Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku(Niepublliczna)

palceholder

15-213 Białystok

ul. Mickiewicza 49

tel.:

85 713 15 91,
85 713 15 95

Studia dyplomowe - kierunki
Wychowanie fizyczne

Opis Uczelni

 

Misja Uczelni

Zlokalizowana w sercu Podlasia, Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku kształci studentów na kilkunastu kierunkach związanych z kulturą fizyczną oraz turystyką. Uczelnia jest znana z profesjonalnego podejścia do edukacji, skupiając się na praktycznej nauce oraz wieloaspektowym rozwoju swoich studentów.

Misją tej placówki jest kształtowanie postaw prozdrowotnych, promowanie aktywności fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności akademickiej i lokalnej. W spełnieniu tych celów pomaga jej współpraca z licznymi instytucjami o podobnych celach oraz zainteresowaniach.

Programy studiów są dostosowane do obecnie panujących trendów i popytu na rynku pracy, co umożliwia absolwentom bezproblemowe znalezienie zatrudnienia. Uczelnia sukcesywnie rozwija infrastrukturę dydaktyczną oraz sportową, tworząc doskonałe warunki do nauki i rozwoju.

Studia w WSWFiT w Białymstoku to gwarancja zdobycia solidnych umiejętności i uprawnień, które umocują pozycję absolwenta na rynku pracy. Uczelnia stawia na wielopłaszczyznowy rozwój studenta, oferując bogatą ofertę dodatkowych zajęć, szans na praktyki oraz studia zagraniczne.

 

Koła naukowe

Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, znana też jako WSWFiT, jest jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju myśli naukowej i edukacyjnej. Zlokalizowana jest w pięknym i historycznym mieście Białystok.

Uczelnia szczyci się swoim zaangażowaniem w koła naukowe, które są integralną częścią naukowego profilu uczelni. Dla każdego studenta, bez względu na kierunek studiów, istnieje możliwość dołączenia do jednego z wielu kółek naukowych, które obejmują różne dziedziny. Każde koło naukowe działa pod opieką wykwalifikowanego promotora, co gwarantuje wysoki standard badań

Koła naukowe prowadzą badania, organizują konferencje, a także umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy studentami o różnych specjalnościach. Taka struktura daje studentom doskonałą szansę na rozwój zarówno naukowy, jak i osobisty. Ściśle zintegrowany z kierunkami studiów, program kół naukowych na WSWFiT jest procesem nauczania, który zachęca do autonomicznego myślenia i narzędziem do praktycznej aplikacji wiedzy zdobytej podczas studiów.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku jest jednym z czołowych miejsc dla studentów zainteresowanych kariera w dziedzinie sportu i rekreacji. Jest to placówka o ogromnym prestiżu, która szczyci się długą tradycją dostarczania najwyższej jakości edukacji na tych specjalistycznych obszarach.

W proximatyce Białegostoku, znaleźć można inne renomowane uczelnie o podobnym profilu kształcenia. Politechnika Białostocka dysponuje Wydziałem Inżynierii Zarządzania, na którym oferowany jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, co jest idealnym uzupełnieniem dla osób zafascynowanych przemysłem turystycznym.

Uniwersytet w Białymstoku oferuje kierunki związane z wychowaniem fizycznym i turystyką na swoim Wydziale Pedagogicznym, który jest doskonałym drugim wyborem dla tych, którzy byliby zainteresowani kształceniem w szerszym kontekście nauk humanistycznych i społecznych.

Akademia Łomżyńska również zachęca do podejmowania studiów na kierunkach związanych z turystyką i rekreacją. Ten wybór będzie idealny dla tych, którzy preferują kameralną atmosferę małych uczelni.

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Dni Otwartych Drzwi ONLINE AWF Biała Podlaska 2020
Wizja rozwoju AWFiS w kadencji 2020-2024. Prof. dr hab. Paweł Cięszczyk.
Zasady Rekrutacji na AWF rok 2020/21