Opinie o uczelniach - Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Poznańska Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Na politechnice studiowałem przez rok I było dość ciężko bo pracowałem pod czas studiów... Da się oczywiście połączyć pracę ze studiami na Politechnice, ale na pewno nie będzie to łatwo Przeniosłem się na mniej znaną uczelnie ale na taki sam kierunek i jest dużo łatwiej.. Profesorowie są dużo bardziej pozytywnie nastawieni do studenta i nie stwarzają problemów, więc Polecam!!!

  Bartek
  Mechanika i budowa maszyn
  19-02-2019
 • z czystym sumieniem polecałem Politechnikę Poznańską. Tzn. mogę bazować na doświadczeniach z Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu który kończyłem (chyba aktualnie zmienił nazwę), ale moim zdaniem uczelnia techniczna bardzo dobrze przygotowuje i do pracy, ale i do życia. Jak to wszędzie są ciekawsze przedmioty i takie, które poprostu trzeba przebrnąć, ale z autopsji moge powiedzieć , że z wiedzy ze studiów naprawdę wiele przenisłem na sferę zawodową juz w regularnej pracy.

  Maciej
  Transport
  15-02-2019
 • Ja studiowalem dziennie automatykę 1 rok później sie przeniosłem na zaoczne, mialem w tym czasie równolegle kolegę na informatyce na wydziale elektrycznym i w sumie jeśli chodzi o ten pierwszy rok materiał istotnie się różnił zaczyna się wszystko od C++, całek i liczb zespolonych, więc przed wyborem kierunku trzeba naprawdę dośc dobrze przemyśleć plany na przyszłość, zobaczyć przedmioty które są na każdym z kierunku i specjalności. Uczelnia sama w sobie jest bardzo fajna, polecam

  Radosław
  Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka - w jęz. angielskim
  14-02-2019
 • Cześć !! :) Dużo zależy tak na prawdę od kierunku który wybierzesz. Ja jestem na elektrotechnice i mogę powiedzieć, że nie jest to najłatwiejszy kierunek, oczywiście wszystko zależy kto ma jakie podejścia do nauki ;) Natomiast, jeśli chodzi o samą uczelnię to jest na prawdę spoko. Politechnika Poznańska chyba zawsze była na równi z Politechniką Gdańską, może nawet lepsza. Mi się podoba uczelnia, polecam.

  Mate
  Elektrotechnika
  13-02-2019
 • Cześć! Studiuję informatykę na Politechnice Poznańskiej i powiem szczerze nigdy nie myślałem że to mi tak się spodoba. Kierunek wybrałem taki żeby później znaleźc pracę, ale nigdy nie myślałęm że to może być takie ciekawe. Wykłądowcy super tłumaczą, mamy sporo projektów wymagających głębokiej wiedzy przedmiotu, co jeszcze bardziej motywuje do uczenia się czegoś nowego non stop. Polecam PP! Super jest!

  Mateusz
  Informatyka
  12-02-2019
 • Studiuję transport i jestem bardzo zadowolona! Najlepjiej mi się podobaja takie przedmioty - komputerowe systemy wspomagania transportu i nanotechnologie w eksploatacji pojazdów. Ja już w sumie kończę inżynierke ale mam bardzo miłe wspomnienia ze studiów ;) Wiadomo, że czasem jest ciężko, zwłaszcza pierwsze dwa semestry, ale później już jest lepiej, trzeba przeżyć swoje i tyle :)

  Agata
  Transport
  13-12-2018
 • Cześć! PP jest miejscem gdzie w jakiś sposób się odnalazłam i jeśli kierunki inżynierskie są Ci bliskie, to jest to dobry wybór. Na pewno nie jest to uczelnia na niskim poziomie i trzeba włożyć wysiłek, żeby tu studiować. Mimo, że jestem dopiero na trzecim semestrze, nie będąc orłem, czuję, że moja wiedza i świadomość znacznie wzrosła. Studia to przede wszystkim edukacja, ale tutaj rozwój w innych dziedzinach też jest ważny, a jako samorządowiec nie mogę nie wspomnieć o organizacjach działających przy uczelni. Każdy znajdzie dla siebie miejsce, w kołach naukowych, chórze, czy właśnie tak jak to było w moim przypadku, w samorządzie. Różni ludzie, jak wszędzie, ale można tu spotkać naprawdę świetnych i się z nimi zaprzyjaźnić.

  M_a_r_T_a
  Inżynieria środowiska
  12-12-2018
 • Cześć, sporo zależy jakim kierunkiem jesteś zainteresowany i jak widzisz swoją przyszłość... ogólnie na pewno mogę powiedzieć że jest to dobry wybór.... pracodawcy postrzegają ludzi którzy ukończyli Politechnikę za ogarniętych, skoro przebrnęli przez nią i dali radę.... Zwykle są to bardziej wymagające studia niż na większości uczelni, trzeba więcej się uczyć...., ale coś za coś :)

  Mateusz
  Administracja i zarządzanie
  05-12-2018
 • Wykładowcy byli całkiem w porządku,umieli przekazać wiedzę, choć byli baaaaardzo wymagający. ukończyłem tą szkołę z uśmiechem na twarzy. zawsze może być lepiej, ale moim zdaniem, trafiłem ze swoim wyborem jak nie w dziesiątkę to co najmniej w ósemkę. Polecam :D

  Kamil
  Informatyka
  26-09-2017