Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Jak nauczyć się masażu klasycznego - kurs dla profesjonalistów

Jak nauczyć się masażu klasycznego - kurs dla profesjonalistówSzacuje się, że co czwarta osoba ma problem z kręgosłupem lub stawami. Skarżymy się na ból spowodowany stresem, siedzącą pracą, brakiem ruchu, chodzeniem na obcasach czy zmianami chorobowymi. Prócz tradycyjnego leczenia, wiele z osób z powyższymi problemami mógłby pomóc regularny masaż klasyczny. Zabiegi masażu klasycznego opierają się na medycynie naturalnej. Szkoła masażu bazuje na tej wielowiekowej tradycji, ucząc kursantów właściwej pracy, techniki i umiejętności. Kurs masażu klasycznego pozwala na naukę masażu w kilka tygodni. Czym jest jednak masaż? Jakie są do niego wskazania i przeciwwskazania? Co da ci kurs masażu w Akademii Karuna?

Teoria masażu klasycznego

Masaż stosowany był od wieków, co sprawia, że jest dyscypliną popartą wiedzą i doświadczeniem naszych przodków. Dzisiaj nie jest on tylko dziedziną medycyny, ale również kosmetyką. Najczęściej myślimy o masażu jako formie relaksu, nagrody po ciężkiej pracy. Jednak jego zadaniem jest coś więcej - działanie przeciwbólowe, regeneracyjne, poprawienie wyglądu, pomoc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pozwala również na poprawienie samopoczucie fizycznego i psychicznego, poprzez zniwelowanie napięcia i stresu. Masaż wpływa na usprawnienie wszystkich układów w ciele. Cały nasz organizm będą nam wdzięczne po jego zastosowaniu.

Masaż składa się z wielu technik i chwytów. Jeśli jest właściwie wykonany, jest bezbolesny, a także przyjemny. Jest równie skuteczny co fizjoterapia. Rozluźnia mięśnie, usprawnia krążenie, pozwala pozbyć się bólu. Masażysta może skupić się na obszarze problemowym naszego ciała lub zastosować klasyczny masaż całego ciała. Stosuje się do tego szereg technik tj.  ugniatanie, głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, oklepywanie, wstrząsanie, wibrację, ruchy bierne. Techniki te stosowane są przez masażystę sekwencyjnie, kolejno rozgrzewając mięśnie.

Chociaż znajdziemy wiele rodzajów masażu tj. relaksacyjny, gorącymi kamieniami, tajski, Shiatsu i inne, to jednak masaż klasyczny pozwala ci naprawdę stanąć na nogi.

Kiedy zainteresować się masażem?

Co prawda wpływ masażu na nasze ciało jest zbawienny, to jednak są sytuacje, gdy zdecydowanie nie jest on wskazany. Należą do nich ciąża, menstruacja, gorączka, zmiany skórne , żylaki, stany zapalne żył, gruźlica kości, problemy z krzepnięciem krwi, nadciśnienie tętnicze lub miażdżyca, zapalenie nerwów obwodowych, nowotwory, osteoporoza czy niedawny zawał.

Jednakże występują również wyraźne powody, aby do masażysty się udać. Jeśli miałeś obrażenia ortopedyczne (skręcenia, zwichnięcia itp), naderwane lub naciągnięte ścięgna, jeśli masz przykurcze i niedowłady, deformacje kręgosłupa - masaż klasyczny może ci pomóc w rehabilitacji. Jeśli cierpisz na bóle pleców, stawów, karku, masz napięciowe bóle głowy, schorzenia reumatyczne, obrzęki, niewydolność krążenia, a także cierpisz na lęki, depresję czy zwykłe przemęczenie - tu również masaż będzie wskazany.

Praktyka czyni mistrza

Jeśli chcesz się samodzielnie nauczyć się masażu, to kurs masażu klasycznego w Akademii Karuna, dostępny do zakupu online, będzie idealnym rozwiązaniem. Zapraszamy cię do skorzystania z naszego kursu i przejścia każdego stopnia nauki. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany i doświadczony personel. Kursy podzielone są na opcje I i II stopnia, dzięki czemu nauczysz się więcej. Szkolenie w Akademii kończy się uzyskaniem zaświadczenia. Nasz program pozwala wybrać ci dogodny termin rozpoczęcia kursu.

Na wszystkich naszych kursach poznasz niezbędne techniki, dowiesz się jak pracować z pacjentem, poznasz najnowsze trendy masażu w spa, nauczysz się skutecznie leczyć bóle kręgosłupa. Nasz absolwent dzięki efektywnej nauce uzyskuje wszystko, co powinien. Do tego cena kursu nie jest wygórowana i odzwierciedla szerokość nabytej przez Ciebie wiedzy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Data publikacji: 20.09.2021