Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Tarnowska. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Położnictwo
  Praca socjalna

  W pierwszym roku studiów jest naprawdę dużo nauki, prawie jak w ostatniej klasie liceum, ale materiał jest bardziej skoncentrowany na konkretnych tematach. Czasu wolnego jest niewiele, bo zajęcia trwają do późna, i po powrocie do domu ciężko mi się zmotywować do robienia czegokolwiek innego. Nie potrzebuję nawet kupować książek, bo dostaję mnóstwo materiałów w formie plików PDF i prezentacji od wykładowców. Większość z nich jest naprawdę w porządku, chociaż zdarzają się mniej przyjemni. Na szczęście, rzadko mam z nimi do czynienia. Co mi się podoba, to że niektórzy tłumaczą trudne kwestie w bardzo prosty sposób, co ułatwia zrozumienie. Ogólnie uczelnia jest dla mnie OK.

  16-02-2024
 • Michalina
  Pielęgniarstwo

  Na moim kierunku pielęgniarskim jest sporo przedmiotów, które wydają się być tylko wypełniaczami, ale są wymagane w programie studiów. W drugim roku większość z nich traci na znaczeniu, ale są też trudniejsze przedmioty, takie jak anatomia, genetyka, biochemia, czy patologia, a później dochodzi jeszcze farmakologia. Mimo to, daję radę to wszystko ogarnąć i zaliczyć. Sam kierunek i uczelnia bardzo mi odpowiadają, i nie mam z nimi większych problemów.

  12-02-2024
 • Grzegorz
  Informatyka

  Studiuję informatykę na te uczelni i jestem bardzo zadowolony. Wykładowcy rzecz jasna sa różni, to nie jest tak, że wszyscy są znakomici. Sa jednak tacy ludzie jak Pan dr Daniel Król, który uczył podstaw programowania, czy Pani Ewa Cygan która matematyki jest w stanie nauczyć każdego. Trzeba tez przyznać, że te studia nie należą do najłatwiejszych. Nie jest łatwo przejść przez elektronikę. Wykładowca od elektroniki to też nie była moja ulubiona postać na uczelni. Preferował ludzi którzy skończyli technikum elektroniczne. Algorytmy to kolejny temat, który mógł sprawiać trudności. Na dalszych latach traficie na wykładowców, którzy również starają się być na czasie. Program jest aktualizowany stale. Sale są dobrze wyposażone. Uczelnia posiada salę z komputerami firmy Apple. Z czystym sumieniem mogę polecic kierunek informatyka na tej uczelni  

  25-02-2021
 • Marek
  Filologia angielska

  Ja wybrałem na tej uczelni kierunek fillologia angielska i nie jestem zawiedziony. Wykładowcy generalnie trzymają dobry poziom, choć oczywiście sa odstępstwa od tej reguły. Nazwisk tutaj nie będę wymieniał. Perspektywy pracy po tym kierunku myślę, ze są niezłe chociaż może nie do konca w Tarnowie. Zapotrzebowanie na ludzi biegłych w języku angielskim generuja przeważnie korporacje które maja swoje siedziby w duzych miastach. Ja dodatkowo ucze się niemieckiego, bo myślę, że dwa języki obce to jest coś. Nie myślę, o tym żeby po studiach szukać pracy w zawodzie nauczyciela czy tłumacza. Warto dodać, że na uczelni bardzo pręznie działa Akademicki Zwiazek Sportowy w który jestem zaangażowany. Uczelnia jest w miarę kameralna, ale uczy się tu prawie 5000 studentów.

  22-02-2021