Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Księgowość szkoły - komu zlecić w Krakowie?

Księgowość szkoły - komu zlecić w Krakowie?Księgowość szkoły - komu zlecić w Krakowie?

Profesjonalne zarządzanie finansami jest bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania każdej placówki edukacyjnej. Wybór odpowiedniego biura rachunkowego może mieć ogromny wpływ na stabilność i rozwój szkoły. Zobaczmy, komu zlecić księgowość szkoły w Krakowie, aby mieć pewność, że finanse placówki są odpowiednio zabezpieczone.

Księgowość szkoły a księgowość firm z innych branż

Księgowość szkoły i jej specyfika zdecydowanie różni się od księgowości w firmach z innych branż. Dlaczego? Szkoły muszą przestrzegać rygorystycznych przepisów prawa oświatowego, a także odpowiednich regulacji finansowych i podatkowych. Poprawne zarządzanie finansami jest kluczowe, aby szkoła mogła sprawnie funkcjonować, realizować swoje cele edukacyjne oraz zapewniać odpowiednie warunki dla uczniów i pracowników. Profesjonalna księgowość szkoły to także bezpieczeństwo finansowe i pewność, że środki publiczne są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Z tego powodu, księgowość szkoły warto jest zlecić sprawdzonej firmie, która posiada bogate doświadczenie w tego typu działaniach.

Księgowość szkoły - komu zlecić w Krakowie?

W Krakowie działa wiele biur rachunkowych, które mogą zaoferować swoje usługi szkołom. Warto jednak zwrócić uwagę na biura, które mają doświadczenie w obsłudze placówek oświatowych, a jednym z nich jest Krajowa Kancelaria Rachunkowa. Jest to jedna z najlepszych firm specjalizujących się w obsłudze księgowej placówek oświatowych. Niniejsze biuro rachunkowe oferuje pełen zakres usług księgowych i doradczych, w tym prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie listy płac, wyliczanie podatków i składek do ZUS oraz kontroling finansowy.

Krajowa Kancelaria Rachunkowa wyróżnia się profesjonalizmem, dokładnością oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta. Klienci doceniają kompetencje i zaangażowanie pracowników firmy, co potwierdzają liczne referencje. Pracownicy stale poszerzają swoją wiedzę, aby być na bieżąco z nowymi przepisami prawa podatkowego i oświatowego.

Księgowość szkoły od Krajowa Kancelaria Rachunkowa - zakres usług

Krajowa Kancelaria Rachunkowa oferuje kompleksową obsługę szkół w zakresie księgowości. Poniżej przedstawiono wybrane usługi, które KKR może świadczyć dla placówki oświatowej. Warto jednak wiedzieć, że biuro rachunkowe zawsze indywidualnie dopasowuje swoją ofertę do klienta, więc przedstawiony poniżej zakres usług jest przykładowy.

Księgowość szkoły od KKR obejmuje m.in. następujące działania:

 • optymalizacja podatkowa szkoły,
 • prowadzenie pełnej księgowości podmiotu lub prowadzenie uproszczonej księgowości dla szkół - ksiąg przychodów i rozchodów,
 • rozliczanie przychodów i kosztów zgodnie z ustawami,
 • prowadzenie rozrachunków i informowanie o brakach faktur,
 • prowadzenie środków trwałych,
 • sporządzanie prawidłowej dokumentacji księgowej, deklaracji i reprezentujemy klienta przed Urzędem Skarbowym,
 • ZUS i PFRON,
 • przygotowanie sprawozdań do GUS, SIO,
 • ewidencja darowizn,
 • przygotowanie sprawozdania finansowego i CIT zgodnie z terminami ustawowymi bez opóźnień,
 • raportowanie RZIS i Bilans lub inne raporty indywidualne,
 • analiza merytoryczna posiadanej dokumentacji,
 • rozliczanie dotacji oświatowych - dokonywanie prawidłowych zapisów księgowych biorąc pod uwagę dotacje samorządowe,
 • bieżąca optymalizacja podatkowa,
 • konsultacje podatkowe.

Pełny zakres usług oraz cennik można znaleźć na stronie internetowej Krajowej Kancelarii Rachunkowej: www.kkr.tax - w zakładce „księgowość szkoły” lub kontaktując się bezpośrednio z biurem z pomocą maila lub telefonu.

Dlaczego warto zlecić księgowość placówki oświatowej Krajowej Kancelarii Rachunkowej?

Krajowa Kancelaria Rachunkowa doskonale radzi sobie z obsługą księgową firm z najróżniejszych branż, jednak to właśnie księgowość szkoły oraz innych placówek oświatowych, jest jedną z ich specjalizacji. W związku z tym, dzięki współpracy z niniejszym biurem rachunkowym, szkoły mogą zyskać więcej czasu na inne przedsięwzięcia oraz mieć pewność, że dokumentacja księgowa placówki jest prowadzona w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz przyjętymi normami.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat współpracy z Krajową Kancelarią Rachunkową i zakresu świadczonych przez nią usług można:

 • wysłać e-mail na adres: biuro@kkr.tax
 • zadzwonić pod numer: +48 12 312 05 65 lub +48 698 545 433


Data publikacji: 17.06.2024