Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Studenci WSB na zajęciach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Studenci WSB na zajęciach w Śląskim Urzędzie WojewódzkimPomysłodawcami zajęć byli sami studenci Wyższej Szkoły Bankowej. Za realizację odpowiedzialna była menedżer kierunku administracja publiczna

Studenci I i II roku kierunku administracja publiczna z Chorzowa i Katowic, wzięli udział w wizycie studyjnej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Wizyta odbyła się z okazji zajęć z przedmiotu administracja rządowa, prowadzonego przez dr Aleksandrę Makaruchę.– Wizyta studyjna miała ścisły związek z kierunkiem administracja publiczna, jako że Śląski Urząd Wojewódzki to centrum administracji rządowej w naszym regionie. Jestem przekonana, że zobaczenie „na żywo” miejsc, gdzie zarządza wojewoda oraz pracują urzędnicy, utrwali wiedzę dotyczącą administracji rządowej, którą studenci wcześniej zdobyli podczas wykładów i ćwiczeń – powiedziała dr Aleksandra Makarucha, menedżer kierunku w Wyższej Szkole Bankowej.
wsb w sum
Studenci odwiedzili miejsca, które na co dzień są niedostępne dla petentów. Chodzi m.in. o Salę Marmurową, służącą za tło dla wielu produkcji filmowych, oraz o Salę Złotą, gdzie zgromadzone są portrety śląskich wojewodów.Prawnik, starszy inspektor specjalizujący się w funduszach unijnych, Jacek Stolecki, był przewodnikiem po Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.
wsb w sum
Studenci odwiedzili także podziemia urzędu, gdzie znajduje się skarbiec, w którym w czasach autonomii Śląska przechowywano złoto.Na chętnych studentów czekała przejażdżka zabytkową windą paciorkową. Jest ona w ciągłym użytkowaniu stanowi, więc atrakcję dla gości urzędu.Wizyty studyjne są jednym ze stałych elementów kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach. Uczelnia realizuje je dla studentów wszystkich kierunków studiów I i II stopnia. Takie zajęcia „w terenie” umożliwiają uzupełnienie wiedzy przekazywanej na wykładach i ćwiczeniach o praktyczne aspekty danego zagadnienia.

Data publikacji: 19.03.2019