Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

6 powodów, dla których student powinien wybrać stabilny Internet


W ostatnim czasie stabilny i szybki Internet stał się bardzo ważnym narzędziem nauki. Wideokonferencje z wykładowcami, praca nad projektami czy wyszukiwanie materiałów naukowych zostały przeniesione do sieci. Warto wybrać stabilne łącze, aby móc korzystać w komfortowy sposób z niezbędnych aplikacji, takich jak na przykład Skype, Google Meet lub Microsoft Teams.

Dlaczego student powinien wybrać stabilny Internet?


Do pierwszych trzech powodów należy zaliczyć zapisywanie się na przedmioty, pracę w chmurze i wymianę informacji. Szybki Internet światłowodowy dla studenta jest w tych sytuacjach po prostu niezbędny. Dzięki niemu można bez problemu zarejestrować się na zajęcia. Jest to szczególnie ważne na początku każdego semestru, kiedy student wybiera grupy zajęciowe. Jeśli łącze zawiedzie, może okazać się, że zabraknie dla niego miejsca w wybranym zespole.


Wykładowcy umieszczają w chmurze pliki ćwiczeniowe, które nierzadko studenci muszą realizować w grupie z innymi uczestnikami zajęć. Pobranie plików lub praca na nich online jest bardzo ważna, dlatego też niezbędne jest stabilne łącze. Ostania kwestia to komunikacja. Bez dobrego Internetu uczestniczenie w wykładach, a także w wideokonferencjach z prowadzącymi zajęcia ćwiczeniowe byłoby bardzo problematyczne. Bez dobrego łącza utrudnione byłoby także wzajemne komunikowanie się pomiędzy studentami.


Kolejna kwestia istotna w kontekście Internetu dla studenta to bezpieczeństwo. Dzięki szybkiemu transferowi danych programy antywirusowe mogą działać błyskawicznie i neutralizować zagrożenia. Warto także pamiętać o rozrywce. Studia to przecież czas nie tylko nauki, ale i zabawy. Dlatego dzięki stabilnemu łączu można bez problemu oglądać filmy lub wydarzenia sportowe transmitowane na żywo. A wszystko to z wysoką jakością obrazu i dźwięku!


Ostatnim powodem przemawiającym za stabilnym łączem są gry. Studenci często nawiązują ze sobą kontakty i przyjaźnie na bazie wspólnych zainteresowań. Gry w sieci są jednym z częstych tematów rozmów. Aby móc korzystać z rozgrywki bez lagów, warto mieć stabilny Internet.


Jaki rodzaj łącza będzie najlepszy?


Studenci często zastanawiają się, jaki Internet dla studenta będzie najlepszym rozwiązaniem. Po przeanalizowaniu poszczególnych ofert usługodawców takich jak T-Mobile, Netia czy INEA, można dojść do wniosku, że najlepszym wyborem będzie Internet światłowodowy. Dlaczego tak się dzieje?


Ten rodzaj łącza zapewnia najszybszy transfer danych – wysyłanie i pobieranie. Gwarantuje również brak opóźnień. Te kwestie są niezwykle ważne w kontekście ściągania dużych plików, na przykład z materiałami lub programami naukowymi, czy uczestniczeniu w wideokonferencji i pracy w chmurze. Oprócz zwykłego Internetu światłowodowego, czyli odmiany koncentrycznej, dużą popularnością cieszy się światłowód symetryczny.


Czym charakteryzuje się Internet światłowodowy symetryczny?


Łącze przesyłające Internet światłowodowy wyglądem przypomina ludzki włos. Jest wykonane z włókna szklanego i wykorzystuje wiązkę światła do transmisji danych. W przypadku łącza symetrycznego użytkownicy mogą korzystać z tej samej prędkości wysyłania, a także pobierania danych.


Internet światłowodowy symetryczny jest elementem pakietu dla studentów firmy INEA. Dzięki niemu można korzystać z transferu danych o szybkości wielokrotnie większej niż 1 GB/s, co jest wynikiem nie do pobicia, jeżeli chodzi o Internet komercyjny w Polsce, a także w UE. Poza tym oferta studencka INEA obejmuje Internet bez lojalki, czyli bez podpisywania umowy lojalnościowej.


Data publikacji: 13.10.2021