Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

70-491 Szczecin

al. Wojska Polskiego 128

tel.:

91 422 58 58,

ikonka email do uczelni

www.wsb.pl/szczecin

rekrutacja@wsb.szczecin.pl

Wywiad - uczelnia z "Ludzką twarzą"

Uczelnie z ludzką twarzą – Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wywiad z Andrzejem Kokielem Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Lokalizacja: al. Wojska Polskiego 128, 70-491 Szczecin

 Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?

Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu w zeszłym roku obchodził 10 lecie swojego istnienia. W Szczecinie jesteśmy obecni od kwietnia 2008 roku. Obecnie na uczelni studiuje prawie 2500 studentów.

Ile jest wydziałów / kierunków i które są najbardziej popularne?

WSB w Szczecinie oferuje studia pierwszego stopnia na jednym z 11 kierunków, i studia drugiego stopnia na 7 kierunkach. Oprócz tego  do wyboru jest ponad 60 kierunków studiów podyplomowych. Do najczęściej wybieranych kierunków należą: Zarządzanie, Logistyka, Finanse i rachunkowość.

Czy  uczelnia w ostatnim czasie wprowadzała nowe kierunki/wydziały?

Uczelnia ciągle stara się dopasować swoją ofertę do najnowszych trendów w edukacji. Ostatnio wprowadzone kierunki to Inżynieria Zarządzania, Informatyka (także ścieżka anglojęzyczna), a od października będzie można wybrać również nowy kierunek studiów I stopnia- Marketing i sprzedaż. Dodatkowo na drugim stopniu oferujemy trzy nowe kierunki: Finanse i Rachunkowość, Logistykę, Zarządzanie- ścieżka anglojęzyczna. Jeżeli chodzi o studia podyplomowe, do nowości należą : „Employer Branding”, „Zarządzanie innowacją. Design Management” i „Master Sales- Akademia menedżera sprzedaży z zarządzaniem agile”. Wśród wykładowców będą Paweł Tkaczyk, Anna Kornacka i Piotr Pągowski. Będą to studia pełne eksperckiej wiedzy i praktycznych przykładów.

Czy na uczelni studiują obcokrajowcy?  Jeśli tak, to ilu i z jakich państw w większości?

W WSB w Szczecinie jest 20 studentów z zagranicy. 17 z nich pochodzi z Ukrainy, pozostali są z Kazachstanu, Niemiec i Włoch.

Czy uczelnia współpracuje z zagranicznymi uczelniami, czy prowadzi wymiany studenckie?

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu i jej Wydział Ekonomiczny w Szczecinie współpracują z 52 uczelniami zagranicznymi w ramach programu Eramsus+. Jeżeli chodzi o Europę-są to 42 kraje. Do najczęściej wybieranych należą Hiszpania i Portugalia, jednak studenci decydują się również na wyjazdy do stolic Niemiec i Grecji. Kraje spoza Unii Europejskiej, w których można studiować to: Gruzja, Bhutan, Indonezja, Korea, Kirgistan, Kazahstan, Kenia, Ukraina.  Studia za granicą w WSB można realizować przez okres 1 bądź 2 semestrów na studiach licencjackich i magisterskich. Oprócz tego studenci mają możliwość realizacji studiów w ramach podwójnego dyplomu z University of Bedfordshire w Anglii.

Jak działa biuro karier, z jakimi firmami uczelnia współpracuje?

Biuro karier jest miejscem, które wspiera studentów i absolwentów uczelni w zakresie pośrednictwa pracy, praktyk i staży. Głównym zadaniem biura jest przygotowanie studenta do wejścia na rynek pracy, oraz pomoc w nabyciu doświadczenia zawodowego. Studenci WSB w Szczecinie najczęściej realizuje obowiązkowe praktyki w takich firmach jak: DHL, Sprint, Konig-Trans Spedition, Poczta Polska, Biuro rachunkowe WiMa. 

Czy często organizowane są konferencje, eventy, dni otwarte?

4 czerwca 2019r. na uczelni odbyła się II edycja Konferencji Lean Management – rozwiązania niezbędne w czasach rynku pracownika, podczas której wypowiedzieli się specjaliści rozpoznawalnych firm z naszego regionu. Ponadto 13 czerwca osoby zainteresowane studiami w ramach programu MBA będą mogły wziąć udział w Dniu Otwartym, który jest również okazją m.in.do wzięcia udziału w przykładowych zajęciach. Dni otwarte uczelni planowane są w okresie jesiennym.


Czy w ostatnim czasie uczelnia otrzymała nagrody i wyróżnienia?

W opublikowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, wraz z Wydziałami w Chorzowie i Szczecinie, została uznana za najczęściej wybieraną przez kandydatów uczelnię niepubliczną w Polsce. Jest to dla nas powód do dumy, ale też motywacja do dalszych działań w zakresie poszerzania oferty studiów.

Jakie jest zaplecze naukowe i sportowe uczelni?

Uczelnia dysponuje własną biblioteką, ponadto funkcjonuje na niej reprezentujący wszystkie kierunki samorząd studencki, a także koła naukowe. Należą do nich:

Koło AKROPOL- kierunku Turystyka i Rekreacja. Członkami koła są miłośnicy architektury, sztuki i przyrody.

Koło Salutem- należą do niego studenci kierunku Bezpieczeństwo w Biznesie i Administracji. Założeniem jest m.in. tworzenie projektów dot.bezpieczeństwa w regionie.

Koło naukowe LIDEA- tworzą je studenci kierunków Logistyka i Zarządzanie. Członkowie koła m.in.uczestniczą w kongresach i konferencjach tematycznych.

Koło COGITO- kierunku Pedagogika. Spotkania w ramach działalności koła pozwalają na poszerzanie kompetencji z zakresu: psychologii,socjologii,resocjalizacji,pedagogiki.

Również indywidualnie staramy się wspierać studentów, którzy pasjonują się sportem.

Czy na uczelni działa system stypendiów naukowych lub socjalnych?

Uczelnia oferuje zapomogi i szereg stypendiów: socjalne, dla osób niepełnosprawnych, rektora dla najlepszych studentów za:
-wysokie wyniki w nauce i w sporcie
-osiągnięcia naukowe
-artystyczne.

logo youtube

Filmy - Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Coraz bliżej morza… i wyboru studiów! | #wjazdnaWSB – Szczecin Odc. 7

W prezentowanym filmie zwiedzimy siedzibę Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie oraz dowiemy się co ciekawego czeka przyszłych jej studentów.  Naszymi przewodnikami będzie para studentów, którzy oprowadzą nas po budynku i zdradzą jakich ciekawych kierunkach można kształcić się w Szczecinie. Zaczynamy od Punktu rekrutacyjnego, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji.  WSB w Szczecinie kształci już przeszło 10 lat. Wszystko zaczęło się od powołania przez uczelnię w Poznaniu, zamiejscowego Wydziału Ekonomicznego, który kształcił specjalistów od  finansów i bankowości. Dziś szczecińska uczelnia może pochwalić się licznymi nagrodami, prestiżowymi certyfikatami, które wyróżniają ją na tle wielu innych prywatnych uczelni w kraju. Przebojowi studenci oprowadzają ekipę po najciekawszych miejscach w mieście.


WSB w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie, jak co roku, zaprasza wszystkich maturzystów, na sierpniowy kurs matematyki. Będzie to doskonała powtórka dla osób, które muszą napisać poprawkowy egzamin maturalny z matematyki. Wszyscy, którzy wymagają wsparcia mogą wziąć udział w korepetycjach, które odbywają się od poniedziałku do piątku. To pozwoli na opanowanie trudnego materiału. Oferta jest bezpłatna. Wykładowcami będą osoby związane z nauczaniem matematyki oraz egzaminatorzy OKE. Aby zapewnić komfort nauki i przyswajania wiedzy, stworzone grupy będą nieliczne. Zajęcia trwać będą 2 godziny lekcyjne, z 15 minutową przerwą. Każdego dnia przewidziano inny moduł, tak aby można było wybrać intersujące dla siebie zagadnienie. 


Inne wywiady

Wywiad z Tomaszem Jermalonkiem Zastępcą Dyrektora ds. Promocji Społecznej Akademia Nauk

Społeczna Akademia Nauk - postaw na praktykę! Misją Społecznej Akademii Nauk jest kształcenie konkurencyjnych na krajowym i międzynarodowym rynku pracy odpowiedzialnych profesjonalistów, zdolnych sprostać wymaganiom XXI wieku, przygotowanych...

Wywiad z Katarzyną Baraniak Studentką I roku informatyki

UCZĘ SIĘ PRZEDMIOTÓW, KTÓRE RZECZYWIŚCIE SĄ POTRZEBNE W INFORMATYCE Programowanie systemowe i sieciowe, inteligentne systemy przetwarzania danych, multimedia, robotyka, programowanie gier komputerowych – to część specjalizacji, jakie mogą wybrać...

Wywiad z prof. ucz. dr inż. Waldemarem Gajda Prezydentem Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej

1. Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa (WSZ-SW) jest 6 najstarszą uczelnią niepubliczną w Polsce, działa od 1992 r. Obecnie na uczelni na jednym kierunku studiuje 1078 studentów.2. Ile jes...

Wywiad z Vladyslaw Boyko - Ukraina Student Grafiki, kierunku Sztuki Nowych Mediów, program anglojęzyczny

UCZYMY SIĘ, JAK MYŚLEĆ O SZTUCE I JAK TWORZYĆ KONCEPTYEdukacja artystyczna, sztuki wizualne i informatyka to dziedziny, na których bazuje kierunek grafika na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. O tym,...

Wywiad z Rektorem WSTiJO - dr Włodzimierzem Banasikiem

- Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie powstała w 2003 roku na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Założycielem Uczelni jest mgr Jadwiga Barbara Moroz. WSTiJO propo...

Wywiad z Małgorzatą Mechanisz, pełnomocnikiem rektora ds. marketingu i promocji Collegium Civitas

Nasze studia przygotowują do wyzwań przyszłościCollegium Civitas to jedna z pierwszych uczelni niepublicznych w Polsce, o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym. Od ponad 20 lat kształcimy specjalistów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych,...