Uczelnia Korczaka - Wydział Nauk Społeczno - Pedagogicznych w Katowicach

40-173 Katowice

ul. Katowicka 27

tel.:

32 351 37 31

ikonka email do uczelni

katowice@wspkorczak.eu

Studia dyplomowe
Pedagogika
Praca socjalna

Opis Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie Wydział w Katowicach

Jedna z najstarszych niepaństwowych uczelni wyższych w Polsce, została utworzona z inicjatywy Towarzystwa Wiedzy Powszechnej 30-IV-1993r. Od początku swojej działalności uczelnia jest placówką interdyscyplinarną, oferującą wybór ciekawych kierunków, dostosowanych do wymogów przyszłych pracodawców. Uczelnia aktywnie angażuje się w działania prospołeczne wspierając osoby wykluczone, samotne i w ciężkiej sytuacji materialnej.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie w ciągu niespełna 30 lat wykształciła 55tyś. studentów w 14 specjalnościach. Obecnie uczelnia posiada liczne Wydziały zamiejscowe w tym między innymi w Szczecinie, Lublinie i Katowicach. Wydział Nauk Społeczno - Pedagogicznych w Katowicach oferuje ciekawy wachlarz studiów podyplomowych, w tym najczęściej wybierane – organizacja pomocy społecznej i pedagogika wczesnoszkolna.

Uczelnia prowadzi zajęcia szkoleniowo – edukacyjne zarówno w systemie stacjonarnym jak i za pomocą zdalnego nauczania. Dużym atutem uczelni jest możliwość odbycia praktyk w Korczakowskiej Szkole Marzeń – sieci alternatywnych szkół podstawowych z innowacyjnym programem nauczania. Absolwenci uczelni z powodzeniem prowadzą zakłady opieki społecznej, zasilają grono pedagogów, specjalistów tematyki europejskiej i gospodarki społecznej.

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Uniwersytet Pedagogiczny - krótka prezentacja Uczelni
YOU MUST TO BE HERE
Dlaczego warto studiować Pedagogikę | WSB

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni śląskie