Opinie o uczelniach - Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Świętokrzyska w Kielcach Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Politechnika Świętokrzyska jest dobrą uczelnią, która może pochwalić się znakomitym zapleczem naukowym, wysokiej jakości maszynami oraz wieloma przydatnymi pomocami naukowymi. Program studiów dobrze dobrany do zawodów, choć i zdarzały się przedmioty nieco mniej przydatne. Studia zdecydowanie dla osób, które chcą się czegoś nauczyć i potrafią wykazać się choć odrobiną samodzielności. Nikt nie będzie tu prowadził za rękę, ale w sytuacjach kryzysowych można liczyć na pomoc zarówno od wykładowców, jak i pozostałych pracowników np. w dziekanacie. Sam dyplom nie gwarantuje pracy, ale wykazanie się wiedzą uzyskaną w trakcie studiów już tak!

  Rafał
  Automatyka i robotyka
  08-02-2018
 • Studiowało się na prawdę dobrze i moja opinia na temat PŚk, jak i samych wykładowców jest jak najbardziej pozytywna. Dla mnie najlepszy wykładowca w trakcie mojej nauki to Artur Maciąg (matematyka finansów). Myślę, że mogę polecić uczelnie z czystym sumieniem. Układ zajęć pozwolił na rozwój hobby i nawiązywanie nowych znajomości. Jak ktoś pracował to również nie miał problemów z pogodzeniem tego z nauką.

  Bartek
  Elektrotechnika
  05-02-2018
 • Uczelnia nie jest zła, z perspektywy czasu uważam, że wybór szkoły państwowej był znakomity. Ogólnie polecam podczas studiowania założyć firmę i podczas studiów pracować na swoim – tak najszybciej zdobędziemy doświadczenie. Zajęcia w dużej mierze teoretyczne, ale na praktykach idzie uzupełnić wszystkie braki. Plan zajęć nieco dawał w kość, ale wykładowcy byli wyrozumiali i małe spóźnienia czy nieobecności nie były problemem.

  Mateusz
  Mechanika i budowa maszyn
  29-01-2018
 • Jestem dość zadowolony z poziomu na Politechnice Świętokrzyskiej. Zdecydowanie nie jest to Warszawa, Kraków, czy Wrocław, jednak mój widział jest jednym z najlepszych w województwie. Odnośnie samych zajęć to budziły raczej pozytywne emocje. Dobrze wspominam młodego doktora, który wykładał Algorytmy i struktury danych w świetny sposób. Ogólnie polecam

  Damian
  Informatyka
  18-01-2018
 • Jeśli chodzi o samą kwestię studiowania łatwo nie było, szczególnie jeśli chodzi o pierwsze lata nauki. Najbardziej wartościowe okazały się ostatnie lata nauki (rok 3), kiedy co prawda obciążenie zajęciami nie było znacznie niższe, ale przynajmniej obecne były przedmioty, które miały sens. Szczególnie zaliczyłbym do tego zbioru (subiektywnego): Techniki w sieciach bezprzewodowych [WiFi, GSM], techniki multimedialne (VoIP) , czy też inny traktujący o tematyce sieci informatycznych.

  Wojciech
  Informatyka
  17-01-2018
 • PŚ nie była moim pierwszym wyborem jeśli chodzi o uczelnię wyższą. Z perspektywy czasu mogę jednak z czystym sumieniem ją polecić. Na uczelni pracują dobrzy wykładowcy, a Kielce jako miasto jest bardzo przyjazne studentom. Uczelnia ciągle się rozwija, otwierane są nowe kierunki. Więc generalnie nie mogę złego słowa powiedzieć :)

  Piotr
  Automatyka i robotyka
  17-01-2018