Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


26 kwietnia ruszyła 17 edycja Rankingu Popularności Kierunków – zobacz najpopularniejsze kierunki studiów


Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2020/2021 studia rozpoczęło 428 609 osób. W związku z tym pojawia się pytanie: jakie kierunki cieszyły się największą popularnością? Przygotowany Ranking rozwieje wszelkie wątpliwości. Poniżej znajdziesz 3 najbardziej oblegane kierunki studiów.

Miejsce 3

Kosmetologia – Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Kierunek kosmetologia cieszył się dużą popularnością wśród osób rozpoczynających studia. Uplasował się na 3 miejscu z ilością 20.07 osób na miejsce. Nieustannie rozwijająca się dziedzina wiedzy, posiadająca duży potencjał rynkowy, sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów rośnie.

Miejsce 2

Kierunek lekarski – Uniwersytet Rzeszowski
Kierunek lekarski na Uniwersytecie Rzeszowskim zajął 2 miejsce w ogólnopolskim zestawieniu popularności kierunków. Ilość osób na miejsce to 27.28. Studia medyczne od lat cieszą się ogromną popularnością, dlatego też wysokie wyniki maturalne zdobyte z minimum dwóch rozszerzonych przedmiotów są podstawą do przyjęcia na ten kierunek.

Miejsce 1

Psychologia - Uniwersytet Wrocławski
W Rankingu zaszczytne pierwsze miejsce zajął kierunek Psychologia realizowany przez Uniwersytet Wrocławski. O jedno miejsce na tym kierunku rywalizowało aż 30 kandydatów.

Jeśli chcesz poznać pełny Ranking Popularności Kierunków: sprawdź tutaj.

Data publikacji: 26.04.2021