Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

MBA czyli Master of Business Administration. Czym są studia MBA?Studia MBA różnią się od innych studiów; ich ukończenie uprawnia do używania tytułu Master of Business Administration. Wiele osób nie wie, co taki tytuł daje i kim właściwie jest absolwent studiów MBA. Mimo to MBA kojarzy się z prestiżem i dobrymi zarobkami. Często ma to związek z faktem, że studia tego rodzaju są na ogół prowadzone przez uczelnie ekonomiczne i biznesowe. Co warto wiedzieć o MBA? Czy tytuł Master of Business Administration jest przepustką do kariery?

Studia MBA: kierunek inny niż wszystkie

Studia MBA nie są – wbrew pozorom – studiami magisterskimi, a tytuł Master of Business Administration nie jest równorzędny z tytułem magistra. Studia MBA to studia podyplomowe, co oznacza, że osoby starające się o przyjęcie muszą legitymować się wykształceniem wyższym. Przed kandydatami na studia MBA jest jeszcze jedno wyzwanie – powinni mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe (najczęściej 2-3 lata). To oznacza, że słuchaczami MBA zostają osoby świadome i posiadające już spore umiejętności i wiedzę (zobacz profil słuchacza studiów MBA Wyższej Szkoły Bankowej). Przekłada się to na poziom zajęć – prowadzący nie muszą dzielić słuchaczy na dwie czy trzy grupy w trosce o różny poziom zaawansowania słuchaczy.

Tytuł Master of Business Administration: co daje?

Studia MBA to kuźnia świetnych menedżerów, dyrektorów i prezesów firm. Zajęcia są praktyczne, najczęściej mają formę warsztatów, gier biznesowych czy omawiania case’ów. Dodatkowo słuchacze muszą współpracować, by osiągnąć upragniony wynik (np. podczas tworzenia projektu, która ma przynieść rozwiązanie omawianego problemu). Tytuł Master of Business Administration przekłada się również na wyższe zarobki i możliwość szybszego awansu. Wielu pracodawców docenia fakt ukończenia tych prestiżowych – i wciąż elitarnych – studiów. Warto pamiętać także o innym aspekcie studiów MBA. Osoby, które dostały się na takie studia, mają za sobą najczęściej już kilka lat pracy i sporo doświadczenia zawodowego. To naturalnie sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów już na studiach i tym samym rozbudowaniu własnej sieci networkingowej.

Artykuł sponsorowany.


Data publikacji: 12.02.2019
ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły