Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Nowy wymiar kształcenia WSBiNoZ

Nowy wymiar kształcenia WSBiNoZNowy wymiar kształcenia - pod takim hasłem Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozpoczęła rekrutację na nowy rok akademicki 2024/2025. Uczelnia dynamicznie się rozwija i wprowadza innowacyjne i nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Na 7 kierunkach studiów dietetyce, kosmetologii, pedagogice, psychologii, kryminologii, prawie i bezpieczeństwie wewnętrznym kształci się już ponad 3000 studentów. Oprócz Łodzi – uczelnia rekrutuje do dwóch swoich Filii –  w Rybniku i w Szczawnie-Zdroju.

Redakcja: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu rozpoczyna rekrutację na nowy rok akademicki? Czym zaskoczy tegorocznych maturzystów?

Aleksandra Mysiakowska, Wicekanclerz ds. relacji zewnętrznych:

Naszym celem nie jest zaskakiwać, a raczej zachęcać wysokim poziomem i praktycznym profilem kształcenia. Elementem zaskoczenia mogą być jednak nowoczesne narzędzia dydaktyczne, którymi możemy się pochwalić i którymi chcemy się wyróżniać. Mam tu na myśli uruchomioną w zeszłym roku pracownię wirtualnej rzeczywistości (VR - WSBiNoZ - Studia Łódź). Wciąż jesteśmy jedną z nielicznych szkół, która może poszczycić się takimi innowacjami.

Redakcja: Stąd hasło rekrutacyjne „nowy wymiar kształcenia”? Może Pani rozwinąć tę myśl?

A.M.: W pracowni wirtualnej rzeczywistości odbywają się zajęcia praktyczne dla studentów PRAWA i KRYMINOLOGII. Pracownia wyposażona jest w dwa symulatory: VR kryminalistycznego badania - oględzin i zabezpieczania miejsca ujawnienia zwłok

oraz

VR symulacji rozprawy sądowej

Po założeniu gogli uczestnicy zajęć przenoszą się w wirtualny świat np. na miejsce zbrodni, gdzie wcielają się w role śledczych i muszą zidentyfikować, a następnie zabezpieczyć pozostawione tam ślady. W przypadku drugiego symulatora, przenoszą się na salę sądową i mogą wziąć udział w symulowanej rozprawie sądowej.

Redakcja: Jakie zalety ma wykorzystanie technologii VR w procesie kształcenia?

A.M.:  Przede wszystkim możemy stworzyć przestrzeń dydaktyczną, która realnie byłaby zbyt kosztowna, niebezpieczna, czy wręcz niemożliwa do zaaranżowania. Ponadto studenci rozwijają spostrzegawczość, umiejętności wyciągania wniosków i analizy, mogą także wielokrotnie przećwiczyć umiejętności praktyczne w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Redakcja: Wspomniała Pani o praktycznym profilu kształcenia, pracownia wirtualnej rzeczywistości to nie jedyna specjalistyczna sala w WSBiNoZ?

A.M. Ponad 70% zajęć w ramach każdego kierunku studiów prowadzonych jest w formach  – ćwiczeń, warsztatów, konwersatoriów, projektów czy zajęć terenowych. Zajęcia praktyczne prowadzone są wyłącznie przez ekspertów – specjalistów w swojej dziedzinie w pracowniach, będących odwzorowaniem naturalnego środowiska na rynku pracy. Bardzo ciekawą pracownią jest pracownią badań antropometrycznych (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu - Studia Łódź - Pracownia badań antropometrycznych (wsbinoz.edu.pl)), którą zaaranżowana na wzór gabinetu dietetyka. Są  w niej kozetka, waga, wzrostomierz, ciśnieniomierz, analizator składu ciała. Wszystko po to, aby studenci mogli w sposób praktyczny sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Doskonale wyposażone są także pracownie kosmetologiczne. Zajęcia w tych salach pozwalają studentom KOSMETOLOGII (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu - Studia Łódź - Pracownia kosmetologiczna KLAPP (wsbinoz.edu.pl)) wykonywać zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i produktów do pielęgnacji.

Redakcja: Czy osoby zainteresowane studiami mogą wcześniej odwiedzić Uczelnię?

A.M. Tak, jak co roku organizujemy Drzwi Otwarte (Drzwi otwarte - Rekrutacja studia I i II stopnia, jednolite magisterskie - Rekrutacja online! - Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu - Studia Łódź (wsbinoz.edu.pl)), na które serdecznie zapraszamy. Odbędą się w dniach 5 i 6 czerwca. Będzie można wówczas zwiedzić naszą Uczelnię, zobaczyć pracownie specjalistyczne, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, porozmawiać z wykładowcami oraz studentami. To z pewnością dobra okazja na bliższe poznanie Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu przed podjęciem ostatecznej decyzji o studiach.

Redakcja: Czy może Pani powiedzieć coś więcej o samej rekrutacji, kiedy i na jakich zasadach się odbywa?

A.M.: Rekrutacja Formularz rekrutacyjny - Rekrutacja studia I i II stopnia, jednolite magisterskie - Rekrutacja online! - Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu - Studia Łódź (wsbinoz.edu.pl) rozpoczyna się 6 maja i trwa do 30 września. W naszej uczelni niezależnie od wybranego kierunku studiów wymagamy matury na poziomie podstawowym. Można zapisać się na studia poprzez formularz rekrutacyjny dostępny na stronie internetowej. Następnie pracownik Biura Rekrutacji kontaktuje się z kandydatem w celu umówienia rozmowy organizacyjnej i podpisania umowy.

Redakcja: A czy planowane są jakieś akcje promocyjne, zniżki dla Kandydatów na studia?

A.M. W ramach promocji prowadzimy akcję 0 opłat rekrutacyjnych i 0 wpisowego. Ponadto mamy specjalną ofertę dla absolwentów szkół mundurowych – otrzymują oni voucher jedno czesne gratis. Zachęcamy także naszych Studentów do rekomendowania studiów w WSBiNoZ. Osoba polecona oraz polecająca także mogą liczyć na zniżki na studia.

Redakcja: Czy takie same zasady obowiązują także w Filiach Uczelni w Rybniku i w Szczawnie-Zdroju

A.M. Zasady rekrutacji i promocji są takie same zarówno dla Łodzi jak i dla Filii w Rybniku, jak i w Szczawnie-Zdroju. Natomiast inna jest oferta studiów. W Rybniku zapraszamy na studia I i II stopnia na kierunek pedagogika oraz kryminologia. Natomiast w Szczawnie-Zdroju – na studia I i II stopnia na kierunek kryminologia.


Data publikacji: 22.05.2024