Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Dane osobowe w CV. Co należy zamieścić, a czego nie trzeba


Stworzenie profesjonalnego CV wymaga dużego zaangażowania ze strony osoby, która się tego podejmuje. Dzięki właściwemu podejściu do pracy można jednak stworzyć kompletny życiorys, który spodoba się każdemu potencjalnemu pracodawcy. Na samym początku wypada się dowiedzieć, jakie informacje muszą być w nim zawarte. Nie wszystkie dane osobowe pojawiają się w życiorysie, lecz wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i popełnia rażące błędy. Niektórych informacji nie należy podawać, tak aby zatroszczyć się nie tylko o profesjonalizm, ale też o własny spokój ducha.

Jakie dane powinny znaleźć się w CV, a jakie należy pominąć?

Podstawowe dane osobowe, które zawiera się w CV to oczywiście imię i nazwisko. W większości przypadków osoby tworzące życiorysy dodają do tego ewentualne stopnie naukowe. Nie powinno się tego robić, jest to całkowicie zbędne. O swoim wykształceniu pisze się w jednym z punktów, znajdujących się w tym istotnym dokumencie i pracodawca na pewno to zauważy. Wyjątkiem może być aplikowanie o pracę, która jest powiązana z danym tytułem naukowym.
Pomocnym narzędziem przy tworzeniu tego typu dokumentu będzie  Banana CV kreator. Z jego pomocą wypełnia się przygotowane wcześniej pola i zawsze ma się kontrolę nad tym, jak on finalnie wygląda. Na podobnej zasadzie działa list motywacyjny, przydający się w wielu korporacjach i większych przedsiębiorstwach. 
Inną kwestią, której należy się bliżej przyjrzeć jest data urodzenia. Nie wymaga się, aby ją podawać, ponieważ pracodawcy zależy na kwalifikacjach zawodowych pracownika. W razie pozytywnego rozpatrzenia aplikacji, taka osoba będzie wypełniać na miejscu kwestionariusz osobowy, w którym podane takie informacje. Darmowy kreator CV pomoże rozwiać wszystkie wątpliwości, zwłaszcza wśród mniej doświadczonych zawodowo osób.

zdjecie


O jakich jeszcze danych osobowych warto pamiętać podczas tworzenia CV?

Niektórzy zastanawiają się nad tym dlaczego używać kreatora, a odpowiedź jest banalnie prosta. Pomaga to wyeliminować błędy i zwiększa szanse na to, iż dokument jest stworzony w stu procentach poprawnie. Generator CV jest łatwy w obsłudze, a poza tym robi się to sprawnie i w dowolnie wybranym miejscu, np. przy pomocy telefonu komórkowego.
Dużo miejsca podczas tworzenia profesjonalnego CV poświęca się adresowi zamieszkania. Co prawda nie trzeba go podawać, ale warto to zrobić, ponieważ może się to przydać np. wtedy, gdy pracodawca będzie szukał pracowników jedynie w mieście, w którym znajduje się siedziba konkretnej firmy. Czasami jest to potrzebne do wysłania listu intencyjnego. Taka wiadomość może okazać się kluczowa, więc warto o tym pamiętać, gdy tworzy się życiorys. 
W życiorysie nie podaje się informacji związanych ze stanem cywilnym. Pracodawcy na samym początku na pewno nie będzie to interesowało. Kluczowymi danymi są jednak:
-numer telefonu komórkowego,
-regularnie sprawdzany adres e-mail.
Kreator CV podpowie zainteresowanym, jakie dane należy rozpatrywać w pierwszej kolejności. Telefon komórkowy jest ważny, ponieważ potencjalni pracodawcy często dzwonią do osób starających się o pracę, np. po to, aby zaprosić je na rozmowę kwalifikacyjną. Często istotne informacje rekrutacyjne dostaje się poprzez adres e-mail, który powinien składać się z imienia i nazwiska. Warto odrzucić oryginalne i śmieszne nazwy, ponieważ można się wtedy pożegnać z myślą o ciekawej pracy.

zdjecie


Dlaczego warto korzystać z profesjonalnego kreatora CV?

Darmowy kreator CV to spore udogodnienie nie tylko dla osób, które szukają pracy po raz pierwszy, ale również dla tych bardziej zaawansowanych. Jego wypełnienie zajmuje mało czasu, a w ten sposób stworzy się zarówno CV, jak i list motywacyjny. Przesyłając pracodawcy te dwa dokumenty zwiększa się własne szanse na otrzymanie atrakcyjnego zatrudnienia w wymarzonej firmie. Poza tym generator CV podpowiada, które dane osobowe są konieczne, a z jakich można zrezygnować. 

Jakie dane personalne mogą zwiększyć skuteczność przesyłanego CV?

Osoby nie wiedzące dlaczego używać kreatora, odpowiedź powinny znaleźć w powyższych wskazówkach i poradach. Istnieją jednak pewne dane poboczne, które mogą zwiększyć skuteczność przesyłanego życiorysu. Jest to m.in. profil na LinkedIn lub Goldenline. Pracodawca weryfikuje interesującego go pracownika i jeśli profil przypadnie mu do gustu, z pewnością zaprosi go na ekspresową rozmowę kwalifikacyjną do własnej firmy. Jeśli ktoś posiada swoją witrynę internetową, może umieścić w CV jej adres. Przyda się to zwłaszcza wtedy, gdy dana osoba będzie szukała zatrudnienia w charakterze programisty, grafika komputerowego czy też copywritera. 

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 16.12.2020