Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

5 kanałów YouTube dla dzieci, które mają problemy z matematyką

5 kanałów YouTube dla dzieci, które mają problemy z matematykąNauka matematyki bez wątpienia pozostaje jednym z najtrudniejszym wyzwaniem dla wielu dzieci. Mnóstwo uczniów szkół podstawowych i średnich nie radzi sobie z trudnościami, jakie spowodowane są nagromadzeniem materiału i tempem nauki w szkole. Na szczęście w dzisiejszych czasach znaleźć można szereg skutecznych zasobów edukacyjnych, które dostępne są za darmo w Internecie. Warto sprawdzić 5 kanałów YouTube dla dzieci, które mają problemy z matematyką – te kanały mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Przegląd 5 kanałów na YouTube pomocnych dla dzieci z trudnościami z matematyką

Popularny serwis YouTube gwarantuje użytkownikom dostęp do bogatych treści edukacyjnych. Jeżeli sięgniesz po wartościowe treści, będą one mogły wspierać naukę matematyki w sposób przystępny i przyjemny. Z takiego typu wsparcia w nauce często korzystają zajęcia z kategorii korepetycje matematyka. Faktem jest, że korepetytorzy zachęcają swoich uczniów do korzystania z różnorodnych narzędzi edukacyjnych, w tym również tych bardziej nowoczesnych.

Dlatego też nie ma co dłużej przedłużać. Poniżej znajdziesz pięć kanałów YouTube, które wyróżniają się jakością treści oraz metodologią nauczania, dostosowaną do potrzeb dzieci z trudnościami w nauce.

  • Matemaks

Na kanale Matemaks znajdziesz mnóstwo przydatnych materiałów filmowych, w których autor objaśnia złożone założenia matematyczne w przystępny sposób. Co więcej, rozwiązuje on też praktyczne zadania, w tym te, które pojawiają się na egzaminie ósmoklasisty czy maturze z matematyki. Wyjaśnienia autora kanału są bardzo dokładne i rzeczowe, dzięki czemu każdy jest w stanie zrozumieć tok myślowy potrzebny do poprawnego rozwiązywania zadań z matmy.

  • Zaliczone na 5!

Kanał o nazwie Zaliczone na 5! to miejsce, gdzie spotykają się uczniowie łaknący wiedzy z różnych przedmiotów. Filmiki podzielone są na kategorie, wśród których furorę robią między innymi materiały dotyczące matematyki. Choć treści te przestały być publikowane siedem lat temu, to jednak szkolny zakres matmy nie zmienił się diametralnie od tamtego czasu. Dlatego też warto sięgnąć po te archiwalne nagrania, aby uporządkować swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z przedmiotu.

  • Paulina z Matematyki

Na swoim kanale YouTube Paulina z Matematyki oferuje przede wszystkim filmiki reklamowe odnośnie do swoich korepetycji online i kursów edukacyjnych. Na tym jednak nie koniec, ponieważ autorka udostępnia sporo materiałów za darmo, tworząc bardzo ciekawe materiały edukacyjne. youtuberkadzieli się też filmikami w stylu Shorts, gdzie rozwiązuje krótkie i nieskomplikowane zadania, np. pojawiające się na egzaminach. Zdecydowanie warto subskrybować ten kanał, żeby pozostać na bieżąco z nowymi treściami.

  • Czarno na Białym – Matura

Ten dość świeży, bo założony w 2024 roku kanał edukacyjny oferuje uczniom jakościową wiedzę matematyczną przedstawioną w przystępny sposób. Autorzy kanału tworzą materiały wideo, które przydają się uczniom szkół średnich podczas przygotowania do egzaminu maturalnego. Znajdziesz tutaj przede wszystkim jasne i zrozumiałe wyjaśnienia najważniejszych zakresów tematycznych z matematyki. Warto przyglądać się kierunkowi, w jakim będą podążać autorzy tego ciekawego i wartościowego kanału YouTube.

  • Matematyka? – Teraz rozumiem!

Kolejny godny polecenia kanał w serwisie YouTube, gdzie udostępniane są jakościowe materiały edukacyjne z matematyki. Niestety po 2023 roku aktywność na kanale nieco zmalała, ale poprzednie filmiki są warte odświeżenia. Znajdziesz tutaj sporo wiedzy z zakresu szkoły podstawowej oraz średniej, co pozwoli Ci lepiej przygotować się do sprawdzianów czy egzaminów. Wszystkie tematy są opisywane w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób, więc każdy użytkownik bez trudu poradzi sobie z ich zapamiętywaniem.

Jak korzystać z kanałów matematycznych na YouTube?

Aby oglądanie filmików miało sens, pamiętaj o poniższych wskazówkach:

  • Sięgaj po wsparcie edukacyjne na YouTube regularnie.
  • Zapisz się na korepetycje z matematyki, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości z profesjonalistą.
  • Samodzielnie rozwiązuj zadania z matematyki związane z wybraną tematyką.
  • Korzystaj z różnych kanałów i materiałów, aby poznać różnorodne spojrzenie na matematykę.
  • Wspomóż się zadaniami praktycznymi online na interaktywnych platformach.

To wszystko! Regularne korzystanie z tych zasobów, połączone z aktywnym zaangażowaniem i wsparciem, może znacząco poprawić Twoje umiejętności matematyczne. Materiały na kanałach YouTube sprawi, że nauka stanie się bardziej przyjemna, a Ty osiągniesz swoje cele edukacyjne. Powodzenia!


Data publikacji: 27.05.2024