Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa (PPUZ) w Nowym Targu (Publiczna)

palceholder

34-400 Nowy Targ

ul. Kokoszków 71

tel.:

(18) 26 10 702, (18) 26 10 712, (18) 26 10 740

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa (PPUZ) w Nowym Targu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Olga
  Architektura ii stopnia

  Studiowałam na PPUZ w Nowym Targu architekturę. Uważam że Szkoła spełnia wszystkie wymagania jakie można mieć na tym kierunku. Zajęcia merytoryczne i praktyczne prowadzone w ciekawy sposób. Wyjazdy za granicę w celu poznawania architektury świetne. Największym atutem uczelni moim zdaniem jest to że wykładowa jest dla studenta a nie na odwrót. Nie ma problemu z kontaktem, studenci są mobilizowani do działania i rozwijania się, co skutkuje udziałem w różnych konkursach architektonicznych w których student czuje że ma wsparcie w wykładowcach.

  10-05-2021
 • Justyna
  Architektura i stopnia

  Jestem na 3 roku architektury PPUZ i jestem bardzo zadowolona. Ćwiczenia projektowe mamy w małych grupach po 10 osób, dzięki temu wykładowcy nas wszystkich dobrze znają i mają dużo czasu na korekty. Atmosfera jest naprawdę świetna a jak chcesz coś załatwić to pani z sekretariatu zawsze Ci pomoże. Większość kadry jest z Politechniki Krakowskiej i naprawdę są znakomici. Dyplomy prowadzą profesorowie!!! Mam nadzieję, że nic się nie zmieni ???? zapomniałam o widokach i miejscu! Zima narty, latem spacery, jak ktoś kocha góry i architekturę to nie ma w Polsce lepszej uczelni do studiowania!

  08-05-2021
 • Reklama - Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie


 • Darek
  Turystyka i rekreacja

  Ja wybrałem na tej Uczelni Turystykę i Rekreację ponieważ wiąże swoje nadzieje zawodowe z tą branżową. Same studia są w miarę przyjemne trochę przedmiotów ogólnych typu filozofia czy socjologia, sporo przedmiotów kierunkowych typu animacja czasu wolnego, rekreacja ruchowa, Marketing w turystyce, obsługa ruchu turystycznego, informatyka w turystyce i rekreacji. Mi bardzo podobał się przedmiot komunikacja. społeczna. W ogóle uważam, że jeśli ktoś chce pracować w tej branży to podstawą jest komunikatywność. Uczelnia organizuje obozy dla studentów na tym kierunku w Ośrodku Sportów Wodnych w Tabaszowej. Sam ośrodek może nie jest na wypasie, ale miło wspominam ten czas. Świetna integracja i fajna ekipa w grupie. Moja ocena jest na plus.  

  03-03-2021
 • angelika
  Finanse i rachunkowość

  Studiuję na PONE finanse i Rachunkowość. PONE to Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych, czyli placówka która powstała z połączenia PPWSZ i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uczelnie łączą się ponieważ dzięki temu dostają dodatkowe dotacje od państwa. Celem połączenia jest również podniesienie poziomu kształcenia. W mojej opinii to się udało ponieważ wielu wykładowców jest własnie z Uniwersytetu ekonomicznego w Krakowie. Kierunek nie jest łatwy, nauki jest sporo. Nie jest łatwo się prześliznąć bez zaangażowania. Sporo ludzi odpadło po pierwszym roku, nawet po pierwszym semestrze. Podobo mi się to, że mamy duzo praktyk, bo 12 tygodni na licencjacie. Wiem, że w Krakowie na FIRrze jest 3 razy mniej praktyk. A jak wiadomo, praktyka jest istotna. Warto również dodać, że za praktyki otrzymuje się wynagrodzenie. Na pewno znalazłabym jakieś mankamenty na które mogłabym ponarzekać, ale generalnie jestem zadowolona ze swojego wyboru i polecam ten kierunek.

  26-02-2021
 • Nikola
  Pielęgniarstwo i stopnia

  Świetne przygotowanie do pracy w zawodzie. Dużo praktyk, male grupy na zajęciach, życzliwi ludzie. Wykładowcy to głównie pielęgniarki, lekarze. Czynsz za mieszkanie nie jest duży 350 zł za miesiąc. Atrakcyjny program realizowany w ramach funduszy europejskich pozwala na zdobycie dodatkowego stypendium, zwrotów kosztów za dojazdy. Po ukończeniu studiów czeka na mnie praca. POLECAM

  28-01-2019