Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Akademia Startup na Uniwersytecie Ekonomicznym we WrocławiuPlanujesz studia podyplomowe we Wrocławiu z obszaru biznesu? Rekomendujemy innowacyjny kierunek: Akademia Startup na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Dowiedz się więcej o tym kierunku!O startupach słyszymy niemal na każdym kroku, co chwilę świat biznesu obiega informacja o nowym startupie, który zrewolucjonizuje rynek. Wiele osób uważa, że startup to wyświechtane pojęcie, ale czy na pewno? Warto wziąć pod uwagę, że zarówno Facebook, jak i Google czy Groupon zaczynały jako startupy. Jak rozwinąć startup w dochodowy biznes? Tego dowiesz się podczas studiów podyplomowych Akademia Startup.

Akademia Startup – dla kogo te studia?

Studia podyplomowe we Wrocławiu, Akademia Stratupu, przygotowano z myślą o osobach, które chcą tworzyć oraz rozwijać innowacyjne pomysły biznesowe w ramach własnych startupów, a także o tych, które będą brać udział w poszukiwaniu najlepszego modelu biznesowego dla startupu. Akademia Statrupu zaprasza zarówno osoby doświadczone w tym zakresie, jak i te stawiające pierwsze kroki w tym obszarze.

Praktyczne studia podyplomowe

Studia podyplomowe w ramach Akademii Startupu mają duży atut – nastawione są na przekazanie słuchaczom wiedzy i praktycznych umiejętności. Oznacza to, że słuchacze będą w toku studiów zdobywać kompetencje potrzebne na każdym etapie funkcjonowania startupu: począwszy od pomysłu przez kreowanie modelu biznesowego, pozyskiwanie środków finansowych (np. dotacji), zdobywanie Klientów oraz tworzenie strategii, na poszerzaniu kompetencji menedżera kończąc.

Słuchacz, kończąc studia, będzie gotowy, aby implementować zdobytą wiedzę i umiejętności bezpośrednio w świecie biznesu. Także egzamin końcowy ma wymiar praktyczny – słuchacze będą musieli przedstawić samodzielnie przygotowany projekt startupu.

Kadra praktyków

W zgłębianiu zagadnień związanych z funkcjonowaniem startupu, a także w przygotowaniu zaliczeniowego projektu, towarzyszyć będą wykładowcy prowadzący zajęcia na tym kierunku. Jest o kadra ekspertów – praktyków biznesu, właścicieli startupów, pracowników instytucji otoczenia biznesu, np. parków technologicznych, akceleratorów, inkubatorów przedsiębiorczości.

Program studiów

Program studiów składa się z pięciu modułów: Idea&Creation, Finance, Research&Sale, Marketing oraz Development. Każdy z modułów zawiera po kilka przedmiotów, omawiających kwestie związane z poszczególnymi obszarami funkcjonowania startupu.

Dla przykładu – moduł Reaserch&Sale zawiera przedmioty:
• techniki kreatywnego myślenia i tworzenie innowacyjnych produktów;
• design thinking;
• pozyskiwanie klientów;
• efektywna sprzedaż.

Informacje organizacyjne

→ Studia trwają dwa semestry, a program przewiduje 160 godzin zajęć dydaktycznych. Zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym – w soboty i niedziele, najczęściej co dwa tygodnie.

→ Opłata za studia podyplomowe na kierunku Akademia Startupu wynosi 3800 złotych. Istnieje możliwość płatności w ratach – od 2 do 9 rat.

→ O przyjęciu na studia decyduje terminowe złożenie kompletu dokumentów – podania o przyjęcia na studia, formularza zgłoszeniowego, oświadczenia o pokryciu kosztów związanych z opłatami za studia, odpisu dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia, kserokopia dowodu osobistego.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to ważny ośrodek badań z zakresu nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu. To także jedna z największych szkół ekonomicznych w Polsce, z wysoką pozycją w rankingach uczelni ekonomicznych – w 2016 Uniwersytet uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Uniwersytet Ekonomiczny dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym – zajęcia na studiach podyplomowych odbywać się będą w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego, przy ulicy Kamiennej 43, zaledwie 1,4 kilometra od Dworca Głównego we Wrocławiu.

zdjecie

Lektura branżowa

Publikacji na temat startupów w ostatnich latach powstało wiele. My polecamy lekturę książki „Stwórz jednorożca. Od idei po startup wart miliony” autorstwa Grzegorza Kubery. Książka wprowadza w tematykę startupów i omawia najważniejsze kwestie związane z ich tworzeniem i rozwijaniem. To świetne przygotowanie do studiów podyplomowych w ramach Akademii Startupu!

zdjecie

Autor: Joanna Stasiak


Data publikacji: 08.11.2016