Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Dołącz do „Przystanku rekrutacja”

Dołącz do „Przystanku rekrutacja”Po raz kolejny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera się dla uczniów szkół średnich. W tym roku zapraszamy na wydarzenie pn. „Przystanek rekrutacja – Drzwi Otwarte UMCS”. Startujemy już 29 lutego 2024 r. o godzinie 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji. Późniejsze atrakcje będą dostępne na Wydziale Ekonomicznym (budynek Rektoratu) – spotkacie tam przedstawicieli wszystkich naszych wydziałów.

Podczas wydarzenia zapoznamy Was z ofertą edukacyjną Uczelni oraz przybliżymy przebieg procesu rekrutacyjnego. Opowiemy też o wymaganiach, które stoją przed kandydatami na studia. Program tego dnia obejmuje między innymi omówienie modułów matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Poznacie praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości.

Nasi specjaliści – doradcy zawodowi, psychologowie oraz trenerzy poprowadzą konsultacje, podczas których pomogą Wam określić na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkujecie swoje umiejętności, predyspozycje i zainteresowania. Do Waszej dyspozycji będą m.in.: pracownicy Biura RekrutacjiBiura ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia PsychologicznegoBiura ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych oraz Centrum Promocji ze specjalnie przygotowaną strefą doradztwa zawodowego.

Nie zabraknie również ciekawych warsztatów, prowadzonych zarówno przez naszych pracowników, jak i studentów zagranicznych. Zaczniemy od wykładu popularnonaukowego dra Kamila Filipka – dyrektora Centrum Sztucznej Inteligencji i Modelowania Komputerowego: „Od modeli generatywnych (GPT) do sztucznej inteligencji ogólnego przeznaczenia (AGI)”. Następnie Magdalena Bis (psycholog, socjolog, certyfikowany coach ICC, trener, asesor AC/DC) poruszy temat problemu przemocy w Internecie w kontekście hejtu, czyli mowy nienawiści. Ponadto, między godz. 9:30 a 13:20 studenci zagraniczni poprowadzą w języku angielskim cztery spotkania dotyczące pasji odkrywania oraz tajników świata żaków.

Jednak swoje kwalifikacje będą mogli podnieść nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele! Z myślą o nich przygotowaliśmy dwa specjalne warsztaty: „Mindfulness – trening uważności dla nauczycieli” oraz „Sposoby radzenia sobie ze stresem”. A szkolić będzie dr Izabela Łucjan – doświadczony trener umiejętności miękkich, job-coach, specjalista rozwoju edukacyjnego i zawodowego, praktyk NLP oraz wieloletni wykładowca akademicki.

Jak każdego roku, przygotowaliśmy dla Was bogaty program pełen atrakcji, który wesprze Was w wyborze odpowiedniej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Odkryjecie także różnorodne aktywności dostępne poza wykładami na UMCS i sposoby na rozwijanie Waszych zainteresowań. Spotkacie tam wiele uśmiechów, pozytywnej energii i fantastyczną atmosferę. Nie zapomnijcie uwiecznić tych chwil, robiąc zdjęcia w fotolustrze.

W tym samym dniu, od rana, Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Turnieju o Puchar JM Rektora. Reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych zmierzą się ze sobą w kilku dyscyplinach, a ukoronowaniem wysiłków będzie popołudniowe uroczyste wręczenie nagród.

Podczas tego wydarzenia, tradycyjnie zapraszamy na prezentację oferty edukacyjnej UMCS, dostępną zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, oraz na zwiedzanie kampusu, które również będzie prowadzone w obu tych językach.

Szczegółowy program imprezy oraz formularz rejestracyjny na wybrane aktywności zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu na stronie internetowej www.umcs.pl.

Do zobaczenia!


Data publikacji: 29.01.2024