Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW) im. Józefa Rusieckiego

10-243 Olsztyn

ul. Bydgoska 33

tel.:

89 526 04 00, 89 526 87 22, 89 526 69 86, 89 535 84 29, 89 535 84 29

ikonka email do uczelni

osw@osw.olsztyn.pl

Opinie o uczelni (3)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW) im. Józefa Rusieckiego Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ja studiowałam na tej uczelni 3 lata kosmetologie.  Uczelnia nie należy do najtańszych, bo za rok trzeba zapłacić ok. 5000 tyś złotych, a jest to jednak Olsztyn a nie Warszawa. Niska cena nie jest jak widać atytem. Plusem natomiast jest sama siedziba, która jest przyzwoita. Uczelnia stawia na kierunki sportowe i przygotowała do tego bazę typu, basen, korty do Squasha, korty do tenisa, boiska itd. Powracają do kosmetologi, to powiem tak, że moim zdaniem jest trochę za dużo teorii  a za mało praktyki. Ja wiem, że głównie praktykę zdobędziemy  w pracy, ale jednak jeżeli mamy tylko jedne zajęcia praktyczne z masarzu to trzeba przyznać, że to jest jednak mało a tematyka bardzo obszerna. Kadra w większości przypadków jest miła, Panie w dziekanacie raczej sympatyczne, ąle z kompetncją bywa różnie. Trzeba również liczyć się z obowiązkowymi praktykami w gabinecie kosmetycznym na poziomie 150 godzin.  Chyba, że teraz coś się zmieniło. Pracuje w zawodzie i mam własny gabinet kosmetyczny. Czy poleciłabym tą uczelnie. Myślę, że tak. Słyszałam, że ostatnimi czasy nawet trochę się poprawiło i uczelnia nie oszczędza tak bardzo na ogrzewaniu zimą jak wtedy kiedy ja studiowałam.

  Emilia
  Kosmetologia
  24-02-2021
 • Otóż jeśli chodzi o mnie to studiowalam również pedagogike. Licencjat- specjalność ANIMACJA TURYSTYKI I REKREACJI. Natomiast studia magisterskie na kierunku Pedagogika Promocjo Zdrowia. Pierwszy kierunek wybrałam, gdyż konczylam technikum hotelarskie a finanse wowczas nie pozwalaly za bardzo na wyjazd gdzies dalej i szukalam czegos pokrewnwgo, zwiazanego z turystyka w Olsztynie- nie wiem jak teraz, ale na tamte czasy 2009 r. To był jedyny kierunek pokrewny. Z tym, ze jesli ktos uwaza, zebedzie tu duzo turystyki - jest w bledzie, bo glownie na kazdym kierunku najwiecej jest zagadnien i przedmiotow pedagogicznych. Rowniez na innych kierunkach. Przedmioty takie typowo kierunkowe pojawily sie pod koniec 2 roku. Potem wybralam promocje zdrowia poniewaz w zamyśle chcialam po studiach magisterskich zrobic farmacje wiec niejako zblizone dziedziny Co do samych studiow Nie jest ciezko. Atmosfera rewelacyjna Panie w dziekanacie pedagogicznym cudowne, zawsze pomocne

  marzena
  Pedagogika
  10-01-2018
 • Ja jestem bardzo zadowolona. Jestem teraz na drugim roku i nie żałuję że wybrałam właśnie OSW,bo zastanawiałam się jeszcze nad Gdańskiem, ale poczytałam trochę opinii i Olsztyn wygrał. Pierwszy rok jest trochę nudny, bo są prawie same teoretyczne zajęcia i to takie nawet nie związane z naszym kierunkiem ale da się przeżyć. Za to teraz mamy prawie same praktyczne. Wykonujemy na sobie różne zabiegi, uczymy się masażu, wizażu.

  Kasia
  Kosmetologia
  10-01-2018