Ranking najtańszych wydziałów/kierunków studiów na uczelniach w Warszawie

Lista najtańszych wydziałów/kierunków studiów na uczelniach (względem ceny za semestr)

Cena za semestr kierunek/wydział uczelnia tryb
840 zł Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo Uniwersytet Warszawski (UW) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Filologia polska Uniwersytet Warszawski (UW) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Religioznawstwo Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Management (studia w języku angielskim) Politechnika Warszawska (PW) stacjonarne
1 000 zł Wydział ZARZĄDZANIA Politechnika Warszawska (PW) stacjonarne
1 000 zł Teologia ewangelicka Chrześcijańska Akademia Teologiczna (CHAT) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Teologia starokatolicka Chrześcijańska Akademia Teologiczna (CHAT) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Teologia prawosławna Chrześcijańska Akademia Teologiczna (CHAT) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Pedagogika religii Chrześcijańska Akademia Teologiczna (CHAT) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Teologia Chrześcijańska Akademia Teologiczna (CHAT) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 000 zł Management Akademia Ekonomiczno - Humanistyczna w Warszawie (VIZJA) stacjonarne
1 000 zł Finance and Accounting Akademia Ekonomiczno - Humanistyczna w Warszawie (VIZJA) stacjonarne
1 000 zł Informatics Akademia Ekonomiczno - Humanistyczna w Warszawie (VIZJA) stacjonarne
1 000 zł Computer Graphics Akademia Ekonomiczno - Humanistyczna w Warszawie (VIZJA) stacjonarne
1 100 zł Filologia Polska Collegium Verum stacjonarne
1 145 zł Wydział Turystyki i Rekreacji Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 150 zł Historia Collegium Verum stacjonarne
1 200 zł Historia Uniwersytet Warszawski (UW) niestacjonarne popołudniowe
1 200 zł Historia Uniwersytet Warszawski (UW) niestacjonarne sobotnio-niedzielne
1 200 zł Wydział Teologiczny Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie niestacjonarne sobotnio-niedzielneNajtańsze kierunki studiów w Warszawie

Warszawa to największe Polskie miasto akademickie dające studentom wiele kierunków kształcenia, perspektyw zawodowych czy form spędzania wolnego czasu, dlatego tak wiele osób decyduje się tu skończyć szkołę wyższą. Wbrew pozorom studia w stolicy wcale nie muszą być drogie, owszem zdarzają się kierunki, za które musimy zapłacić sporo ich listę możecie zobaczyć tu – najdroższe kierunki studiów w Warszawie. My tymczasem przedstawiamy listę kilku z najtańszych kierunków.

AdministracjaZ powyższego filmu dowiecie się, gdzie w Warszawie studiować, jeden z najpopularniejszych i najtańszych kierunków studiów, czyli administrację. To nauka interdyscyplinarna łącząca w sobie podstawy ekonomii, finansów, prawa oraz zrządzania. Idealnie odnajdą się tutaj osoby posiadające szerokie spektrum zainteresowań. Kierunek ten można studiować na wszystkich typach uczelni: publicznych oraz prywatnych. Bezpłatne studia oferowane są przez 3 uczelnie publiczne: UKSW, UW oraz Politechnikę Warszawską. Kierunek ten posiadają w ofercie również uczelnie prywatne. Można go studiować na jednej z 20 niepublicznych uczelni np.: UTH czy Akademii Leona Koźmińskiego.

ZarządzanieW filmie przedstawimy zasady rekrutacji oraz podstawowe informacje o kierunku Zarządzanie. Każda uczelnia wyższa wprowadziła własne zasady punktowania. Zwykle opierają się one na mnożeniu wyników matur na poziomie rozszerzonym oraz dzielenia tych z poziomu podstawowego. Do tego brane są pod uwagę przedmioty głównie język polski, matematyka, informatyka, WOS czy języki obce nowożytne. Każdy przedmiot ma odpowiednią wagę, na każdej uczelni inną. Proces rekrutacji wygląda następująco: posiadając świadectwo maturalne do bazy IRK wprowadzasz swoje dane, wnosisz opłatę rekrutacyjną, a następnie oczekujesz na wygenerowanie list przyjętych. Statystycznie najwięcej chętnych startuje na UW, bo 5,35 kandydatów na miejsce. Studia trwają 6 semestrów, a w ich trakcie zdobędziesz wiedzę z wielu przedmiotów min.: zarządzanie jakością, controlling, zzl oraz zarządzania projektami.

Filologia PolskaZapoznacie się z sylwetką jednej z najbardziej znanych absolwentek, Wydziały Polonistyki UW, ostatnich lat – Pauliną Mikułą. Młoda Youtuberka, założycielka kanału „Mówiąc Inaczej”, opowiada o swoich przeżyciach podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Uczelnia prowadzi studia polonistyczne o specjalności Filologia dla mediów. Paulina przedstawia wady i zalety studiowania na tym kierunku. Opowiada czym różnią się zajęcia z literatury oraz kultury języka polskiego. Udziela tez rad przyszłym studentom. A co ciekawe zdradziła dlaczego zawiesiła doktorat na rzecz swojego kanału YT. Więcej ciekawych informacji znajdziecie w filmie.

HistoriaW filmie z cyklu „Studia na Horyzoncie”, Izabela Śliwińska, studentka Uniwersytetu Warszawskiego opowiada jak wygląda codzienność na kierunku Historia. Z pasją opowiada czym tak naprawdę jest studiowanie historii, że nie jest to wkuwanie dat tylko bazowanie na źródłach i logicznym myśleniu. Dowiadujemy się też jaka przyszłość nas czeka po obronie dyplomu. Poznajemy przedmioty, które znajdują się w programie studiów oraz jak można samemu stworzyć plan. Iza zdradzi wam szczegóły i „tajniki wiedzy tajemnej” historyków z UW.