Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Profesjonalna wiedza z zarządzania i rachunkowości – w teorii i praktyce

Profesjonalna wiedza z zarządzania i rachunkowości – w teorii i praktyceAnglojęzyczny kierunek Management & Finance

 

Management and Finance jest unikatowym anglojęzycznym programem studiów I stopnia w Polsce obejmującym kształcenie jednocześnie z zakresu zarządzania, rachunkowości, finansów, audytu finansowego oraz uwzględniającym aspekty społecznej odpowiedzialność biznesu i kultury oraz zrównoważonego rozwoju. M&F przekazuje w szczególności pogłębioną wiedzę i umiejętności z rachunkowości i finansów z perspektywy międzynarodowego środowiska biznesowego. Otwiera możliwości kariery w rachunkowości, finansach i biznesie na całym świecie i ukierunkowuje do pracy w dynamicznie zmieniających się sektorach

Wybierając Management and Finance (M&F) na Wydziale Zarządzania UŁ student będzie solidnie przygotowany do pełnienia funkcji księgowego, asystenta audytora finansowego, analityka, controllera, konsultanta i doradcy finansowego i inwestycyjnego, a po zdobyciu doświadczenia zawodowego – dyrektora finansowego w korporacjach i BPO/SSC, a także krajowych przedsiębiorstwach.  

Kierunek jest akredytowany przez profesjonalną międzynarodową organizację Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) oraz objęty patronatem Deloitte - firmę doradczą i audytorską należącą do tzw. „Wielkiej Czwórki”. CIMA i Deloitte współtworzą siatkę programową oraz zapewniają jakość i aktualność treści kursów. Obopólna współpraca przekłada się m.in. na współrealizację wybranych zajęć przez praktyków CIMA, wsparcie Deloitte przy pisaniu prac dyplomowych i organizację Dnia Deloitte wraz z praktycznymi warsztatami i wykładami ludzi biznesu. Od drugiego roku studenci uczestniczą w wykładach do wyboru, które współrealizowane są z wykładowcami z zagranicy, a na trzecim roku odbywają obowiązkowy półroczny staż zawodowy.  

Zajęcia na kierunku M&F mają charakter praktyczny z naciskiem na ćwiczenia, które są uzupełniane wykładami, laboratoriami i seminarium. 

Czy warto? Odpowiedź można znaleźć w opiniach studentów i absolwentów Management and Finance:

M&F odgrywa ważną rolę w życiu biznesowym, umożliwia uzyskanie prestiżowego dyplomu oraz zwiększa możliwości zatrudnienia. Jest to również świetny kierunek studiów dla tych, którzy lubią analizę danych. Nie jest wcale nudny i naprawdę warto go studiować, ponieważ przygotowuje on do aplikowania na stanowiska zawodowe wysoko wynagradzane na obecnym rynku pracy. W tym programie nauczysz się zarządzać zasobami finansowymi zarówno na poziomie osobistym, jak i w biznesie.” (Hanna, studentka III roku MF)

"Studia na tym kierunku pozwoliły mi na znalezienie pracy w dziale finansowym międzynarodowej korporacji na 3. roku studiów licencjackich i połączenie jej ze studiami. Dzięki studiowaniu na Management and Finance poszerzyłem swoją sieć kontaktów i zbudowałem silne relacje z profesorami i kolegami z grupy. Podjęcie tego kierunku pozwoliło również na wyróżnienie i otrzymanie stypendium rektora za wysoką średnią ocen." (Lev, absolwent Management and Finance)

Ten kurs nauczy Cię, jak śledzić finanse i jak podejmować mądre decyzje finansowe, więc jeśli jesteś aspirującym przedsiębiorcą, to bez wątpienia z niego skorzystasz. Poza tym Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego to dobre środowisko, które poprzez różne aktywności stwarza szereg możliwości i ścieżek rozwoju do osiągnięcia celów zawodowych, ponieważ wiele firm chętnie zatrudnia osoby z potencjałem, który dostrzegają w studentach Wydziału." (Jean Claude, absolwent MF)

Management and Finance to nie tylko kierunek studiów, lecz swoista wewnętrzna społeczność akademicka, a jej maksymą są słowa Janusza Korczaka - „nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.


Data publikacji: 06.02.2023