Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Najdroższe kierunki studiów w Lublinie w roku akademickim 2021/2022

Najdroższe kierunki studiów w Lublinie w roku akademickim 2021/2022




Najdroższe kierunki studiów w Lublinie w roku akademickim 2021/2022

 

1. Lekarsko-dentystyczny 18 990zł/semestr - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Jednolite studia magisterskie, prowadzone w systemie dziennym – stacjonarnym i niestacjonarnym w formie odpłatnej. Nauka na kierunku Lekarsko-Dentystycznym trwa 10 semestrów (5 lat). Podczas nauki, studenci przyswajają sobie wiedzę z przedmiotów ogólnych takich jak biochemia z elementami chemii, biologia z genetyką czy biofizyka, przedmiotów medycznych takich jak genetyka, anatomia człowieka czy fizjologia oraz przedmiotów związanych kierunkowo ze stomatologią takich jak stomatologia dziecięca, ortodoncja czy stomatologia zachowawcza.

Studenci w trakcie nauki odbywają również liczne praktyki, przygotowujące do przyszłej pracy zawodowej ucząc się poprawnie diagnozować i leczyć pacjentów, ćwicząc początkowo umiejętności manualne na fantomach i manekinach, a w późniejszym okresie również na pacjentach pod okiem doświadczonych lekarzy. Absolwenci kierunku są przygotowani do podjęcia pracy w ośrodkach opieki zdrowotnej, szpitalach i klinikach stomatologicznych, pracują również we własnych gabinetach prowadząc prywatną praktykę dentystyczną, mogą również poświęcić się pracy naukowej na uczelni i ośrodkach badawczych lub rozwijać swoje umiejętności zawodowe na Studiach Doktoranckich i nauce specjalizacyjnej w 9 specjalizacjach lekarsko-dentystycznych.
Więcej informacji: Uniwersytet Medyczny w Lublinie - Kierunek lekarsko-dentystyczny



2. Lekarski 18 000zł/semestr - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Sześcioletnie, jednolite studia magisterskie, nauka na kierunku Lekarskim trwa aż 12 semestrów (6 lat) i prowadzona jest w trybie stacjonarnym (dziennym) i w formie niestacjonarnej (płatnej). Wieloletnia nauka przygotowuje studentów do wymagającej i niezwykle odpowiedzialnej pracy lekarza. Nauka obejmuje zarówno przedmioty ogólne jak i specjalistyczne z dziedzin nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Studenci poznają budowę organizmu, fizjologię człowieka i szczegółową anatomię, zdobywają wiedzę farmakologiczną, uczą się diagnozować i wprowadzać proces leczenia, poznają zasady funkcjonowania placówek ochrony zdrowia i etyki zawodu.

Ponieważ najbardziej wymagające są u lekarza umiejętności praktyczne, studenci uczęszczają na liczne praktyki, podczas których uczą się postępowania z pacjentem, pierwszej pomocy, pod nadzorem doświadczonych wykładowców przeprowadzają zabiegi medyczne i asystują podczas często skomplikowanych operacji. Absolwenci kierunku lekarskiego, po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu lekarza mogą rozpocząć samodzielną pracę w szpitalach, na oddziałach klinicznych, w ośrodkach rehabilitacyjnych czy prowadzić własną praktykę lekarską w prywatnym gabinecie. Wielu absolwentów podnosi swoje kwalifikacje zawodowe specjalizując się w kilkudziesięciu dostępnych specjalizacjach lekarskich takich jak kardiologia, okulistyka czy pediatria.
Więcej informacji: Uniwersytet Medyczny w Lublinie - Kierunek lekarski 



3. Farmacja 10 500zł/semestr - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studia na kierunku Farmacja, oferowane przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, trwają 5 lat (10 semestrów), prowadzone są w trybie jednolitych studiów magisterskich w systemie dziennym (stacjonarnym) oraz w odpłatnej formie (niestacjonarne). Studenci farmacji zgłębiają zarówno przedmioty ogólne takie jak chemia, biologia czy matematyka oraz przedmioty kierunkowe, związane z przyszło pracą farmaceuty takie jak farmakologia, farmacja kliniczna czy farmacja przemysłowa. Absolwenci kierunku wiedzą jak się sporządza produkty lecznicze, znają proces ich produkcji, wiedzą jak magazynować, transportować i wprowadzać leki do obrotu, są przygotowania do samodzielnego prowadzenia aptek czy hurtowni artykułów medycznych i leczniczych.

Studenci mogą już w trakcie studiów obrać kierunek przyszłej drogi zawodowej wybierając specjalizację leków roślinnych, farmację przemysłową, analizę farmaceutyczną lub postępy farmakoterapii. W trakcie studiów obowiązkowe są również kilkumiesięczne praktyki w aptekach szpitalnych i ogólnodostępnych, które najlepiej przygotowują do przyszłej pracy zawodowej. Uzyskując tytuł magistra farmacji, absolwenci znajdują zatrudnienie w aptekach na terenie kraju jak i w krajach Unii Europejskiej, gdzie nie jest wymagana nostryfikacja dyplomu Lubelskiej uczelni, mogą podjąć pracę w hurtowniach artykułów farmaceutycznych, pracę naukową w laboratoriach badawczych i firmach farmaceutycznych. Pełny ranking najdroższych kierunków w Lublinie zobacz tutaj.
Więcej informacji: Uniwersytet Medyczny w Lublinie - Farmacja


Data publikacji: 06.09.2021

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Lublinie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Lublin