wydawnictwa PWN. Co sprawia, że woluminy tego wydawnictwa cieszą się taką popularnością? Jakie pozycje dostępne są w ich ofercie? Przekonaj się!

Wydawnictwo Naukowe PWN - wieloletnia działalność o bogatej historii


Państwowe Wydawnictwo Naukowe zostało utworzone w 1951 roku poprzez wydzielenie z Państwowych Zakładów Wydawnictw Szkolnych. To właśnie temu wydawnictwu zawdzięczamy Wielką Encyklopedię Powszechną czy Encyklopedię Popularną, które znacznie pomogły w edukacji najmłodszych, stając się tym samym wartościową pozycją w domu każdego Polaka, do której wciąż chętnie wracają już dorośli dziś ludzie.


W takiej formie wydawnictwo funkcjonowało do 1997 roku, kiedy to zostało sprywatyzowane i przyjęło nazwę Wydawnictwa Naukowego PWN. Jego stały rozwój sprawia, że obecnie proponuje znacznie szerszy zakres tematyczny książek niż na początku działalności. To zaś przekłada się na bogatą ofertę wydawniczą, z której może skorzystać każdy - od najmłodszych, poprzez młodzież i studentów, do osób starszych.


Co proponuje w swojej ofercie Wydawnictwo PWN?


Książki od PWN to szeroki zakres wydawniczy, wśród którego znaleźć można przeróżne pozycje. Głównie są to:  • pozycje z literatury naukowej;

  • pozycje z literatury popularnonaukowej;

  • pozycje z literatury pięknej;

  • encyklopedie;

  • słowniki polskojęzyczne;

  • słowniki obcojęzyczne.


Są to więc zarówno podręczniki szkolne i akademickie oraz różne pomoce naukowe, jak i biografie czy przeróżne poradniki. Tak szeroka oferta pozwala sprostać oczekiwaniom każdego czytelnika.


ksiazkistos

Podręczniki PWN, czyli gwarancja sukcesu na studiach


Studia wyższe to duże wyzwanie, któremu trudno sprostać bez odpowiednich podręczników. Książki dla studentów są bowiem ich podstawowym źródłem wiedzy, pozwalającym na przygotowanie się do zajęć, do egzaminu czy do napisania pracy zaliczeniowej. W związku z tym muszą charakteryzować się kilkoma cechami, wśród których najważniejszą jest aktualność badań przedstawianych w danych pozycjach. 


Podręczniki dla studentów od Wydawnictwa PWN to pozycje, które spełnią potrzeby osób na każdym kierunku studiów. Poza treścią opartą na najnowszych doniesieniach naukowych, podręczniki PWN cechują się stylem naukowym, przepełnionym terminologią z opisywanej dziedziny, co utrzymuje książkę na odpowiednim poziomie intelektualnym oraz pozwala na zapoznanie się z najważniejszymi pojęciami. Układ takiej książki też jest ściśle określony - rozpoczyna się od podstawowych zagadnień z danej tematyki i przechodzi do bardziej zaawansowanych, rozbudowanych, utrzymując ich odpowiednią hierarchię. A co najważniejsze - proponowane przez PWN podręczniki pobudzają studentów do myślenia, a jednocześnie są napisane na tyle przystępnie, by były zrozumiałe na danym etapie nauczania.


Książki od PWN na studia - jak wybrać?


Wydawnictwo PWN proponuje podręczniki na każdy rok i kierunek studiów. Z bogatej oferty wybrać możesz książki dotyczące nauk przyrodniczych czy ekonomicznych, społecznych bądź technicznych, a także humanistycznych oraz ścisłych. Dzięki temu bez względu na to, czy studiujesz matematykę, filozofię czy inżynierię budownictwa, księgarnia PWN będzie miejscem, które warto odwiedzić. Na co, poza tematyką, zwrócić uwagę przy ich wyborze?


Wiele propozycji PWN może stanowić uniwersalne rozwiązanie dla wielu powiązanych ze sobą kierunków, dlatego przed wyborem konkretnej pozycji warto się upewnić (np. po spisie treści), że jest to właśnie ta, której potrzebujemy. Dopasowanie do kierunku to jedno, drugie zaś to uwzględnienie roku studiów. Osoby na pierwszym semestrze akademickim powinny celować w książki ukierunkowane na podstawy danej dziedziny. Najczęściej rozpoznać je można już po tytule, np. “Podstawy matematyki dla ekonomistów”, “Anatomia zwierząt Tom I” czy “Podstawy obliczeń turbin”. W późniejszych latach studiów, gdy już nabierzesz obeznania, sugeruj się kolejnymi tomami poszczególnych wydań, ale także pozycjami polecanymi przez samych wykładowców.


Przy poszukiwaniu wartościowego podręcznika kieruj się także tym, co już znasz. Jeśli właśnie rozpoczynasz kolejny semestr i szukasz książek, które pomogą Ci z jego zaliczeniem, możesz sięgnąć po kolejne wydania tego, co już masz, lub poszukać czegoś nowego, ale od tego samego autora. Jeżeli odpowiadało Ci podejście do tematu konkretnego badacza i spodobał Ci się jego styl pisania, inne jego pozycje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Przejrzyj podręczniki akademickie pod tym kątem, a być może znajdziesz coś, czego właśnie szukasz.


Podręczniki z zakresu psychologii, politologii, biologii, geografii, historii, a nawet budownictwa - to i wiele innych znajdziesz w ofercie Wydawnictwa PWN. Sięgnij po ich wartościowe pozycje, a studiowanie stanie się nie tylko prostsze, ale i zdecydowanie przyjemniejsze.


Data publikacji: 08.09.2021