Opinie o uczelniach - Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Warszawska Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Skończyłem w zeszłym roku budowlanke na PW, I stopień. Świetne doświadczenie, ale trzeba się narobić.. oj, dużo.. po byciu prymusem w szkole średniej poszedłem na cwaniaka i trochę mnie rzeczywistość dopadła. Projekt za projektem, kolos za kolosem i zanim zdążysz wszystko ogarnąć to nagle BUM! sesja. i tak co semestr. Ale szybko znalazłem dobrą pracę, więc było warto. Ludzie po PW są szanowani i doceniani na rynku, więc czasem poświęcić nieco życie towarzyskie, opłaca się, na prawdę. Kadra to specjaliści, czasem mają problem w przekazaniu niektórych rzeczy, ale to chyba dlatego, że przeceniają naszą wiedzę, trzeba przywyknąć. Ogólnie polecam.

  Pavlo
  Budownictwo
  26-02-2019
 • Tak, ukończyłam informatykę na PW i jestem kobietą. Nie, to wcale nie jest dziwne, chodź byłam w znacznej mniejszości całych 5% na roku. Ale tu apel do wszystkich przedstawicieli mojej płci: nie bójcie się, na prawdę warto. Może przejdę do samych studiów. Dla mnie to coś więcej niż tylko papier otwierający drogę do poszukiwania wymarzonej pracy, dla mnie to przede wszystkim doświadczenia, obcowanie z ludźmi od których wiele się nauczyłam i wiedza, która przyda mi się w którą stronę bym nie poszła.To prawda, na Politechnice jest ciężko, ale jeśli ktoś idzie na uczelnie licząc, że będą go przepychać z roku na rok, to niech lepiej odpuści, bo nie o to w tym chodzi. Ja musiałam się wiele napracować, czasem były to całe noce zarwane nad materiałami a rano okazywało się, że nadal nic nie rozumiem i czeka mnie poprawka, ale takie są realia, nikt nie rodzi się wszechwiedzący i do wszystkiego trzeba dojść ciężką pracą. Tyle ode mnie, mam nadzieję, że nikogo nie zraziłam, a wręcz przeciwnie. I ponownie: dziewczyny! idźcie na informatykę!

  izka
  Informatyka
  11-02-2019
 • Jeżeli chodzi o poziom nauczania to w stosunku do innych uczelni jest o wiele wyższy i wymagający. Jak to się mówi nie ma tak że za samo przychodzenie na zajęcia zaliczasz. Jeżeli chodzi o finanse PW ma najwyższe czesne i do tego należy doliczyć poprawki. Najgorszy jest 3 rok bo tam masz dużo projektów do zrobienia które są obszerne i najlepiej chodzić na konsultacje i oddawać na wskazany przez Wykładowcę termin. Do tego masz możliwość, u większości Wykładowców na 1 nieobecność na ćwiczeniach co akurat przy moim aktywnym życiu zawodowym jest dość trudne. Ćwiczenia masz ważne tylko przez 1 rok, więc jak nie uzyskasz zaliczenia egzaminu w sesjach od nowa robisz cały przedmiot. Jak dla mnie najgorszym przedmiotem i najbardziej pochłaniajacym czas była Architektura, tzn robisz projekt np. Kościoła, kładki, kina letniego wraz z wizualizacjami i musisz odbyć bodajże 5 konsultacji co niekiedy nawet nie gwarantuje zaliczeniem ćwiczeń. Wymagające i dla większości studentów kłopotliwe są: mechanika 1 i 2, wytrzymałość materiałów 1 i 2.

  Martyna
  Budownictwo
  09-11-2018
 • Studia na PW oceniam bardzo dobrze, poziom nauczania oraz podejście prowadzących do studenta wzorowe. Perspektywy pracy po Elektroenergetyce są duże i nie ma problemów ze znalezieniem pracy choć obecnie pracuję w firmie. która nie specjalizuje się w elektroenergetyce ale na co dzień wykorzystuję wiedzę ze studiów. Bardzo miło wspominam czasy studencie i ludzi, których poznałem, wiele bym dał by móc to przeżyć jeszcze raz :) PW ma bardzo dobry klimat, polecam.

  Mateusz
  Elektroenergetyka
  11-05-2018
 • Mam doświadczenie z dwoma wydziałami, SiMR oraz WIP oba zostały przeze mnie ukończone na poziomie magisterskim. Kształcenie na SiMR- było szkołą życia, poziom zajęć prezentował pełną paletę trudności. Jednak trudne przedmioty potrafiły ciągnąć się za studentem przez 3-4 lata, często przez sporo zawyżone oczekiwania wykładowców, jednak takich przedmiotów było mało. Dużą część przedmiotów była średnio trudna dla studenta przykładającego się do nauki, mało było przedmiotów zdecydowanie łatwych. Aspekt praktyczny zajęć i to co z nich się wynosi do praktyki inżynierskiej: może 1/3 zajęć, była poświęcona na realne praktyczne kształcenie, cała reszta była zagadnieniami teoretycznymi. Pomimo największą zaletą studiowania na SiMR-ze było to że wydział dostarcza podstawy do dalszego rozwijania się studenta.

  Paweł
  Zarządzanie i inżynieria produkcji
  23-02-2018
 • Ukończenie studiów na PW z pewnością rozszerza horyzonty, pozwala szukać lepszej pracy ale i tak wszystko zależy od każdej osoby. Trzeba chcieć się rozwijać w danym kierunku.

  Rafał
  Zarządzanie projektem – junior project manager
  16-10-2017
 • Co do samych studiów...polecam. Zwłaszcza jeżeli ktoś jest zdeterminowany aby je ukończyć. Czasami nauka z zajęć na zajęcia nie wystarcza. Poziom nauczania jest stosunkowo wysoki. Zwłaszcza pierwsze dwa lata. Później to już kwestia umiejętności przyswajania wiedzy, która zdobyliśmy na początku studiów. Zdobywanie umiejętności miękkich na PW jest codziennością (praca pod presja czasu, negocjacje z prowadzącymi, meeting deadlines ). Nie każdy jednak ten potencjał zauważa i wykorzystuje.

  Mateusz
  Zarządzanie
  12-10-2017
 • Wszystko zależy od wydziału, u mnie na WEiTI w większości prowadzący to bardzo dobrzy specjaliści, ale niektórzy maja problem z przekazywaniem wiedzy, poziom nauczania wysoki, zajęcia trudne.

  Kamil
  Telekomunikacja
  12-10-2017
 • Mój wydział to Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych. Studia na tym wydziale uważam za trudne. Poziom nauczania jest wysoki, istnieje wiele ciekawych projektów naukowych oraz na wydziale jest sporo kół naukowych. Zajęcia prowadzone są bardzo dobrze, sale w których się odbywają są dobrze wyposażone. Sprzęt laboratoryjny jest sukcesywnie wymieniany zatem nie ma problemu na laboratoriach ze sprzętem. Wykładowcy są zarówno mało przyjaźni oraz uprzejmi, jednak w większości prostudentcy. Organizacje zajęć uważam za średnią, ale to specyfika wydziału(elastyczny plan zajęć). Mamy bibliotekę wydziałową po remoncie. Są świetne pokoje cichej i bez głośnej nauki.

  Wiktor
  Elektronika
  12-10-2017
 • Studia na PW oceniam bardzo pozytywnie. Mieliśmy dużo ćwiczeń terenowych i zajęć praktycznych na kampusie - z rozmów ze studentami innych uczelni wynika, że dużo więcej od nich. Po studiach nie ma problemu, żeby dostać pracę w geodezji, ale jest to słaba, mało płatna praca. Mi akurat studia już dwukrotnie pomogły w znalezieniu pracy. Pierwszą dostałam z polecenia jednego z prowadzących, aktualną 'załatwił' mi w zasadzie temat pracy inżynierskiej, który zrealizowałam (a przynajmniej tak sądzę, bo jest ściśle z nim związana).

  Olga
  Geodezja i kartografia
  03-10-2017
 • Studia Informatyczne na MiNI PW są moim zdaniem dość wymagające (szczególnie przedmioty matematyczne), ale oferują ciekawe i rzadko w Polsce spotykane specjalizacje z pogranicza matematyki i informatyki (Machine Learning/BigData Analytics). Wydaje mi się, że niewiele kierunków studiów daje lepsze perspektywy na dzisiejszym rynku- zasadniczo większość studentów od 2-3 roku studiów ma nieźle płatną pracę i większym wyzwaniem jest to, żeby po zdobyciu tytułu inżyniera nie uciec natychmiast z uczelni w pracę zawodową na pełen etat rezygnując ze studiów 2-go stopnia.

  Przemysław
  Matematyka
  02-10-2017
 • Porównując do moich obecnych studiów na Uniwersytecie Warszawskim, z których jestem bardzo NIEzadowolona, studiowanie na PW wspominam całkiem przyjemnie. Czasami spotyka się tam klasyczny bałagan jak to na większości uczelni, ale nie ma problemów, żeby się spotkać z pracownikami dziekanatu lub wykładowcami i coś załatwić. Jeżeli chodzi o przedmioty realizowane na tym kierunku - największą wagę przykładano do przedmiotów prawnych i to one były najciekawsze. Bardzo dużym plusem było to, że studenci administracji byli chętnie przyjmowani na praktyki i staże w Ministerstwach (co daje możliwość zdobycia kontaktów, które mogą przydać się w przyszłości) Co do pracy w zawodzie - większość moich znajomych jako kolejny kierunek wybrało jednak inne studia (np. rachunkowość na SGH) i obrało trochę inną ścieżkę zawodową. Kilku znajomych zaczęło też pracę w instytucjach państwowych, urzędach czy ministerstwach. Ja już na 2 roku zdecydowałam, że chcę rozwijać się w innym kierunku - rekrutacji i niezbyt dużo wiedzy ze studiów wykorzystuję w obecnej pracy (zdecydowanie więcej musiałam się sama nauczyć).

  Klaudia
  Administracja
  02-10-2017
 • Studia miałem w trybie eksternistycznym, plus dla PW, że zgodzili się na taki tryb dla studenta pierwszego roku, zdałem na PŚ na makro-kierunek i gdy dostałem we wrześniu pracę to chciałem przejść na ten tryb, tylko PW się zgodziła, akceptując moje wyniki z PŚ - nie musiałem zdawać drugi raz. Studia szły bardzo szybko - wysoki poziom matematyki - duży plus dla uczelni i wykładowców,

  Marcin
  Inżynieria oprogramowania i bazy danych
  01-09-2017