Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

80-210 Gdańsk

ul. Skłodowskiej-Curie 3a

tel.:

58 349-22-22

ikonka email do uczelni

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiuję na drugim roku lekarskiego. Pierwszy rok był naprawdę ciężki, bo trzeba przestawić się było na zupełnie inny tryb nauki, przede wszystkim systematyczność i ciągłe powtarzanie. Nie da się rzutem na taśmę wkuć wszystkiego w jeden wieczór. Prawdziwą katorgą chyba dla każdego była anatomia, zarówno kolokwia, jak i egzaminy dały nam nieźle w kość. Ogólnie przedmiotów jest sporo, trzeba wkuwać nawet te mniej ważne. Zdarzają się zaliczenia w soboty lub po zajęciach, co utrudnia planowanie sobie czasu wolnego. Poziom kształcenia bywa różny w zależności od przedmiotów – większość wykładowców to naprawę ludzie z powołania i do medycyny i nauczania, ale czasem zdarzają się niechlubne wyjątki. Ogromnym atutem uczelni jest nowoczesny budynek, świetne wyposażenie pracowni i laboratoriów, biblioteka, która z pierwszym razem robi potężne wrażenie. Naprawdę sporo jest kół naukowych, różnych stowarzyszeń tematycznych, warsztatów. Moz na brać udział w konferencjach, dodatkowych szkoleniach. I naprawdę warto zabrać się za to już od pierwszego roku. Wbrew powszechnej opinii o natłoku nauki, jest bowiem na to czas. Jest też czas na życie studenckie, które w Gdańsku ma do zaoferowania całkiem sporo. Oczywiście, nie ma szansy na imprezowanie całymi nocami, ale też nie jest tak, że cały czas wolny zajmuje wkuwanie. Jeśli ktoś myśli o kierunku lekarskim i ma świadomość, że będzie to trudny i wymagający kierunek, z czystym sumieniem UMED mogę polecić każdemu.

  Angelika
  Lekarski
  16-09-2021
 • Ja jestem ogólnie zadowolona. Kadra w większości przypadków jest świetna. Bardzo mi się podobają ćwiczenia praktyczne. Nie tylko słuchanie, ale uczymy się też umiejętności interpersonalnych. Z tego co rozmawiałam ze znajomymi z grupy to ludzie są bardzo zadowoleni, nie spotkałam się z jakimiś krytycznymi opiniami. Ludzie w mojej grupie też są super, także mi studiuję się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o ilośc nauki to może w trakcie sesji trzeba bardzo się przyłożyć, żeby wszystko pozaliczać, ale ogólnie materiał jest do ogarnięcia.

  Urszula
  Psychologia zdrowia
  29-03-2021
 • Uczelnia ma bardzo dobre zaplecze do prowadzenia zajęć, pracownie są kompleksowo i nowocześnie wyposażone. Plan zajęć ułożony w miarę korzystnie dla studentów, jak na tak dużą liczbę godzin można znaleźć chwilę wolnego. Duża liczba projektów i inicjatyw, uczelnia stwarza wiele możliwości rozwoju i nawiązania dobrych kontaktów. Atmosfera na uczelni znakomita. Przed egzaminami trzeba poświęcić nieco więcej czasu na naukę, ale jak najbardziej są one do przejścia. Duża ilość kół naukowych i ciekawych imprez dla społeczności akademickiej.

  Michał
  Lekarski
  05-11-2018
 • Studia na GUMed wspominam bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę Zdrowie Publiczne, to jest to najlepsza uczelnia do studiowania tego typu kierunków. Od czasu, gdy skończyłam studia sporo się zmieniło i to na lepsze. Prodziekan bardzo aktywnie wspiera rozwój Zdrowia Publicznego i jego studentów. Studiowałam również na innej uczelni i bez porównania, jeśli chodzi o kierunki medyczne i pokrewne, GUMed jest jedynym dobrym rozwiązaniem

  Agata
  Zdrowie publiczne
  26-10-2018
 • Zajęcia były zorganizowane dobrze. Mimo, iż moja kariera podąża teraz inną ścieżką niż dietetyka, to na pewno wyniosłam wiele rzeczy które mogę wykorzystywać w życiu codziennym

  Natalia
  Dietetyka
  12-12-2017
 • Jestem bardzo zadowolony z uczelni i z zajęć na niej prowadzonych. Polecam każdemu kto chce studiować kierunki medyczne. Kadra bardzo kompetentna a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjemnym sposób. Oczywiście jak na każdej uczelni są prowadzący ,, bardziej" wymagający ale wszystko jest do ogarnięcia.

  Bartosz
  Fizjoterapia
  11-12-2017
 • W mojej ocenie GUMed jest bardzo dobrą uczelnią. Świetna kadra, fajna organizacja oraz dużo ciekawych inicjatyw. Same zajęcia były dość wymagające i mocno merytoryczne szczególnie w tematyce biochemii czy biofizyki...reszta była raczej przyjemna. Zdobycie dyplomu otwiera duże perspektywy na rynku pracy.

  Monika
  Farmacja
  24-11-2017