Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Windykacja należności w Szkole Głównej HandlowejPlanujesz studia podyplomowe z zakresu windykacji należności? Polecamy Szkołę Główną Handlową w Warszawie, która prowadzi taki kierunek. Poznaj szczegóły na temat programu i organizacji tych studiów.Według danych zaprezentowanych przez Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej, problem z przeterminowanymi fakturami ma aż 90% przedsiębiorstw działających na rynku. Lwia część z nich nie potrafi egzekwować takich zaległości w sytuacji, gdy kontrahent uchyla się od regulowania zobowiązań finansowych w wyznaczonym terminie. Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku windykacja należności dowiedzą się, jak skutecznie odzyskiwać należności.

Windykacja należności – studia podyplomowe w Warszawie

Oferta dotycząca kierunku prowadzonego przez Szkołę Główną Handlową skierowana jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, do menedżerów czy dyrektorów zarządzających przedsiębiorstwami, do skarbników korporacyjnych lub pracowników departamentach skarbowych firm, a także do wszystkich tych osób, które pragną zapoznać się z tematyką z zakresu windykacji należności.

Program studiów

Program studiów jest tak pomyślany, aby słuchacze zdobyli zarówno specjalistyczną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną umiejętność skutecznego windykowania należności. W programie studiów znajduje się 6 modułów – zarządzanie należnościami; windykacja jako sposób odzyskiwania należności; psychologiczne aspekty windykacji; windykacja wewnętrzna; rynek windykacyjny w Polsce – windykacja zewnętrzna; prawne aspekty Windykacji.

Dla przykładu: podczas omawiania kwestii zarządzania należnościami poruszone zostaną następujące zagadnienia:
→ źródła powstawania i znaczenie należności;
→ poziom struktura i terminy płatności należności;
→ etapy zarządzania należnościami;
→ ryzyko kredytu kupieckiego;
→ ocena zdolności kredytowej;
→ system zarządzania należnościami i kredytem kupieckim.

Kadra wykładowców

Wśród wykładowców na studiach z zakresu windykacji należności są praktycy gospodarczy z obszaru windykacji, komornicy sądowi, radcy prawni, ekonomiści. Są to eksperci, którzy podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą, umiejętnościami i bogatym doświadczeniem.

Informacje organizacyjne

→ Studia trwają dwa semestry, a program przewiduje 200 godzin dydaktycznych. Zajęcia odbywają się podczas 12 zjazdów, w soboty i niedziele. Zajęcia trwają 8-9 godzin wykładowych.

→ Opłata za studia wynosi 8 tysięcy złotych. Istnieje możliwość uiszczenia opłaty w dwóch ratach (pierwsza – 5 tysięcy złotych, płatna podczas zapisu na studia; druga – 3 tysiące złotych, płatna do końca kwietnia. Opłata za studia uwzględnia 8-10 pozycji z literatury wskazanej przez wykładowców, a także materiały do wykładów oraz koszt wydania dyplomu ukończenia studiów. Kandydaci na studia podyplomowe nie ponoszą opłaty rekrutacyjnej.

→ Rekrutacja na studia jest otwarta. Kandydaci są kwalifikowani do przyjęcia zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Wymagane jest złożenie kompletu dokumentów (umowa o warunkach odpłatności za studia, formularz aplikacyjny, odpis dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia, CV oraz 1 fotografia) oraz wniesienie opłaty za studia.

Szkoła Główna Handlowa – o uczelni

Szkoła Główna Handlowa to najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce. Równocześnie uznana jest za najlepszą uczelnię ekonomiczną w Polsce – zajmuje pierwsze miejsce m.in. w rankingu magazynu „Perspektywy” czy rankingu „Rzeczpospolitej”. Szkoła Główna Handlowa znajduje się także w zaszczytnym gronie najlepszych uczelni ekonomicznych w Europie.

Uczelnia cieszy się renomą i zaufaniem studentów – wybiera ją rokrocznie około 4 tysiące słuchaczy studiów podyplomowych. Szkoła Główna Handlowa ma swoją siedzibę na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości. Uczelnia mieści się bezpośrednio przy stacji metra Pole Mokotowskie.

zdjecie

Lektura branżowa

Jeśli rozważasz studia podyplomowe z zakresu windykacji należności, z pewnością zainteresuje Cię książka „Windykacja należności w praktyce” autorstwa Moniki Bekas, która na tym kierunku wykłada. Z tej publikacji dowiesz się między innymi, jak chronić się przed nierzetelnymi klientami, poznasz też narzędzia efektywnej windykacji. To doskonałe wprowadzenie w tematykę studiów – polecamy!


zdjecie

Autor: Joanna Stasiak


Data publikacji: 23.11.2016