Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Czym kierować się przy wyborze odpowiednich i wygodnych butów do biegania?

Czym kierować się przy wyborze odpowiednich i wygodnych butów do biegania?Powinieneś poświęcić wystarczająco dużo czasu na konsultacje ze sprzedawcą o interesującym Cię obuwiu, a dopiero później zdecydować się na ich zakup. Chcesz znać naszą radę? Sklepy są często przepełnione w sobotnie popołudnia, a sprzedawcy nie mają wystarczająco dużo czasu na szczegółowe porady. Przez wzmożony ruch udzielają zdawkowe informacje, które niekoniecznie będą pomocne. Małe sklepy, które specjalizują się w sprzedaży sportowych rzeczy (w tym obuwia), są często lepszym rozwiązaniem niż duże domy towarowe. 

  • Buty do biegania dla mężczyzn
  • Ile kosztują buty do biegania?
  • Kiedy należy wymienić stare obuwie?
  • Pokaż mi swoje stare buty, a powiem Ci co kupić


Buty do biegania dla mężczyzn


Większość z nas może uważać, że buty do biegania dla mężczyzn różnią się od damskich jedynie kolorem, co nie jest do końca prawdą. Mężczyźni mają większe i szersze stopy od kobiet, dlatego sama stylistyka, rozmiar, ale i ułożenie buty jest całkiem inne. Różnią się także pod względem dropu, gdzie w przypadku kobiet drop ma 13 mm, a mężczyzn 10 mm. (więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty_Kategoria_Do-biegania-11785.html).


Ile kosztują buty do biegania?

 

Bieganie jest ogólnie tanim sportem. Nie potrzebujesz drogich gadżetów ani ekskluzywnego sprzętu, wystarczy para butów i miłość do świeżego powietrza. Dlatego nie należy skąpić na dobrym obuwiu. Dobre buty do biegania kosztują około 300-400 złotych, choć tu też należy wziąć pod uwagę nasze doświadczenie w bieganiu. Nie porywamy się na najdroższe i najlepsze buty, gdy dopiero zaczynamy biegać. Nie wiadomo, czy bieganie (na dłuższą metę) będzie nam odpowiadać. A jeżeli już masz kupić coś drogiego i na lata to skorzystaj z wyprzedaży w sklepach sportowych lub kup przecenione buty do biegania z ubiegłorocznej kolekcji (np. na https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty_adidas-11806.html). Jednak buty nie powinny mieć więcej niż rok, ponieważ nawet jeśli nie są noszone, to amortyzacja gumowej podeszwy zwyczajnie starzeje się i z czasem zaczyna pękać.


Kiedy należy wymienić stare obuwie?

 

Po roku lub najpóźniej po przebiegnięciu od 800 do 1200 kilometrów nawet najlepsze buty do biegania muszą się poddać. To właśnie wtedy nadchodzi najwyższy czas na zakup nowych par butów do biegania, ponieważ przez zmęczenie materiału (staje się coraz kruchszy, a obuwie zaczyna pękać) wzrasta ryzyko kontuzji, czego każdy z nas chciałby bez wątpienia uniknąć.


Pokaż mi swoje stare buty, a powiem Ci co kupić

 

Często pomocne jest zabranie swojego starego obuwia do biegania, ponieważ doświadczony sprzedawca - patrząc na różne zużyte elementy - może wyciągnąć ciekawe i ważne wnioski, pomocne przy doborze nowych par butów. Ewentualnie istnieje możliwość skorzystania z fachowej pomocy doświadczonej ekipy znanego sklepu internetowego, ale wymiana e-maili, czy rozmowa telefoniczna nie zastąpi kontaktu z żywym człowiekiem. Przed planowanym zakupem warto poczytać w internecie o obuwiu przystosowanym do danego rodzaju sportu (dużo istotnego i ciekawego materiału do czytania znajdziecie na stronie http://www.transferbydgoszcz.pl/).


Data publikacji: 20.06.2022