Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Martyna
  Administracja

  zastanawiałam się pomiędzy kierunkiem finanse i rachunkowość a administracja. Ostatecznie wybrałam jednak kierunek administracja i jestem zadowolona. Zjazdy mamy co dwa tygodnie, na szczęście bez piątków. Za to w soboty i niedziela zajęć jest bardzo dużo. Potrafią trwać nawet do godz. 20. Na tym kierunku sporo jest przepisów do nauki na pamięć, nie wiem też czy tych przepisów trzeba uczyć się tak dokładnie zwłaszcza, że się one zmieniają. Niewątpliwie zaletą uczelni jest jej centralna lokalizacja w Pałacu Kultury, co mi bardzo pasuje. Wykładowcy są w miarę ok, także też z tym problemu nie ma. Na trzecim roku można wybrać jedną z czterech specjalizacji. Ja zastanawiam się pomiędzy wyborem administracji państwowej i samorządowej a mediacją w postępowaniu administracyjnym, ale to na razie jeszcze przede mną.

  21-01-2022
 • Bożenka
  Filologia angielska

  Hej aktualnie studiuję na pierwszym roku. Jestem na filologii angielskiej. Poziom jest dość wysoki. Wszystkie zajęcia mamy zdalnie. Kontakt z wykładowcami odbywa się również po angielsku. Studiowanie filologii niestacjonarnie, to jest jednak bardzo trudna sprawa, aby trzymać poziom trzaba bardzo dużo pracować w domu. Uczelnia jest dobrze zlokalizowana, ma siedzibę w Pałacu Kultury. Szkoda tylko, że trafiłam na okres pandemii, bo ani nie korzystam z tej siedziby ani z życia studenckiego. Ludzi na uczelni studiujących poznałam bardzo mała i niewiele na ten temat mogę powiedzieć. Mam nadzieję, ż eod nowego roku akademickiego sytuacja się zmieni i wrócimy do nauczania klasycznego.

  01-03-2021
 • Marika
  Filologia angielska

  Cześć studiuje filologie angielską we Wszechnicy. Wiem, ze można ją studiować na poziomie od podstaw, ja wybrałam pozom bardziej zaawansowany. Byłam mniej wiecej na poziomie B2 waziązku z tym to było dla mnie do ogarnięcia.. Drugi rok studiów filologii to jest prawie poziom C1, trzeci rok to mocne C1. Są przedmioty z wykładowym angielskim także łatwo nie będzie. W ogóle jakakolwiek filologia jest dla ludzi którzy jednak lubią trochę przysiąść i się pouczyć. Wykładowcy są pomocni, a poziom przyzwoity. Macie do wyboru kilka specjalności. Ja wybrałam komunikację językową w biznesie i administracji, bo chce pracowac w firmie międzynarodowej. Nie interesuje mnie praca nauczyciela. Szkołę mogę spokojnie polecić.

  24-02-2021