Sport

Opis Uczelni

WYŻSZA SZKOŁA SPORTU (WCZEŚNIEJ WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I COACHINGU)


Wyższa Szkoła Sportu
(dawniej Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu) to renomowana uczelnia, położona w malowniczym mieście Wrocław. To miejsce, gdzie pasja do sportu spotyka naukę, a nauka przekształca się w umiejętności, które pomogą Ci w aktywnym życiu zawodowym.

Uczelnia oferuje szereg kierunków, które kształcą do zawodów związanych ze sportem, rekreacją i zdrowiem. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów od spraw zdrowia fizycznego i psychicznego. Dzięki świeżemu podejściu do kształcenia, WSS przyciąga studentów z całego kraju.

Cenne wypożyczenie Wyższej Szkoły Sportu to drużyna wykwalifikowanych nauczycieli-akademickich, złożona z doświadczonych trenerów, naukowców i praktyków branży sportowej. Wykładowcy WSS są pasjonatami swoich dyscyplin i bezpośrednio przekładają to na swoje nauczanie.

Wysokie standardy edukacyjne, zaangażowany personel i nowoczesna infrastruktura to część atrakcyjności tej uczelni. WSS oferuje zrównoważoną mieszankę teorii i praktyki, co umożliwia studentom skuteczną naukę i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego.

 

Misja Uczelni

Sytuowana w zielonym sercu Wrocławia, Wyższa Szkoła Sportu to uczelnia, która dąży do wykształcenia globalnych liderów w dziedzinie sportu i zarządzania. Dawniej znana jako Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu, uczelnia ta niewątpliwie opracowała misję, która jest spójna ze swoją nową tożsamością.

Wychodząc naprzeciw współczesnym wymaganiom rynku, misją uczelni jest kierowanie swoich studentów do pełnienia roli wiodącej i innowacyjnej. Kładzie ona nacisk na rozwijanie umiejętności krytycznego i analitycznego myślenia, zapewniając tym samym niezbędne narzędzia do podejmowania skomplikowanych decyzji w dynamicznym świecie sportu.

Dążenie do doskonałości, odpowiedzialności społecznej, uczenia się poprzez doświadczenie, oraz nacisk na interdyscyplinarne podejście są wartościami, które kierują Wyższą Szkołą Sportu. Uczelnia ta zdecydowanie wierzy, że zaangażowanie, pasja i innowacyjność mogą przekształcić świat sportu.

Szeroka gama możliwości, od praktyk krajowych i międzynarodowych po własne centra badawcze, umożliwia studentom pełne zrozumienie i doświadczenie dynamiki zarządzania sportem. Wyższa Szkoła Sportu jest miejscem, w którym nauka spotyka się z praktyką, a teorię łączy się z doświadczeniem.

 

Studia podyplomowe

Wyższa Szkoła Sportu (wcześniej Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu), z siedzibą we Wrocławiu, to nowoczesna placówka edukacyjna, której głównym celem jest prowadzenie wysokiej jakości kształcenia w dziedzinie sportu.

Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Sportu to idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje, jak i dla tych, które chcą podnieść wartość swojego tytułu zawodowego. Kierunki studiów są skupione na sportowych aspektach zarządzania, planowania i psychologii.

Do przykładowych kierunków dostępnych w ramach studiów podyplomowych należą

  • Zarządzanie w Sport, które integruje praktykę sportową z nauką o zarządzaniu.
  • Coaching, zorientowany na psychologię sportu, skierowany do osób chcących poprawić skuteczność swojego treningu.
  • Wychowanie Fizyczne, dedykowane dla specjalistów chcących rozciągnąć swoje umiejętności w zakresie kształtowania kondycji fizycznej.
Bez względu na wybrany kierunek, studenci mogą liczyć na praktyczne umiejętności, które będą mogli zastosować w swojej codziennej praktyce.

Wyższa Szkoła Sportu zapewnia wszystkim swoim studentom wyspecjalizowaną kadrę szkoleniową, nowoczesne obiekty i sprzęt oraz bogatą ofertę wszelkiego rodzaju szkoleń i warsztatów. Uczelnia gwarantuje profesjonalne i praktyczne nastawienie do sportu, którego efektem jest wysokiej jakości edukacja.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wyższa Szkoła Sportu (WSS) w swoim ofercie edukacyjnej skupia się na kształceniu profesjonalistów z dziedziny sportu. Poprzednio jako Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu, WSS zakładała wieloaspektowy rozwój swoich studentów. Obecnie, zdecydowana specjalizacja w kierunku sportu wyróżnia ją na tle innych uczelni we Wrocławiu.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest kolejną placówką, która oferuje kierunki związane ze sportem. Ze szczególnie cenionym kierunkiem Wychowania Fizycznego, AWF skupia się na wykształceniu specjalistów w dziedzinie sportu, zdrowia i rekreacji.

Podobną ofertę znajdziemy w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. W ofercie kierunkowej tejże uczelni jest m.in. kierunek Fizjoterapia, który daje solidne podstawy do pracy z pacjentami wymagającymi rehabilitacji fizycznej, w tym również sportowców.

Alternatywą jest również Południowo-Zachodnia Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Wśród wielu kierunków specjalności znajduje się tam Turystyka i Rekreacja, która umożliwia przyswojenie wiedzy i praktyki w zakresie organizowania różnych rodzajów rekreacji, w tym także sportowej.

 

Sport

Wyższa Szkoła Sportu (dawniej Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu), zlokalizowana w sercu malowniczego miasta Wrocław, to prężnie rozwijająca się uczelnia, która kieruje swoją ofertę do tych, którym bliski jest świat sportu.

Niezależnie od poziomu zaawansowania, wszyscy studenci mogą czerpać z doświadczenia wykwalifikowanej kadry, która składa się z trenerów, sportowców, menedżerów sportowych oraz specjalistów w dziedzinie zarządzania, coachingu i marketingu sportowego.

Kierunek Sport, oferowany na tej uczelni, to nie tylko ogromna dawka praktycznej wiedzy, ale również możliwość poszerzania swojej teoretycznej wiedzy na temat różnych dyscyplin sportowych. Studia na tym kierunku skupiają się na takich aspektach jak: trening, rehabilitacja, psychologia sportu, zarządzanie oraz marketing w sporcie. To jedyny kierunek w Polsce, który łączy te wszystkie elementy, co czyni go wyjątkowym.

Zaangażowanie uczelni w rozwój studiów sportowych oraz jej innowacyjne podejście do nauczania, potwierdzają liczne certyfikacje oraz pozytywne opinie studentów. Studia na Wyższej Szkole Sportu to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć swoją pasję ze sportem z profesjonalnym wykształceniem.

Zobacz więcej: Kierunek Sport we Wrocławiu - 8 uczelni

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

SPORT w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie
Wychowanie fizyczne | Studia na Horyzoncie Wrocław