Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Szkoła policealna czy studia?

Szkoła policealna czy studia?Po ukończeniu szkoły średniej wielu z nas boryka z podobnymi dylematami. Co dalej, jaki kierunek wybrać czy w ogóle podejmować się tradycyjnej formy studiowania? Jak się okazuja na całe szczęście dla przyszłych specjalistów, w tej w kwestii wiele się zmieniło. Pracodawcy nie są już jak dawniej nastawieni na dyplom szkoły wyższej. Liczą się dla nich umiejętności miękkie oraz praktyka. Te możesz zdobyć nawet przed rozpoczęciem zawodowu. Jeśli ciekawi Cię jak - przeczytaj koniecznie artykuł do końca. 

 

Szkoła policealna to praktyczna wiedza

 

Jeszcze jakiś czas temu żyliśmy w przekonaniu, że tylko “papier” się liczy. Owszem był on bardzo i w dalszym ciągu jest pożądanym “uzupełnieniem” naszej wiedzy oraz wykształcenia. Jednak, o czym przekonało się także wielu pracodawców nie jest on priorytetem. Pamiętajmy, że nie wszystkie kierunki studiów, dadzą nam możliwość pracy w zawodzie zaraz po ich ukończeniu. To właśnie jeden z głównych argumentów, który przemówił do wielu absolwentów szkół średnich. Renomowana szkoła policealna okazała się dla większości z nich, spełnieniem marzeń. Co ważne, naukę w tej szkole możesz rozpocząć nie posiadając matury, nie ponosząc żadnych ukrytych opłat - zyskujesz natomiast nie tylko wiedzę teoretyczną ale także praktykę bo to na nią są najbardziej otwarci w Szkoła policealna GoWork.eu w Warszawie - nauka i praktyka w centrum. 


 

Jak wygląda nauka w szkole policealnej? 

 

W zależności od kierunku nauka w szkole policealnej trwa od roku do dwóch. Zajęcia odbywają się w różnych trybach (zaoczny, dzienny, weekendowy) dlatego masz szansę na naukę w dogodnym dla siebie terminie. 

To jednak nie wszystko, dzięki nauce w szkole policealnej nie tylko zdobywasz wiedzę teoretyczną ale przede wszystkim praktykę. Każda sala jest profesjonalnie wyposażona byś mógł jeszcze przed podjęciem pracy poćwiczyć pod okiem profesjonalisty. 

Nie musisz się przejmować brakiem materiałów do nauki - je także dostarcza wybrana przez Ciebie szkoła policealna. Dzięki czemu sam, szybko będziesz w stanie zweryfikować, które produkty najbardziej Cię przekonały. 

 

Jakie wykształcenie daje szkoła policealna?

 

Kończąc szkołę policealną otrzymasz maksymalnie po dwóch latach dokumenty potwierdzające Twoje kwalifikacje w wybranym zawodzie. Dzięki przeprowadzonym w tym okresie czasu praktykom - pracodawca nie będzie się musiał martwić o brak odpowiedniego podejścia do klienta bądź zdolności manualnych. Wspólnie z wykładowcami wyćwiczysz je podczas kursów. 

Na studiach niestety nie zawsze masz tę możliwość, niejednokrotnie musisz o to zadbać we własnym zakresie. 

Oczywiście wybór czy studia czy szkoła policealna należy do Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętać jednak musisz o kilku aspektach. Nauka w szkole policealnej trwa krócej. W takiej szkole stawiają na praktykę i jeszcze raz praktykę. Dodatkowo zyskujesz dyplom uprawniający Cię do pracy w zawodzie zaraz po ukończeniu kursu. Co nie zawsze ma miejsce po wybranym kierunku studiów. Często niezbędna staje się specjalizacja bądź studia podyplomowe. 


Artykuł sponsorowany: Szkoła policealna GoWork - https://policealna.gowork.eu


Data publikacji: 27.03.2023