Ranking najdroższych wydziałów/kierunków studiów na uczelniach w Warszawie

Lista najdroższych wydziałów/kierunków studiów na uczelniach (względem ceny za semestr)


Najdroższe kierunki studiów w Warszawie

Warszawa to tętniący życiem ośrodek akademicki z uczelniami uplasowanymi na wysokich pozycjach w rankingach krajowych. Jest to również miasto innowacji i perpektyw, w którym śmiało można realizować się zawodowo z dużym powodzeniem. W tym artykule przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku różnych kierunków na warszawskich uczelniach, które uznawane są za jedne z nadroższych w stolicy. Zobacz, co na ich temat mówią uczący się tam studenci, a być może przekonają Was do spróbowania własnych sił na jednym z tych kierunków i rozpoczęcia nowej przygody na wybranych przez siebie studiach wyższych.

Kierunek lekarski



Mikołaj i Kacper to dwóch studentów Uczelni Łazarskiego na kierunku lekarskim, jednym z najdroższych kierunków w mieście Warszawa. Studenci opisują w filmie m.in., jak wyglądają zajęcia na pierwszym roku. Podkreślają, że program nauczana jest świetnie przygotowany, pobudzający studentów do zdobywania wiedzy na temat anatomii ciała człowieka. Mikołaj i Kacper opowiadają o zajęciach, które najbardziej zapadły im w pamięć, a także o wyposażeniu Prosektorium oraz przygotowaniu studentów do zajęć w nim. Przyszli lekarze zaznaczają także, co sprawiło im największe trudności na pierwszym roku studiów, a także, co było w tym okresie najciekawsze. Mikołaj i Kacper utrzymują, że pierwsze semestry na kierunku lekarskim Uczelni Łazarskiego są dosyć trudne, przy tym jednak podają pewne porady, jak przetrwać ten najgorszy rok. Obejrzyj podany filmik, aby poznać ich argumenty i przemyślenia.

Kierunek lekarsko-dentystyczny



Stanisław jako swoją ścieżkę życiową i kariery obrał kierunek lekarsko-dentystyczny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, uplasowanym w rankingu jak jeden z najdroższych kierunków w stolicy naszego kraju. Na poczatku filmu student opowiada o tym, czym właściwie jest kierunek lekarsko-dentystyczny i jakie są warunki rekrutacji. Następnie Stanisław opisuje, jak wyglądają pierwsze chwile studiowania tego kierunku na WUM oraz z jakimi trudnościami mogą napotkać się studenci. Z wypowiedzi okazuje się, że pierwszy rok studiów jest dość podobny do kierunku lekarskiego, natomiast na drugim zaczynają pojawiać się przedmioty związane ze stomatologią. Stanisław opowiada także o tym, jak wygląda końcówka studiów oraz dalsze możliwości rozwoju w tym kierunku. Student podkreśla równocześnie bardzo dobre specjalistyczne przygotowanie programu kształcenia. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i poznania jego punktu widzenia.

Kierunek Farmacja



Andrzej jest studentem piątego roku Farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM), określanej jako kolejny, obok kierunków lekarskich, najdroższy kierunek w Warszawie. Student słowem wstępu bardzo dokładnie wyjaśnia, czym tak naprawdę jest farmacja i o czym należy się na niej uczyć. W dalszej części Andrzej przedstawia w ciekawy i schematyczny sposób ogólną tematykę przedmiotów na kierunku Farmacja oraz ich związek ze sobą. Student Farmacji mówi w skrócie o tym, jak wyglądają zajęcia laboratoryjne oraz seminaryjne. Z filmu dowiadujemy się także o perspektywach zawodowych oraz zarobkach po ukończeniu studiów na tym kierunku. Aby dowiedzieć się szczegółów, obejrzyj filmik w całości.

Kierunek Fizjoterapia



Karolina i Wiktor to studenci czwartego roku Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – kierunku uznawanego według rankingów za jeden z najdroższych w mieście Warszawa. Na wstępie swojej wypowiedzi po krótce przedstawiają statystyki obecnych chorób społeczeństwa, potwierdzające istotę kierunku, jakim jest Fizjoterapia. W dalszej części studenci wyjaśniają, na czym polega rekrutacja na studia na AWF oraz warunki testów wstępnych. Karolina i Wiktor opowiadają, z jakimi trudnościami spotkali się na pierwszym roku studiów na Fizjoterapii, następnie podkreślają, że rok drugi ma charakter zajęć klinicznych. Studenci przedstawiają również wiele zalet związanych ze studiowaniem na AWF, m.in. możliwość nauki tańca. Trzeci rok studenci określają jednym słowem – fizykoterapia. Jednak to nie wszystko, co mają na ten temat do powiedzenia. Karolina i Wiktor opisują placówki,w których odbywają się zajęcia oraz dalsze perspektywy rozwoju w tym kierunku. Obejrzyj cały filmik i dowiedz się więcej na temat tej uczelni i kierunku.