Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Jak wybrać korepetytora z języka angielskiego?

Jak wybrać korepetytora z języka angielskiego?Wybór nauczyciela, bądź korepetytora to bardzo istotny element nauki języka angielskiego. To właśnie nasz korepetytor jest czynnikiem przeważającym o sukcesie naszej nauki. Oczywiście nie możemy zapomnieć kluczowe jest również nasze nastawienie i motywacja, ale nieodpowiedni korepetytor może nam te dwie cechy odebrać.

Jak więc wybrać idealnego dla nas korepetytora? Na co zwracać uwagę? Ile zapłacimy?

Na te i inne pytania, poznasz odpowiedź w tekście poniżej.


Na co zwrócić uwagę?


Nieodpowiedni korepetytor może odebrać nam chęć do nauki, jednak zdecydowanie musimy powiedzieć, że odpowiedni może nam tą chęć przywrócić. Na co jednak musimy zwrócić uwagę przy wyborze? Na tym etapie wszyscy jesteśmy świadomi, że coś co sprawdza się u kolegi lub koleżanki, wcale nie musi się sprawdzić u nas. I to jest właśnie pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę. Weź kartkę i wypisz na niej wszystko to co pomaga ci w nauce. Wypisz preferowane przez ciebie metody, godziny spotkań i wszystko to co uważasz za niezbędne w swoim nauczycielu. Pomoże ci to uniknąć wybrania nieodpowiedniego dla ciebie nauczyciela, tylko dlatego, że ma dużo dobrych opinii. My zdecydowanie polecamy ci chociaż spróbowanie angielskiego z native speakerem. Naszym zdaniem ta metoda jest o wiele korzystniejsza, bo nie masz pokusy zadawania pytań po polsku lub przechodzenia na język polski, gdy nie znasz słownictwa.


Skoro już wszystko jest wypisane i przemyślane – co powinno zwrócić uwagę, gdy patrzymy na profile:

  • Opinie lub komentarze.
  • Dostępność korepetytora.
  • Cena.
  • Materiały i metody nauki.


Online czy na żywo?


Tutaj sprawa jest bardzo indywidualna. Trzeba jednak przyznać, że lekcje online dają nam o wiele więcej swobody i oszczędzają dużo czasu.
Z drugiej strony, korepetycje z angielskiego face-to-face niewątpliwie mają ten plus bezpośredniości, błędy mogą być wyłapane łatwiej i szybciej. Jednak tutaj musimy liczyć, że spotykamy się w danym miejscu, o danej godzinie, a dodatkowo musimy dojechać do tego miejsca. Tak więc sam musisz zdecydować, czy lekcje online są warte wypróbowania. Naszym zdaniem warto wypróbować je choć raz. Nie spodoba ci się? Żaden problem, ale jeśli się spodoba, to możesz zyskać o wiele więcej.
Wtedy nie musisz ograniczać się do korepetytorów z Twojej okolicy – możesz szukać na całym świecie. I to dosłownie.


Czy cena gra rolę?


Oczywiście, że tak! Cena nie tylko gra rolę dla samego korepetytora, ale i dla ciebie jako ucznia. Obecnie ekonomia nie sprzyja dodatkowym wydatkom, a inflacja na pewno tego nie poprawia. Są osoby zainteresowane nauką języka, ale muszą one liczyć się z każdym wydatkiem.
Nieważne, czy musisz liczyć się z wydatkami, czy po prostu nie lubisz przepłacać – na platformie Preply możesz dostosować ceny do swoich możliwości.
Jesteśmy pewni, że znajdziesz świetnego korepetytora niezależnie od ceny, jaką jesteś w stanie zapłacić. Niższa cena na tej platformie, wcale nie oznacza gorszych zajęć lub gorszego nauczyciela.


Materiały i metody nauki


Korepetycje z angielskiego to nie tylko nauczyciel i ty, to także całe zaplecze metodyczne, które ten nauczyciel posiada. Przy wyborze swojego nauczyciela, powinno się brać pod uwagę, jakie metody nauki dany nauczyciel stosuje oraz na jakich materiałach pracuje. Jeśli nie widzisz takiej informacji na profilu nauczyciela, to warto go zapytać – na pewno chętnie o tym opowiedzą.
Jednak nie powinniśmy się kierować naszymi przekonaniami. Jeśli uważasz, że najlepiej nauczysz się z książki, a nie z innych dostępnych materiałów – zastanów się, może warto wyjść ze strefy komfortu i spróbować czegoś nowego?
Nie zamykajmy się na inne metody i materiały. Jedna lekcja nie znaczy, że decydujemy się na taki tryb nauki do samego końca. Eksperymentujmy - w ten sposób możemy znaleźć coś idealnego dla nas.


Opinie i dostępność


Dostępne opinie na temat o korepetytorów to bardzo ważna informacja. Może ona dużo mówić o metodach nauki nauczania, materiałach oraz wielu innych aspektach nauki. Czytajmy opinie i wyszukujmy w nich ważnych dla nas wskazówek. A po lekcji sami nie zapomnijcie wystawić opinii! Postarajcie się by ona była jak najbardziej rzetelna i opisywała nie tylko jaki jest korepetytor, ale jak uczy i co zapewnia.
Dostępność to też ważna informacja. Ktoś jest rannym ptaszkiem, ktoś nocnym markiem – każdy ma inne optymalne momenty w ciągu dnia na naukę. I to też musimy brać pod uwagę, jeśli najlepiej pracujemy po 17, a dany korepetytor uczy tylko do 13 to czy jest to w stanie nam pomóc?

Mamy nadzieję, że wszystkie informacje, które wymieniliśmy pozwolą wam znaleźć idealnego korepetytora. Oczywiście mamy tu na myśli idealnego dla ciebie, bo nauczyciel idealny dla ogółu społeczeństwa nie istnieje. Chcemy jeszcze powtórzyć naszą radę - nie bójcie się eksperymentować i popełniać błędów. To właśnie na błędach się uczymy, a bez eksperymentów i bez wychodzenia ze strefy komfortu, trudno jest poznać coś nowego, w tym język angielski.

Powodzenia w nauce!


Data publikacji: 27.07.2022