Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Kupujemy laptopa dla studenta - czym się kierować przy jego wyborze?


Laptop to podstawowe narzędzie, które we współczesnym świecie służy zdobywaniu informacji, pozyskiwaniu wiedzy – jednym słowem nauce. Odpowiednio dobrany laptop służy również sprawnej i bezpiecznej komunikacji z innymi studentami oraz wykładowcami, ale również pracodawcą. W epoce nauki oraz pracy zdalnej nie da rady funkcjonować bez komputera. Rynek jest ogromny, bez problemu wybierzemy coś dla siebie.

2020 rok zdecydowanie możemy określić, jako zdalny. Nauczenie na wszystkich szczeblach edukacji – zdalne, praca – zdalna, kupowanie przez Internet, do tego coraz więcej firm, które rezygnują z tego, aby prowadzić stacjonarny biznes. Coraz więcej naszego życia przenosi się do Internetu.

Aby sprawnie funkcjonować na uczelni, ale w nowej rzeczywistości, trzeba być odpowiednio przygotowanym. Laptop to tak naprawdę podstawowe wyposażenie i takie, które student powinien posiadać. Komputer PC jest przydatny, ale dużo mniej praktyczny. Dobry komputer można kupić wykorzystując kody promocyjne.

Estetyka

Estetyka jest niezwykle ważna i zdecydowanie warto o niej pamiętać. Na rynku są modele, które charakteryzują się bardzo nowoczesnym wyglądem. Warto zwracać uwagę nie tylko na kolorystykę, ale przede wszystkim na rodzaj powłoki. Powinna być możliwie matowa, nie powinno być mocno na niej znać zabrudzeń czy śladów palców. Rodzaj matrycy – zdecydowanie matowa.

Wydajność

Nasz laptop musi być przede wszystkim wydajny. Na to składa się wiele czynników, wśród których warto wymienić:
 • procesor,

 • dyski twarde o dużej pojemności,

 • montaż dysku SSD,

 • dużo pamięci RAM,

 • odpowiednio dobrany oraz skonfigurowany system operacyjny,

 • system antywirusowy,

 • ilość złączy i portów.

 • Rozmiar

  Laptop wykorzystywanych do celów naukowych musi być również w odpowiednich rozmiarach. Standardowe rozwiązania w tym zakresie to około 15 cali. Są to komputery lekkie i wygodne, które można transportować na dłuższe odległości. Jeżeli zależy nam wyłącznie na wartościach operacyjnych, sprzętu nie będziemy (w dużej mierze) wykorzystywać do oglądania filmów lub grania, warto kupić komputer o mniejszych wymiarach. To zdecydowanie przełoży się na mniejszą wagę, a co za tym idzie większą wygodę. Docenimy to, gdy przyjdzie nam spędzić wiele godzin na uczelni, a następnie np. w bibliotece. Dodatkowo, gdy łączymy studia z pracą zarobkową, okaże się, że komfort odpoczynku naszych rąk, ramion, pleców i nóg ma zasadnicze znaczenie. Do zakupu można wykorzystać Neonet kod rabatowy.

  Data publikacji: 29.07.2021