Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Czy łatwo się zaaklimatyzować cudzoziemcom w Polsce?

Czy łatwo się zaaklimatyzować cudzoziemcom w Polsce?Liczba przybyszów z zagranicy systematycznie rośnie w naszym kraju. Ze względu na język można ich podzielić na dwie grupy. Białorusini i Ukraińcy nie mają problemów z porozumieniem się. Nasze języki są na tyle podobne, że załatwienie prostych spraw, zakupy, wykonywanie nieskomplikowanej pracy nie wymagają dobrej znajomości polskiego. Druga grupa to przybysze z Azji i Afryki, którzy zazwyczaj próbują się w Polsce porozumieć po angielsku.

Czy każdy cudzoziemiec powinien nauczyć się polskiego?

Jednak jedni i drudzy nie dadzą sobie rady w urzędzie, u lekarza, trudno im też będzie znaleźć stałe zatrudnienie. Każdy, kto myśli o dłuższym pobycie w naszym kraju powinien ukończyć chociaż podstawowy kurs polskiego dla obcokrajowców, a potem, w miarę potrzeby poszerzyć znajomość języka na kolejnych kursach. Kurs polskiego dla obcokrajowców będzie również niezbędny dla dzieci i młodzieży, które chcą podjąć naukę w polskiej szkole, a potem kontynuować wykształcenie.

Kto organizuje kurs polskiego dla obcokrajowców?

Bla-blaschool.pl to szkoła językowa wyspecjalizowana w kursach polskiego dla obcokrajowców. Prowadzi wiele rodzajów kursów o różnym stopniu trudności i specjalizacji. Każdy kandydat na studenta przechodzi najpierw prze test oceniający jego umiejętności językowe, następnie kierowany jest na odpowiedni kurs. Prowadzone przez doświadczonych lektorów zajęcia odbywają się w niewielkich grupach. Największy nacisk kładzie się na żywą konwersację w miejsce pisanych ćwiczeń i testów. Zajęcia dla dorosłych obejmują tematykę i sytuacje, z którymi mogą spotkać się w pracy lub podczas załatwiania formalności urzędowych. Dzieci i młodzież przygotowywane są do nauki w polskiej szkole i do egzaminów.

Jakie rodzaj kursów oferuje bla-blaschool.pl?

Zajęcia dla dorosłych podzielone są w zależności od poziomu studentów. Odbywają się rano lub wieczorem co umożliwia pracę w normalnych godzinach. Na życzenie pracodawcy organizowany jest kurs polskiego dla cudzoziemców w siedzibie firmy. Zajęcia dla dzieci i młodzieży obejmują kursy wyrównawcze pozwalające na dołączenie do procesu nauki w polskiej szkole, niezależnie do wieku i klasy. Aby zredukować stres spowodowany egzaminami organizowane są próbne egzaminy dla ośmioklasistów, przygotowania do matury w języku polskim a nawet próbne egzaminy maturalne. Dla najmłodszych nauka języka połączona jest ze wspólną zabawą. Wykorzystuje się tutaj piosenki, plastykę, ruch i zajęcia multimedialne.


Data publikacji: 23.02.2024