Opinie o uczelniach - Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Łódzka Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Jeszcze jestem w trakcie studiów, II stopień. Skończyłem Energetykę na wydziale mechanicznym, po niej perspektywy pracy są ale raczej rozczarowujące, patrząc na wysiłek jaki trzeba było włożyć w ich ukończenie. Patrząc po rozmowach o pracę ludzie zazwyczaj niewiedzą, czym tak właściwie jest, może jeśli bym zwiększył obszar poszukiwań pracy wtedy może było by łatwiej znaleźć po kierunku. Sam kierunek ma też również zalety ponieważ aspekt techniczny był na wysokim poziomie, wiec łatwiej też zrozumieć wszelkiego rodzaju aspekty techniczne również z poza dziedziny. Teraz studiuje na wydziale zarządzania i inżynierii produkcji tutaj jest już dużo łatwiej jeśli chodzi o prace, oraz zaliczenia(przynajmniej dla mnie). Jeśli chodzi o kadrę to jest różnie są wykładowcy bardzo w porządku którzy więcej, lub mniej wymagają są też tacy którzy utrudniają.

  Maciej
  Energetyka
  13-06-2019
 • Ja studiuję na wydziale wipoś generalnie moim ulubionym wykłądowcą jest moja pani rpomotor,gdyż jest wymagająca ale też potrafi być zwyczajnym człowiekiem, studiuję inzynierie procesową. Wymiana ciepła i wymienniki masy są ciężkie głównie projekt bo sa kiepsko prowadzone a konsultacje symboliczne. Warto sprawdzić program studiów ja np wczesniej przeglądałam i szłam dla technik membranowych z których zresztą teraz pisze pracę integruję z ozonowaniem więc jest tam troche więcej rzeczy niż techniki membranowe ale jednak jest ona powiązana z tym o czym myslałm na początku

  Martynka;)
  Mikrobiologia stosowana
  14-01-2019
 • Ja jestem na PŁ,  na architekturze wnętrz. Nie mogę powiedzieć,że moja uczelnia jest super idealna, gdyż nie mam po prostu porównania. Aczkolwiek znajomi z AiU w Łodzi są zadowoleni z poziomu nauczania jak i z atmosfery - choć wiadomo zależy to po prostu od ludzi, czyli różnie może być na roku, w grupie itd. Są osoby, które chodzą z podniesioną głową i patrzą 'z góry', bo jestę architektę, ale są i takie, z którymi można normalnie porozmawiać - zresztą jak wszędzie. Absolwenci na brak pracy nie narzekają z tego co wiem, ba, nawet koledzy ode mnie z roku bez problemu znaleźli praktyki (w tym ja) w biurze architektonicznym, czyli nie aż tak bardzo powiązanym z naszym kierunkiem. Co prawda ofert pracy raczej nie znajdzuje się  w necie, ale jeśli od początku się pracuje porządnie nad projektami (tak, żeby móc się pochwalić czymś później w portfolio) i wysyła się cv wszędzie gdzie się da - uda się znaleźć pracę, choć być może w Warszawie czy Poznaniu będzie łatwiej, skoro bezrobocie niższe. Co do pracy w trakcie studiów - z tym może być różnie. Najwięcej pracy chyba będzie na pierwszym roku, a później to już z górki.

  Ruda
  Architektura wnętrz - profil praktyczny
  13-11-2018
 • Na początku jest mało przedmiotów związanych z zzawodem, dopiero pożniej jest cos co się prztyda ;-) Głównie kładzie się duży nacisk na matematykę, która jest zmorą dla wielu studentów. Natomiast na drugim roku jest już znacznie więcej ciekawych zajęć. Na budownictwie ogólnym robimy projekty w parach. Ja akurat lubię fizyke budowli na której analizujemy przegrody budowlane, a także mechanika gruntów i fundamentowanie. Jestem zadowolony póki co ,ale jestem na początku drugiego roku ;-)

  Damian
  Budownictwo
  06-11-2018
 • Ja bardzo polecam studiowanie na jakiejkolwiek politechnice. :D Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności który ukończyłam daje interdyscyplinarne wykształcenie... Przede wszystkim uczy myśleć :D. Prace można znaleźć w koncertach farmaceutycznych jak i przedsiębiorstwach przetwórstwa spożywczego. Polecam mój kierunek wszystkim, jest trochę trudno ale wszystko do ogarnięcia.. no i duzo mozna się nauczyć. Pozdrawiam

  MiMiMi
  Biotechnologia
  03-04-2018
 • Super! Polecam Uczelnię jak najbardziej!! Miasto brzydkie. Zmieniło się przez te naście lat. Pracowałam parę lat jaki technolog. Potem w laboratorium. Wszystko związ z żywnością. Teraz od 7lat jestem pełnom ds. ISO. W Płocku zamknięto zakłady mięsne, cukrowni i mleczarnia. Z pracą po tym licho. Skończyłam jeszcze podyplomowe Audyt i controlling w organizacji- i też super poziom!

  Klaudia
  Chemia i technologia żywności
  19-03-2018
 • Ja skonczylam na I stopniu synteze organiczna na chemii. Teraz jestem na II stopniu, studiuje technologie lekow na technologii chemicznej. Jesli chodzi o to czy mi sie podoba, to tak, wielu rzeczy sie nauczylam, samodzielna praca w laboratorium itd. Jedyne co to wydzial jest dosyc stary xd i nie ma luksusow XD XD No i studia nie są takie łatwe. Ale myślę ze nie tylko tu tak jest.. trzeba wziąć pod uwagę to że sam kierunek nie jest łatwy sam w sobie

  MaGdA
  Chemia
  23-02-2018
 • Studiuje mi się dobrze, aczkolwiek jestem dopiero na 1 semestrze, no zaraz na 2, więc za dużego rozeznania nie mam :D Wiadomo, wszystko zależy od tego, na jaki kierunek się zdecydujecie i na jakim wydziale. Ja jestem na wydziale mechanicznym. Nie narzekam na znanego z wykładowców, z przedmiotów podobała mi się matematyka i grafika inżynierska, ale to też wszystko zależy od wykładowców, na których traficie. Na pewno wszystko też zależy od ludzi w grupie, na których traficie. Są osoby, które traktują Cię jak konkurencję na rynku pracy a są tacy, którzy pomogą, dadzą coś od siebie :)

  Angella
  Automatyka i robotyka
  09-02-2018
 • Politechnikę mogę jak najbardziej polecić. Chyba jedna z najbardziej "ogarnietych" uczelni w Łodzi. Wykładowcy są bardzo uprzejmi i zazwyczaj idą na rękę studentom żeby im pomóc przejść dalej XD Kierunek Inżynieria Biomedyczna dostaje najlepszych profesorów i doktorów ;D Jest dużo laboratoriów więc czas szybko leci i się nie nudzisz ;) Na ogół każdy wykładowca jest świetny tam. Czasami zdarza się jakaś tragiczna piła... Na WEEIA na złych się nie trafi :0

  damian
  Inżynieria biomedyczna
  08-02-2018