Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Gdzie w Warszawie studiować kostiumografię i projektowanie ubioru?


Osoby, które chcą spełniać marzenia i w przyszłości pracować jako projektanci mody mają do wyboru renomowane uczelnie w kraju, które oferują zajęcia z kostiumografii i projektowania ubioru. W tych najlepszych istnieje możliwość nauki w formie hybrydowej, z językiem angielskim jako wiodącym. To też okazja do zaprezentowania swoich prac dyplomowych na pokazie w stolicy, z udziałem znanych projektantów i mediów. Oto przegląd najlepszych szkół w Polsce, które dają możliwość studiowania kostiumografii i projektowania mody.

MSKPU - Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru w WarszawieMSKPU to jedna z najbardziej znanych uczelni w Polsce, kształcąca przyszłych specjalistów w zakresie projektowania mody i kostiumografii. Wyróżnia ją profesjonalne grono pracowników, ponieważ właśnie tutaj można brać udział w wykładach z ekspertami ze świata mody, takimi jak: Mariusz Przybylski, duet Paprocki&Brzozowski czy Michał Szulc.
Obecnie Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie jest jedną z najwyżej ocenianych uczelni branżowych w kraju i za granicą. Daje możliwość pokazania dyplomowej kolekcji na profesjonalnym pokazie w stolicy, a także zaistnienia w największych magazynach modowych w kraju. MSKPU posiada bardzo dobre opinie wśród studentów i absolwentów. Więcej na temat szkoły najdziesz tutaj: https://oui.pl/gdzie-warto-studiowac-projektowanie-ubioru-w-mskpu-czy-sapu/Uczelnia Łazarskiego w WarszawieAkademia Biznesu i Prawa mody powstała w 2017 roku i daje możliwość studiowania na dwóch kierunkach: Prawo i zarządzanie w sektorze mody oraz Prawo i zarządzanie na rynku dóbr luksusowych.
Każdego roku na warszawskiej uczelni studiuje ok. 30 osób, a obecnie odbywa się już 5. edycja studiów.
A jak wyglądają opinie na temat studium w tej placówce?
Z pewnością uczelnia ze stolicy cechuje się innowacyjnymi metodami nauki i pozwala odnaleźć się studentom na współczesnym rynku fashion. Owocuje to w postaci dobrych kontraktów, na jakie mogą liczyć absolwenci uczelni. Warto tu wskazać m.in. współpracę z Polimodą, czy Związkiem Przedsiębiorców Przemysłu Mody, które nawiązały Ula Wiszowata i Agnieszka Oleksyn - Wajda - byłe studentki warszawskiej uczelni.
Nauka trwa 1 rok akademicki i odbywa się w formie hybrydowej, co oznacza, że 30% zjazdów ma miejsce stacjonarnie, a pozostałe 70% zdalnie, również ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce.Katedra Mody ASP w Warszawie
To kolejna, renomowana uczelnia w stolicy, która kształci na wydziale wzornictwa. Uczelnia oferuje możliwość zdobywania wiedzy na studiach I stopnia w zakresie specjalności jaką jest projektowanie ubioru. Oferuje też wiedzę z zakresu umiejętności niezbędnych do pracy w zawodzie projektanta mody na obecnym rynku.
Zajęcia prowadzone są w języku angielskim jako bazowym oraz dodatkowo w polskim. Wiele z nich prowadzą osoby znane ze świata mody, projektanci i eksperci - także ze szkół mody w Europie i na całym świecie, w tym z renomowanej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii.
Nauka w Katedrze Mody ASP w Warszawie trwa 7 semestrów (studia I stopnia, licencjackie). Liczba miejsc na jednym roku wynosi 12.VIA MODA Szkoła Wyższa w WarszawieTo jedna z renomowanych uczelni w stolicy, która oferuje studia I stopnia na kierunkach: Projektowanie Ubioru i Zarządzanie Technologią, Komunikacja w Modzie i Projektowanie Marki. Jeśli, zatem jesteśmy zainteresowani takimi kierunkami jak np. kostiumografia to warto wiedzieć, że studia trwają 7 semestrów i są prowadzone w VIA MODA w trybie dziennym i zaocznym. Kończy je pisanie pracy dyplomowej i tytuł licencjata.
Jeśli chodzi o opinie na temat tej uczelni, to obecni i dawni studenci podkreślają przede wszystkim możliwość rozwoju dla przyszłych projektantów. W trakcie nauki istnieje możliwość poznania najnowszych technologii i pracy na profesjonalnych programach wsparcia z zakresu CAD.
Dla osób, które chcą kontynuować rozwój w kierunku projektowania ubioru istnieje możliwość dalszej nauki na studiach podyplomowych z Zarządzania w Sektorach Mody lub np. Prognozowania Trendów w Obszarach Mody.SWPS w WarszawieDawna nazwa tej uczelni to "School of Form", które zostało przeniesione do SWPS w Warszawie. Jest to katedra wzornictwa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z siedzibą w Poznaniu, którą uważa się obecnie za jedną z najlepszych tego typu uczelni w kraju.
W ramach zajęć studenci zapoznają się z elementami edukacji projektowej i humanistycznej, a to wszystko pod przewodnictwem ekspertów, w tym także Lidewij Edelkoort - osobistości znanej i cenionej w świecie mody, a także szefowej Design Academy Eindhoven.
Dobre opinie tej uczelni potwierdzają nie tylko studenci. Co istotne, SWPS w Warszawie otrzymała najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

Dla młodych ludzi, którzy chcieliby w przyszłości realizować się w zawodzie projektanta mody, prywatne uczelnie przygotowały szeroką ofertę edukacyjną, połączoną z możliwości nauki pod okiem ekspertów z polskiego i światowego rynku mody. Dzięki temu już od pierwszego roku studiów mają możliwość nawiązania współpracy z branżą i postawienie pierwszych kroków w świecie mody. To okazja do odnalezienia swojego miejsca na rynku i nawiązania ofert współpracy, która zaowocują w przyszłości.


Data publikacji: 22.10.2021