Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


10 pomysłów na to, jak zrobić karierę w dowolnej branży!


Sukces zawodowy, duże zarobki i uznanie wśród współpracowników? A może własna firma i podbój światowego rynku? Pora zamienić marzenia w osiągalne cele i zacząć realizować swoje plany! Dowiedz się, jak zrobić karierę w dowolnej branży i poznaj 10 pomysłów, które pomogą ci w osiągnięciu sukcesu zawodowego.

Gdzie szukać informacji o karierze i zarobkach?


Właśnie skończyłeś studia, jesteś na początku swojej drogi zawodowej i zastanawiasz się, jak zrobić karierę? A może od lat rozważasz otwarcie własnej firmy, tylko nie wiesz, jak rozkręcić własny biznes i stać się liderem wybranej branży? Poznaj przepis na sukces i zacznij realizować swoje cele zawodowe! Pamiętaj, że początki zawsze są trudne, dlatego warto zasięgnąć opinii doświadczonych osób, które mają na swoim koncie wiele osiągnięć. Jak to zrobić? 


Blog z inspiracjami dla absolwentów i pracowników


Na stronie: https://www.gowork.pl/blog/ można znaleźć wiele wskazówek dotyczących rozwoju zawodowego i dawkę inspiracji dla ambitnych pracowników, którzy chcą wspinać się po szczeblach kariery i notować jak najlepsze wyniki. Ciekawostki dotyczące pracy i informacje o możliwościach rozwoju mogą okazać się bardzo przydatne podczas układania biznesplanu własnej firmy lub gdy myślisz o szybkim awansie i stawiasz sobie nowe cele zawodowe. Niezależnie od tego, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w pracy zawodowej, czy już rozkręcasz swój startup.


Jak zrobić karierę? 10 pomysłów na sukces!


Nie ma jednego sprawdzonego przepisu na sukces, dlatego my przygotowaliśmy aż 10 pomysłów na to, jak dużo zarabiać i osiągnąć zamierzone cele! Nawet najpotężniejsi ludzie biznesu przeżywali swoje wzloty i upadki. Ważne, by nigdy nie zwątpić w swoje możliwości. Dowiedz się, jak zacząć budować swoją karierę, by w przyszłości być liderem wybranej branży.


Oto 10 pomysłów i rad dotyczących rozwoju kariery zawodowej:  1. Plan działania - jeżeli dopiero wkraczasz w rynek pracy i szukasz pierwszego poważnego zatrudnienia, to odpowiedz sobie na pytanie: jak ma wyglądać twoja kariera? Stwórz plan własnej drogi zawodowej i zacznij opracowywać swoje kroki tak, by spełniać opisane w nim założenia. Pamiętaj, że określenie celu jest priorytetem w działaniu.

  2. Kierunek drogi zawodowej - Po opracowaniu planu należy obrać kierunek działania. Skup się na branży, z którą wiążesz swoją przyszłość i rób wszystko, aby to właśnie w niej rozwijać skrzydła po zakończeniu edukacji. Zastanawiasz się, jak zrobić karierę w reklamie? A może wprowadzasz na rynek własny biznes? Niezależnie od wybranej dziedziny, skupienie nad postawionym sobie celem jest najważniejsze.

  3. Otwartość - staraj się poznawać nowych ludzi i inspiruj się ich dokonaniami. Nie bądź zazdrosny, tylko otwarty na poszerzenie swoich horyzontów. Korzystaj z każdej formy podnoszenia własnych kwalifikacji. Bierz aktywny udział w życiu studenckim, postaraj się zdobyć pierwsze doświadczenia w samorządzie i buduj własną społeczność.

  4. Pozytywne podejście - optymizm znacznie zwiększa szanse na sukces. Warto pozytywnie podchodzić do pracy, ludzi oraz szans, jakie stawia przed nami los.

  5. Nastawienie - pozytywne podejście to jednak nie wszystko, nie wystarczy myśleć, że będzie dobrze. Należy również przygotować się na różne przeciwności losu i wiedzieć, jak je pokonać. Co by się nie działo, warto wierzyć, że każdy problem można pokonać, a kluczem do rozwiązania kryzysu jest odpowiednie nastawienie.

  6. Samorealizacja - stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i kompetencji jest niezbędne w drodze do sukcesu zawodowego. Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić karierę w korporacji, to wiedz, że nieustanna nauka nowych rzeczy i pokonywanie wszelkich trudności jest w tej branży priorytetem.

  7. Dyscyplina - niezależnie od tego, czy w przyszłości chcesz być prezesem międzynarodowej firmy, czy właścicielem ogromnej spółki, musisz wiedzieć, że samodyscyplina jest kluczowa w osiągnięciu sukcesu. Nikt oprócz Ciebie samego nie jest w stanie pomóc Ci się zmotywować i wpłynąć na Twoje nastawienie.

  8. Uśmiech - mimo wysoko postawionych aspiracji i skupienia nad dążeniem do sukcesu warto po prostu się uśmiechać! Śmiech niweluje stres i pomaga rozładować napiętą atmosferę.

  9. Odwaga - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana? Jeżeli chodzi o wielką karierę, to niestety ryzyko jest tu wszechobecne. Trzeba być odważnym i śmiało podejmować decyzje. Pewność siebie zdecydowanie pomaga w osiągnięciu sukcesu.

  10. Życzliwość - zarówno na początku swojej drogi zawodowej, jak i po osiągnięciu upragnionych celów, należy być życzliwym w stosunku do wszystkich współpracowników i osób, które napotkaliśmy na swojej drodze. Dobro powraca, a bycie życzliwym człowiekiem nic nie kosztuje i sprawia, że jesteśmy pozytywnie odbierani przez społeczeństwo.


Jak dużo zarabiać i nie zwariować?


Należy pamiętać, że duże zarobki wcale nie świadczą o zrobieniu kariery. Jeżeli spoczniemy na laurach i przestaniemy wymagać od siebie więcej, to w mgnieniu oka możemy przekształcić swój sukces w porażkę. Pokora powinna nam towarzyszyć każdego dnia, a skromność nie opuszczać, nawet wtedy, gdy wzbijemy się na wyżyny obranej branży i staniemy się liderem na rynku. Droga do sukcesu nie ma końca, a doskonalenie swoich kwalifikacji i charakteru powinno stać się naszą rutyną.


Data publikacji: 23.02.2021