Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Collegium Polonicum (CP) w Słubicach Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kamil
  Administracja

  Jestem na drugim roku administracji i jestem bardzo zadowolony z tej uczelni. Zajęcia i wykłady ciekawe, organizacja na uczelni też wypada dość dobrze. Poziom nauczania jest wysoki, zupełnie nie odbiega od Poznania, a atmosfera panująca na uczelni jest super.

  11-01-2018
 • Marta
  Kulturoznawstwo

  Studia zdecydowanie podniosły moją znajomość języków. Zajęcia na wysokim poziomie, realizowane na nowoczesnym wydziale, dobre traktowanie studentów. Wykładowcy mają świetne nastawienie, a zajęcia odbywają się w małych grupach co jest dużym plusem. Sam program nauczania godny pochwalenia - łączy wiedzę z różnych dziedzin: politologii, socjologii, psychologii i kulturoznawstwa. Organizacja pracy samego wydziału również na wysokim poziomie.

  19-12-2017
 • Reklama - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ)


 • PM
  Administracja europejska

  Powiem tak uczelnia jest była i jest kameralna, w połączeniu z Viadriną daje możliwość fajnego spędzania czasu, nie jest się na pewno anonimowym. Koszty są niższe. Jest międzynarodowość (colpol jest teraz opanowany przez Ukraińców i Białorusinów, a Viadrina to ponad 20 narodowości) ja osobiście polecałbym rozważenie tej uczelni - jest ona inna niż gdy ja studiowałem ale gdy przeniosłem się do Poznania było już inaczej - byłem bardziej anonimowy, uzyskiwałem inne doświadczenia i też było fajnie. Fajnie było połączyć te dwa doświadczenia i tyle. Podstawową kwestią którą podniósłbym do tamtych i obecnych studiów to jednak jest praktyka - zdecydowanie trzeba i warto ją rozwijać już od samego początku, korzystać z szans zawodowych i pracować jak najszybciej - to mogę polecić, bo ja zabrałem się za to zbyt późno, a że sytuacja na rynku była gorsza to i znalezienie pracy było trudniejsze.

  19-12-2017
 • mariusz
  Politologia

  krótko mówiąc dla mnie był to fantastyczny czas. Fajnie spędziłem te trzy lata, poznałem świetnych ludzi, których do dzisiaj mimo upływu lat nadal spotykam i choć w mniejszej grupie utrzymujemy kontakt. Pracuję w zawodzie wyuczonym tj. zajmuję się pozyskiwaniem środków ze źródeł zewnętrznych i choć nie była to moja pierwsza praca po studiach, dość szybko zacząłem pracować w zawodzie. Pierwsze doświadczenia z projektami miałem zresztą w CP, w tamtejszej fundacji uczelnianej.Plusy collegium gdy ja tam chodziłem, było to kilka lat temu, to i sytuacja się zmieniła: - uczelnia była nowoczesna i przygraniczna (byłem studentem w trakcie wchodzenia do Unii, teraz gdy jest erasmus i unia - jest więcej możliwości doświadczenia "międzynarodowości", wtedy CP było takim oknem na świat.

  19-12-2017
 • Piotr
  Filologia angielska

  Studia magisterskie z filologii angielskiej w CP są godne polecenia. Poziom nauczania jest taki sam jak w Poznaniu Absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie, wiem z doświadczenia swojego i kolegów z roku.

  18-12-2017
 • Marta
  Kulturoznawstwo

  Studiuję kulturoznawstwo, specjalność komunikacja międzykulturowa w języku niemieckim i jestem bardzo zadowolona z tych studiów. Uczelnia niczym nie odstaje od Poznania, a wydaje mi się że jest nawet wyższy poziom nauczania. Zajęcia i wykłady prowadzą ci sami wykładowcy co na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydziały są nowoczesne, a studenci traktowani z życzliwością. I co dla mnie ważne podszkoliłam się z niemieckiego i wcale nie musiałam wyjeżdżać do Niemiec na studia. Jak dla mnie same zalety.

  05-12-2017
 • Kasia
  Kulturoznawstwo

  Poziom nauczania na kulturoznawstwie: wysoki, jakość zajęć: wysoka, wykładowy: kompetentni, organizacja ok, studia tam wspominam bardzo dobrze

  04-12-2017