Wyższa Szkoła Administracji Publicznej (WSAP)

71-332 Szczecin

ul. M. Skłodowskiej-Curie 4, 71-332 Szczecin

tel.:

(91) 486 15 45, 796 308 468, 796 308 376

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsap.szczecin.pl

dziekanat@wsap.szczecin.pl

Opinie o uczelni (10)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Administracji Publicznej (WSAP). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ważny Gość
  Prawo

  Przeskoczyłem na Prawo do WSAP z większego molochu ;) na tzw. kameralną uczelnię :) i drugi semestr I roku był ok. Przyjazna atmosfera, konkretni wykładowcy co ważne pracujący w zawodzie a nie tylko teoretyzujący :) ja polecam tą Uczelnię ! Można zyskać wiedzę i doświadczenie. Poznać fantastycznych ludzi. Nawiązać przyjaźń na długie lata a co ważne pogodzić studia z życiem prywatnym i zawodowym. Pozdrawiam całą ekipę i do zobaczenia na II roku :).

  11-08-2021
 • Brawo Prawo :)
  Prawo

  Ja jestem zadowolona. PRAWO studiuje się na tej uczelni dobrze. Jest naprawdę ok! Mam czas na pracę i własne życie. Wierzę, że kolejny rok będzie lepszy jak ten który mija. Kierunek Prawo, który wybrałam daje naprawdę szerokie możliwości i perspektywy zawodowe. Można zostać : sędzią, notariuszem, adwokatem, radcą prawnym, prokuratorem, komornikiem, rzecznikiem patentowym, kuratorem sądowym, kuratorem zawodowym, doradcą prawnym, referendarzem sądowym, syndykiem, inspektorem Ochrony Danych Osobowych, kontynuować karierę naukową zostać doktorem lub profesorem prawa, być legislatorem,pracować w administracji publicznej lub w służbie dyplomatycznej albo służbach ABW, CBŚP, Policji itp. Można realizować swoją karierę w dziale HR dużych i mniejszych korporacji, pracować jako ekspert podatkowy, członek zarządu w różnego typu spółkach, być managerem zarządzającym, młodzi prawnicy działają również w AML - anti-money laundering, być dziennikarzem lub dziennikarzem śledczym albo... prowadzić własną działalność gospodarczą ... Jest naprawdę spory wybór dlatego ja sugeruję wybierajcie PRAWO. Mam nadzieję, że będzie można dalej kształcić się zdalnie bo się do tego przyzwyczaiłam. Dzięki temu, że nie trzeba było się przemieszczać udało się zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wierzę, że sesja będzie zdana :):):) Pozdrawiam obecnych i przyszłych mgr Prawa:)

  10-06-2021
 • Urzędnik Samorządowy
  Administracja

  Dobra uczelnia z ponad 26 letnią tradycją w kształceniu urzędników administracji publicznej. Jedyna taka w zachodniopomorskim, która swoją misje realizuje z dostosowywaniem się do bieżących potrzeb zmieniającego się prawa. Wspierająca i szkoląca pracowników jednostek samorządowych na terenie naszego województwa. Angażująca się również w podnoszenie kwalifikacji zawodowych dla pracowników administracyjnych firm i spółek z naszego regionu. Wiedza przekazywana przez wykładowców ma charakter praktyczny oparty o kazusy. Dla mnie jak również innych urzędników absolwentów tej uczelni jest ona jedyną w naszym regionie w której można podnieść swoje kwalifikacje na naprawdę dobry poziom. Ukłony dla władz uczelni, wszystkich pracowników i wykładowców oraz koleżanek i kolegów absolwentów WSAP. Z wyrazami szacunku TS

  02-06-2021
 • Adwo kat
  Prawo

  Krótko o uczelni: wykładowcy przychylni i komunikatywni, praktycznie przekazujący istotną wiedzę, ludzie na studiach bardzo fajni z różnych części zachodniopomorskiego, dogodna forma kształcenia zapewniająca możliwość realizacji planów zawodowych i pasji tak by można było studiować i korzystać z życia, pracownicy dziekanatu i rektoratu pomocni. Zdalne kształcenie pozwala na ograniczenie kosztów studiowania a przy osiągnięciu stypendium studia mogą się finansować same :). Polecam i pozdrawiam

  02-06-2021
 • Studentka Prawa
  Prawo

  Cześć, kończąc pierwszy rok PRAWA uważam, że stając przed koniecznością wyboru Uczelni wybrała bym jeszcze raz WSAP. Jestem bardzo zadowolona. Dopasowany tok nauki do możliwości każdego ze studentów. Indywidualne konsultacje, wykładowcy bardzo przychylni. Praktyczny tok nauczania - na zasadzie niepotrzebne skreślić :) i ja to szanuję i ja to doceniam :) nie tylko ja ale cały nasz rok! 3 mam kciuki za nas na rzymskim :) Pozdrowienia:)

  01-06-2021
 • Student
  Administracja

  Po licencjacie teraz kończę II stopień magisterskie Administracja. Jestem zadowolony z jakości zajęć i harmonogramu kształcenia. Ludzie na studiach b.sympatyczni - pozdrawiam Wszystkich serdecznie. Wykładowcy bardzo merytoryczni z dużym doświadczeniem. Moja ocena dla WSAP za wkład w poziom przekazywania wiedzy i atmosferę to pełna 5tka :). Z pełną odpowiedzialnością polecam tą Uczelnię. Duże ukłony i podziękowania dla JM Rektor oraz Pana Dziekana i Pana Kanclerza za te wszystkie lata oraz fantastyczne indywidualne podejście do każdego studenta.

  17-03-2021
 • Tomek
  Prawo

  Ja na I Roku Prawa na WSAP nie wiem czemu mój poprzednik opiniotwórczy Robert pisze że III rok bo takiego na tej Uczelni jeszcze nie ma. :) ale ok :) może się pomyliło z Administracją licencjat. Z mojego punktu widzenia po pierwszym semestrze i sesji jest super! Dzięki kameralnej atmosferze tej Uczelni a nie molochu uczelnianym na którym jest mega duża ilość studentów a wykładowcy przez to nie mają czasu na głębsze wytłumaczenie tematów które się w życiu przydadzą ja czuje, że tą wiedzę tutaj na WSAP zdobywam. Wykładowcy praktycy wysokich lotów doświadczeni sędziowie, adwokaci, radcowie prawni , komornicy wyspecjalizowani w swoich dziedzinach. Znakomite indywidualne podejście do każdego studenta. Wykłady na naprawdę dobrym poziomie mimo nauki online. Panele dyskusyjne dają bardzo dużo dobrego dzięki temu przekazywane nam materiały wiele wnoszą w pochłanianie przez nas wiedzy. Dodatkowo mogę pogodzić studia z pracą co dla mnie jest kluczowym elementem. Dobry Prawnik jak lekarz czy piekarz zawsze znajdzie dobre miejsce i pracę dla siebie bez znaczenia jak dużą będzie miał konkurencje bo gdzie jej w dzisiejszych czasach nie ma ! zawsze jeszcze można się dokształcić u nas na roku jest kolega który skończył ekonomię teraz robi Prawo zatem wszystko w naszych rękach. Pozdrawiam Całą Ekipę z roku i wszystkich wykładowców.

  16-03-2021
 • MOnika
  Prawo

  Polecam jednolite magisterskie kierunek Prawo na WSAP Szczecin - konkretnie i praktycznie. Zajęcia prowadzone dynamicznie, Materiały przekazywane na bieżąco. Online zorganizowane profesjonalnie. Grupa studentów b. fajna. Szkoda tylko że covid - 19 blokuje możliwość spotkań na Uczelni. Ciekawa perspektywa rozwoju również na studiach podyplomowych ja dodatkowo realizuję jako słuchacz studia podyplomowe Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe. Uczelnia z tradycją i dobrym poziomem kształcenia. Pozdrawiam kadrę dydaktyczną i Całą Ekipę z mojego roku.

  15-03-2021
 • Tomek
  Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe

  Fajne studia podyplomowe. Ja studiuje Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe dzisiaj to dobra perspektywa na podniesienie kwalifikacji zawodowych. Temat na topie. Fajni medialni wykładowcy praktycy z ogromnym doświadczeniem. Częściowo studia odbywają się jako panele dyskusyjne w oparciu o konkretne przykłady z życia wzięte. Wiedza teoretyczna fajnie przekazywana online. Po tej podyplomówce jeszcze chyba dorobię BHP to będę miał komplet :) Szkoda jedynie że w covidzie wszystko online, jak by było normalnie to można by gdzieś jeszcze po zajęciach skoczyć bo wiara na studiach fajna. POLECAM WSAP SZCZECIN. Pozdrawiam wykładowców i ekipę z moich studiów

  15-03-2021
 • Robert
  Prawo

  Ja  studiuje prawo na 3 roku tej uczelnii. Jestem zadowolony. Dużo wykładowców wykłada, bądź wykładało wcześnie na Uniwersytecie Szczecinskim. Studia są dość ciężkie. Jest dużo materiału, dużo pamieciówki której trzeba się nauczyć. Wykładowcy nie utrudniają życia i jak ktoś się będzie przykładał to da sobie radę. Trochę osób odpadło na pierwszym roku, ale to bardziej na własną prośbę, niż ktoś się na nich uwziął. Jeśli chodzi o perspektywy pracy to podobno prawników dzisiaj jest jak psów i perspektywy nie są bardzo różowe. Także trzeba mieć jakiś pomysł na siebie i wiedzieć co dalej będzie się chciało robić. Dobrze jest porozmawiać z absolwentami prawa i podpytać ich jakieś szczegóły z ich praktyki. Wiem, że na uczelni funkcjonuje jakieś Stowarzyszenie Absolwentów i myślę że warto się tam zgłosić. Bardziej mnie ciągnie prawo handlowe i praca w biznesie niż praca w charakterze prokuratora czy sędziego.

  11-02-2021