Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Praca dla studentów we Wrocławiu

Praca dla studentów we WrocławiuJak pogodzić pracę ze studiami?
 

Czy można w wydajny sposób pogodzić studia i pracę? – to pytanie nurtujące wielu wrocławskich studentów. Przy dobrej organizacji czasu, można podjąć pracę zarobkową bez uszczerbku na nauce, ale wszystko zależy od toku studiów i formy wybranej pracy. Studenci wybierający studia dzienne we Wrocławiu, muszą poświecić wiele godzin na naukę i przede wszystkim fizycznie być na zajęciach i wykładach, więc na pracę może nie wystarczyć czasu. Jednak wrocławscy pracodawcy mają wiele ciekawych ofert pracy on-line, pracy dorywczej, weekendowej i zmianowej, dlatego można znaleźć atrakcyjne formy zarobku nawet studiując na ciężkich i wymagających studiach stacjonarnych. Studiując zaocznie, wieczorowo i zdalnie, można o wiele więcej czasu poświecić na pracę, dlatego taka formę studiów wybierają najczęściej osoby już pracujące lub zamierzające pracować przez cały okres studiów. Mając do dyspozycji cały tydzień – zajęcia najczęściej odbywają się w soboty i niedziele, wrocławscy studenci niestacjonarni, najczęściej podejmują pracę w pełnym wymiarze godzin, a takich ofert dla studiujących jest we Wrocławiu naprawdę sporo.


Wrocław - Biura Karier przy uczelniach

Praca wrocławskich Biur Karier działających przy uczelniach, od wielu lat skupia się na ułatwieniu studentom i absolwentom stawianie pierwszych kroków na ścieżce kariery zawodowej. Biura Karier przywędrowały do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie odniosły spory sukces. Działalność tych jednostek okazała się tak ważna i potrzebna, że można je spotkać przy niemal wszystkich szkołach wyższych i uczelniach w kraju. Praca Biur Karier, to nie tylko gromadzenie i przedstawianie studentom aktualnych ofert pracy, ale również szeroko zakrojone doradztwo zawodowe i przygotowanie do wyboru ścieżki zawodowej studentów i absolwentów wrocławskich szkół wyższych. Dzięki pracy tych jednostek, dużo łatwiej można uzyskać informacje i rozpocząć praktyki studenckie, staże zawodowe czy znaleźć atrakcyjną pracę dorywczą. Korzystając z doświadczeń Biur Karier studenci we Wrocławiu, przygotowani są do rozmów kwalifikacyjnych, wiedzą jak dobrze zaprezentować się podczas rekrutacji i uzyskują pomoc w przygotowaniu wymaganej przez pracodawców dokumentacji.

Uczelniane Biura Karier we Wrocławiu:
Uniwersytet Wrocławski
Politechnika Wrocławska
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu


Praca dla studentów we Wrocławiu

Analizując wrocławskie oferty pracy na popularnych portalach, można znaleźć coraz więcej propozycji skierowanych do studentów. Dlaczego pracodawcy poszukują właśnie studentów? Odpowiedź może być prosta – zatrudnienie studenta jest dla pracodawcy bardziej opłacalne niż podpisanie standardowej umowy o pracę na pełen etat. Studenci „dzienni” z wrocławskich uczelni, najczęściej wykonują umowy zlecenia lub podejmują pracę dorywczą. Wielogodzinne zajęcia i obecność na wykładach sprawiają, że praca w niepełnym wymiarze i o późnych porach jest dla nich atrakcyjna. Studenci bardzo szybko aklimatyzują się do nowych warunków i dużo łatwiej przyswajają sobie wiedzę, dlatego pracę mogą podjąć już po krótkim szkoleniu, co też jest dla pracodawcy korzystne. Studiujący zaocznie mogą wybrać formę stałego zatrudnienia, a ich atutami są znajomość języków, obsługa komputera i urządzeń biurowych oraz dobra znajomość środowiska internetowego. Wrocławski rynek pracy obfituje w oferty skierowane do studentów, dlatego wybierając studia we Wrocławiu, można też liczyć na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia.


Czy praca zdalna jest alternatywą pracy stacjonarnej dla studentów we Wrocławiu?

Podejmując wymagające i czasochłonne studia we Wrocławiu, ciężko jest jednocześnie pracować zawodowo. Bardzo trudno sprostać wymaganiom pracodawcy oczekującego obecności na stanowisku pracy i jednocześnie nie opuszczać zajęć. Dlatego ciekawą alternatywą dla studiujących we Wrocławiu mogą się okazać oferty pracy zdalnej, których pojawia się coraz więcej w dobie pandemii. Pracodawcy przekonali się, że część pracy można wykonywać przez Internet czy za pośrednictwem telefonu, bez stałej obecności w miejscu pracy. Wrocławscy studenci, bardzo chętnie podejmują zatrudnienie w takiej formie, głównie dlatego, że zazwyczaj można ją wykonywać o różnych godzinach, a pracodawcy oczkują jedynie wykonania zlecenia. Pracując w miejscu zamieszkania i na prywatnym komputerze, czy wykorzystując smartfon, można z powodzeniem rozpocząć pracę związaną z przygotowywaniem grafiki komputerowej, kampanii reklamowych, umawiać spotkania, tworzyć teksty na potrzeby blogów i stron internetowych. Zaletą pracy zdalnej jest możliwość pracy w odpowiadających studentowi godzinach, dlatego można połączyć naukę z pracą zawodową.

Przykładowe oferty pracy zdalnej dla studiujących we Wrocławiu

Jooble.pl 
Pracuj.pl
Olx.pl
Indeed.pl
Gumtree.pl
InfoPraca.pl
Jobesto.pl
Jobsora.pl

 

Jakie zalety ma internetowy Kreator CV?


Data publikacji: 18.03.2022
ikonka kierunki studiów

Sprawdź opinie o uczelniach we Wrocławiu

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Wrocław