Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Jaki kurs angielskiego dla dzieci wybrać?

Jaki kurs angielskiego dla dzieci wybrać?Język angielski jest prawdopodobnie najpopularniejszym językiem obcym na całym świecie. Choć to nie on dzierży palmę pierwszeństwa wśród liczby użytkowników (to zaszczytne miejsce przypada chińskiemu), to nie da się ukryć, że angielski jest najbardziej uniwersalny. Dzięki niemu porozumiemy się z ludźmi z całego świata. Przydaje się nie tylko na wycieczce, w pracy lub na studiach, ale także w życiu codziennym. Internet oferuje mnóstwo możliwości, ale dostęp do nich może być ograniczony. Znając język Szekspira mamy większe szanse na to, by korzystać ze wszystkich dobrodziejstw. Pozwoli nam to na rozwój, ciekawsze spędzanie czasu, dostęp do nauki. 

Nauka języków obcych to także doskonały trening dla mózgu! A w końcu mózg to ten organ, który zdecydowanie warto ćwiczyć. Jeżeli zadbamy o to już od najmłodszych lat, z pewnością odczujemy pozytywne skutki na starość. Małe dzieci mogą – a właściwie powinny – uczyć się języków obcych. Ich wiek i moment rozwoju pozwala im na chłonięcie wiedzy niczym gąbka. Pierwsze lata życia zostały do tego właśnie stworzone. 

Czy zatem warto wybrać kurs angielskiego dla dzieci? Oczywiście, że tak! To pytanie nie pozostawia żadnych wątpliwości! Jedyną kwestią, którą trzeba rozwiązać. Jest tylko konkretny wybór. Na co zwrócić uwagę? Czy są jakieś szkoły, które specjalnie polecamy? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz! 

Czy nauka online to dobry pomysł?

Wiele osób może być już zmęczone nauką w formie online. Na szczęście wracamy jednak powoli do normalności. Oby tak dalej! Nie da się jednak ukryć, że kurs angielskiego dla dzieci w formie online ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim pewna i bezpieczna forma nauki. Ponadto, niezwykle elastyczna. W razie choroby czy wyjazdu można przesunąć zajęcia na inny termin, bez ich stracenia. Kolejną zaletą jest technologia, z której można w czasie lekcji online korzystać. Taka forma zajęć daje dużo możliwości oraz zapewnia elastyczność dla nauczyciela i dziecka. Dzięki temu nauka staje się dużo ciekawsza, co przełoży się na efekty. 

Nauczyciel lokalny czy native speaker? 

Dobry nauczyciel to podstawa, aby kurs angielskiego dla dzieci przyniósł efekty. Wiele szkół oferuje zajęcia z nauczycielem lokalnym (czyli np. Polakiem, który ukończył anglistykę), ale także z native speakerami (Brytyjczykami, Amerykaninami, Australijczykami itd.)  Jeżeli obawiasz się, że dziecko nie będzie w stanie porozumieć się z native speakerem – uspokajamy. Tacy nauczyciele to profesjonaliści, którzy umieją dotrzeć do dziecka, nawet jeżeli ono nie mówi po angielsku dobrze, czy nawet wcale. Gesty, mowa ciała oraz pomoce naukowe będą tu kluczowe. Warto jednak wybrać tę formę, aby pomóc dziecku w przełamaniu bariery językowej, zanurzeniu się w angielskim oraz nauczeniu się naturalnego, żywego języka. 

Kurs angielskiego dla dzieci – co warto wiedzieć?

Aby kurs angielskiego dla dzieci przyniósł efekty, należy sprawdzić, w jaki sposób szkoła podchodzi do nauki i całego procesu nauczania. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie danej placówki na darmowej lekcji próbnej. Taką formę oferuje, chociażby Novakid. Ta szkoła wyróżnia się nie tylko kadrą nauczycielską, ale także formą zajęć, która łączy naukę z zabawą i grami. Takie podejście zapewnia dziecku komfort, eliminuje stres i nudę. Maluchy uczą się szybciej, skuteczniej, a efekty pozostają na dłużej. 

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko osiągnęło sukces w dorosłym życiu, koniecznie zastanów się nad zapisaniem go na kurs angielskiego. Dobrze dobrana szkoła rozwój językowy na wysokim poziomie. Inwestycja, która z pewnością zwróci się w przyszłości!

Zobacz również: Skarga na nauczyciela - jak ją napisać?


Data publikacji: 05.05.2022