Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Najlepsze miejsca do nauki w Krakowie

Najlepsze miejsca do nauki w Krakowie„Własne biurko nie jest tak atrakcyjne jak inne biurko” – ta stara studencka zasada definiuje potrzebę zmieniania otoczenia, by bez rozpraszania się i w skupieniu efektywnie przyswajać materiał naukowy. 
Udowodniono, że nauka w gwarze kawiarni jest mało efektywna, a ze wspólnej  nauki  z przyjaciółmi w miejsce porządnego „kucia” często wchodzi mini imprezka. 

Jeśli więc szukasz w Krakowie szukasz cichej, spokojnej i przyjaznej przestrzeni do nauki, podajemy Ci listę najlepszych miejscówek, gdzie możesz liczyć na ciszę, spokój, unoszącą się w powietrzu naukową atmosferę, a w bonusie dostęp do dobrej kawy:

  • Rajska. Nowi studenci: jeśli jeszcze nie znacie tego magicznego miejsca, musicie je poznać.  Nie ma krakowskiego studenta, który nie wpadłby na Rajską  choć jeden raz. Usytuowana w samym centrum miasta na ulicy Rajskiej, Wojewódzka Biblioteka Publiczna czynna jest od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 19:00. Aby uzyskać dostęp do kultowej czytelni musicie wyrobić kartę, ale jest to prosty proces. Po nauce masz szeroki wachlarz możliwości gastronomicznych, z przyjaznymi dla studenta cenami: N-Pizza, czy świetna Cafe Lisboa gdzie pastel de nata jest najlepszy w Krakowie. 
  • Pro tip: Cafe Lisboa zawsze ma dosyć dobry deal na espresso + pastel de nata – ta wiedza może ci się przydać, kiedy w środku naukowego dnia na Rajskiej zapragniesz wzmocnienia. 
  • Areteka. na Rajskiej 12 (z wejściem za rogiem, na Szujskiego)– trochę biblioteka, trochę przestrzeń twórcza, miejsce gdzie możesz pograć na Playstation, wypożyczyć cyfrowy czytnik do książek, ale tez usiąść i się pouczyć. Trudno opisać tę nieuchwytną atmosferę-miks skupienia i relaksu, warto tam zaglądnąć, zostać i polubić. 
  • Biblioteka twojej uczelni. Nie odrzucaj jej z góry – uczelniane biblioteki w ciągu ostatnich kilku dekad przeszły dużą transformacje i z zapyziałych, zakurzonych nieprzyjaznych powierzchni, stały się miejscami przyjaznymi użytkownikom. Ich zdecydowanym plusem jest to, że zazwyczaj znajdują się na kampusie – z zajęć do nich jest jeden krok.  Możliwe jest też, że twój wydział ma swoją osobną, mniejszą bibliotekę. To że będzie mniejsza, może być jej wielką zaletą, gdy nie potrafisz uczyć się w towarzystwie wielu osób. 
  • Akademik z wydzieloną przestrzenia do nauki. Dawno minęły już czasy, kiedy życie w akademiku równało się dzieleniu twojego pokoju z dwoma lub trzema innymi osobami. Dzisiejsi studenci mogą liczyć na o wiele więcej komfortu oraz prywatności, a nawet wydzielone miejsce do nauki w akademiku w Krakowie, na przykład takim jak LivinnX. Plusem jest nawiązywanie znajomości pomiędzy studentami mieszkającymi w tym samym miejscu. 
  • Przestrzeń Pełna Czasu. To ciekawe miejsce to połączenie swobodnej atmosfery sklepu papierniczego, kawiarni i przestrzeni co-workingowej. Jeżeli motywuje cię obecność innych pracujących w skupieniu lub uczących osób tak na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie nie odpowiada Ci totalna cisza i rygor bibliotek, to może być właśnie miejsce dla Ciebie. Znajdziesz je na Kazimierzu, przy ulicy św. Wawrzyńca 19/90.

W Krakowie jeżeli tylko pragniesz się uczyć, studiować i stawiać na swój rozwój to nasze miasto oferuje wiele możliwości. Którą wybierasz dla siebie? 


Data publikacji: 26.09.2022