Opinie o uczelniach - Szkoła Aspirantów Państwowej Służby Pożarnej (SAPSP) w Krakowie

Szkoła Aspirantów Państwowej Służby Pożarnej (SAPSP) w Krakowie - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Szkoła Aspirantów Państwowej Służby Pożarnej (SAPSP) w Krakowie Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Cześć Polecam, jeśli myślisz o służbie w PSP to krakowska szkoła to dobry wybór. Ja nie żałuje aczkolwiek pewne wyobrażenia mi się zmieniły po dostaniu się do szkoły ale to na dłuższą rozmowę. Na moim roku była jedna dziewczyna teraz z tego co wiem sa dwie. Dziewczyny mają ciężko sie przebić przez to męskie grono na testach sprawnościowych zasady są jednakowe ale co roku jedna dwie dziewczyny sie dostają największą dla nich barierą jest test sprawnościowy. Co do samej nauki na szkole, jest bardzo dużo praktyki, ćwiczeń na zajęciach. Kadeci równiez odbywają praktyki na jednostkach ratowniczo gaśniczych na terenie krakowa jak i w samej szkolnej JRG gdzie pełni sie służbę 24h danego dnia te praktyki bardzo dużo wnoszą. Dużym plusem jest to że krakowska szkoła ma swój rejon działania czyli kadeci wyjeżdżają do zdarzeń jako zastęp pierwszego rzutu nie tak jak w częstochowie do pomocy innym jednostką także to jest plus po prostu dużo więcej wyjazdów co dla osób zdobywających doświadczenie w tym fachu jest bezcenne i bardzo cieszyły każdy chciał mieć służbę jak najczęściej. Fajna przygoda dobrze wspominam te dwa lata pobytu w szkole. Czuje się dobrze przygotowany do tego zawodu oczywiście to zależy od podejścia żeby jak największy bagaż wiedzy i umiejętności z tam tond wynieść.

  Patryk
  Bezpieczeństwo wewnętrzne
  14-11-2018
 • Cześć wszystkim. Studiuję w Szkolę Aspirantów Państwowej Służby Pożarnej i jestem bardzo zadolony. Jeżeli o mnie chodzi to szkoła mi się bardzo podobała, ale ukończyłem ją 11 lat temu więc mogło sporo się tam zmienić. Nie chce obrażać kobiet, ale uważam, że praca w Psp nie jest dla kobiet :) ale jeżeli już jesteście mocno zdecydowane to raczej na waszym miejscu spróbowałbym dostać się do SGSP. Pozdrawiam

  Karol
  Bezpieczeństwo wewnętrzne
  19-10-2018
 • Generalnie to jeśli chcesz związać swoje życie ze strażą to jak najbardziej, dziewczyn na studiach jest mało... Ale jeśli się wahacie, to lepiej sobie odpuścicie na starcie. :> Mimo wszystko warto mieć jakiś plan B, bo mi samej brakło 0,52 sek żeby się dostać. Szkoła sama w sobie jest dość specyficzna, ale wszystko się da przejść. Nie wiem czy masz jakiś kontakt ze strażą, ale z doświadczenia wiem, że odkąd akcje rat-gaś w których biorę udział, zaczęły być poważniejsze niż zgaszenie jakieś tam trawy na łące, to zmieniło się moje podejście do służby.

  Kinga
  Bezpieczeństwo wewnętrzne
  18-10-2018