Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Kurs języka francuskiego - jak nie dać się oszukać?

Kurs języka francuskiego - jak nie dać się oszukać?Czy znajomość języka obcego pozwala zdobyć awans zawodowy?

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem zawodowym i karierą, nauka drugiego języka może być mądrym posunięciem. Nauka nowego języka zwiększa szanse na zatrudnienie, pomaga pracodawcom docenić Twoje umiejętności i doświadczenie, a także otwiera więcej możliwości rozwoju kariery. Umieszczenie tak zaawansowanej umiejętności w swoim CV może również pomóc Ci wyróżnić się spośród innych kandydatów, którzy również ubiegają się o pracę w danej firmie lub organizacji.

Dla osób poszukujących pracy, nauka języka może przyspieszyć proces zatrudniania

Dla osób poszukujących pracy, nauka języka może przyspieszyć proces zatrudniania. W rzeczywistości udowodniono, że znajomość języka obcego zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie (o około 20%).

Możesz się zastanawiać: Jak to się przekłada na awans zawodowy? Otóż nauka języka obcego pokazuje pracodawcy, że jesteś zmotywowany i pracowity. Wyróżnia Cię również na tle innych kandydatów, którzy nie podejmują inicjatywy doskonalenia się poprzez edukację. Nie tylko zaimponujesz pracodawcy swoim zaangażowaniem w pracę, ale również będziesz mógł porozumiewać się z klientami w ich ojczystym języku, co może zaowocować wyższą sprzedażą lub lepszymi wynikami zadowolenia klientów! W obecnych czasach, aby zdobyć ciekawą pracę nie wystarczy znać jedynie języka angielskiego. Jeżeli masz głowę do języków, warto wybrać inny język, mniej popularny, który rozszerzy Twoje możliwości na rynku pracy, np. zapisując się na kurs języka francuskiego. Na rynku pracy nie ma dużo specjalistów z tego języka. Jeszcze bardziej pożądanymi językami są chiński, czy języki afrykańskie.

Pracodawcy przyznają, że nauka języka zajmuje trochę czasu

Pracodawcy zagraniczni rozumieją, że nauka języka wymaga czasu. Wiedzą, że nie staniesz się biegły w ich języku z dnia na dzień i są gotowi poczekać, aż staniesz się wystarczająco biegły w tym języku, abyś mógł się nim skutecznie komunikować. Jeżeli pracodawca płaci za Twoje szkolenie lub szkolenie w miejscu pracy, da Ci czas potrzebny na naukę języka, zanim będzie oczekiwał, że będziesz go pewnie używał w godzinach pracy.

Bycie dwujęzycznym może pomóc Ci wyróżnić się w pracy i w karierze

Bycie dwujęzycznym może pomóc Ci wyróżnić się podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Badania pokazują, że kiedy mówisz w obcym języku, Twój mózg pracuje ciężej niż gdybyś mówił tylko w swoim ojczystym języku. To sprawia, że trudniej jest osobie prowadzącej rozmowę określić, czy jesteś wykwalifikowany na dane stanowisko, co oznacza, że będzie musiała poświęcić więcej czasu na ocenę Twoich umiejętności i kwalifikacji. Pokazując swój dwujęzyczny zestaw umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie tylko zaimponujesz potencjalnym pracodawcom znajomością innego języka, ale także dasz im coś innego do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu lub nie!

Bycie dwujęzycznym może pomóc w rozwoju Twojej kariery.

Jak wspomniano wcześniej, umiejętność posługiwania się innym językiem pomaga pokazać, jak zaradna i inteligentna jest dana osoba, zmuszając ją do sytuacji, w których te umiejętności są potrzebne (np. rozmowa kwalifikacyjna). Daje to również przewagę nad innymi kandydatami, którzy mogą mieć podobny poziom doświadczenia, ale brakuje im tego zestawu umiejętności. Oczywiście język angielski jest najbardziej popularny, ale warto też pomyśleć nad francuskim, szczególnie, że istnieją naprawdę kompleksowe kursy francuskiego na wysokim poziomie. Grunt to indywidualne podejście do sprawy, a wtedy nauka to czysta przyjemność. 
 

Kursy języka francuskiego

Od czego zacząć naukę języka francuskiego? Przede wszystkim nauka języka francuskiego powinna być zabawą. Język francuski jest przecież jednym z najpiękniejszych języków na świecie! Oczywiście język angielski króluje, ale znajomość języka francuskiego nie jest bez znaczenia! Gdzie więc można kupić dobry kurs francuskiego? Są dwie możliwośći

 

Kursy stacjonarne - język francuski w klasyczny sposób? 

Nie polecam! Szkoda czasu na naukę w klasycznej szkole. Kurs językowy powinien być online, a nie jak za czasów komuny w ławce i z kredą :). Niezależnie czy mówimy o kursach dla dzieci, czy dla dorosłych, ta forma to prehistoria i konie. Możesz zacząć mówić po francusku, nie wychodzą z domu i nie uczestnicząc w klasycznych zajęciach. 

 

Nauka języka francuskiego online

Zdecydowanie polecam tę formę nauki języka francuskiego (zresztą język angielki też tak najlepiej ogarniać). Kursy języka francuskiego są teraz często na tak dobrym poziomie, że na inną naukę zwyczajnie szkoda czasu. Język francuski powinien być Twoim hobby, które uprawiasz kiedy chcesz i gdzie chcesz :) Kursy francuskiego są dobre np. w Instytucie Lingwistyki - tam spokojnie możesz zacząć swoją przygodę z językiem francuskim. 

 

 

Nauka języków obcych może pomóc Ci w osiągnięciu postępu w biznesie, a także w życiu osobistym

Nauka języka obcego jest korzystna na wiele sposobów. Może pomóc Ci nawiązać nowe znajomości, podróżować po świecie i poszerzyć możliwości kariery. Wykazano nawet, że poprawia pamięć, co daje przewagę w pracy.

Badania wykazały, że firmy, w których pracownicy posługują się więcej niż jednym językiem, osiągają wyższe zyski niż te, w których zatrudnieni są wyłącznie osoby posługujące się językiem angielskim. Pracodawcy cenią sobie również pracowników posługujących się wieloma językami, ponieważ świadczy to o świadomości kulturowej i daje im przewagę w kontaktach z klientami z innych krajów.
 

Czy nauka języka francuskiego jest modna? 

Obecnie jest moda na języki, dlatego w swoim miejscu zamieszkania z pewnością znajdziesz szkołę językową z ciekawą ofertą. Możesz tam podszkolić się z języka, który masz opanowany w jakimś stopniu, którego uczyłeś się w szkole (najczęściej jest to angielski i niemiecki), ale również zapisać się na kurs z języka mniej popularnego, który da ci większą szansę na pracę, np. kurs języka francuskiego.

 

Podsumowanie

Podsumowując, nauka francuskiego może być kluczem do rozwoju Twojej kariery. Jest to jedna z tych umiejętności, które można wykorzystać zarówno w pracy, jak i w domu, co czyni ją nieocenionym atutem dla każdego, kto chce awansować w biznesie lub podróżować po świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa dla Ciebie, skontaktuj się z nami już dziś!


Data publikacji: 23.09.2022