Studia za granicą

Studia za granicą

Studia za granicą stają się coraz bardziej popularne. Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na studia w Europie, USA, a nawet w Azji! Dlaczego? Oto odpowiedź... i kilka podpowiedzi!

Mówi się, że przed dzielnymi świat stoi otworem. Wiele w tym prawdy, bo często to właśnie strach trzyma nas w miejscu i nie pozwala sięgać po marzenia, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do spełnienia. Mówi się także, że to młodzi ludzie mają w sobie najwięcej zapału, aby swoje marzenia realizować. Jeżeli marzysz o studiach za granicą, pamiętaj o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować! Wielu się to udało!

Moda na studia za granicą?Studia za granicą cieszą się coraz większą popularnością. Chociaż trudno jednoznacznie oszacować liczbę polskich studentów wyjeżdżających na zagraniczne uczelnie – statystyki nie uwzględniają osób podejmujących naukę poza krajem „na własną rękę” – to pewnym wskaźnikiem wzrostu zainteresowania studiami za granicą są dane na temat stypendium Erasmus.

Okazuje się bowiem, co potwierdzają informacje opublikowane przez Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, że stypendia w ramach programu Erasmus (na studia lub staż za granicą) otrzymało w roku akademickim 2009/2010 aż 213 tysięcy osób, a to przekłada się wyraźnie na dane statystyczne – odnotowano 7,4 % wzrostu w stosunku do lat ubiegłych.

Mobilna EuropaMobilność studentów europejskich to priorytet strategii Europa 2020. Zintegrowany rynek europejski ciągle się rozbudowuje, dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie – przyszłość Europy – uczyli się wykorzystywać wspólnotowy potencjał już na etapie studiów. Studia w krajach Unii Europejskiej podejmuje coraz więcej polskich maturzystów. Czy chcesz być wśród nich?

Studia w Europie. Erazm i da VinciJednym ze sposobów na chociażby krótką, zagraniczną przygodę jest wspomniany już program stypendialny – Erasmus. Wielu studentów korzysta także z programu Leonardo da Vinci, który służy zdobywaniu doświadczenia zawodowego podczas praktyk i stażów w krajach Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinu, Szwajcarii oraz w krajach kandydujących.

Erasmus:
- jednosemestralny lub całoroczny pobyt na zagranicznej uczelni;
- student może wyjechać do wielu europejskich krajów, a uczelnia krajowa przyznaje mu stypendium;
- na poszczególnych uczelniach wysokość stypendium waha się pomiędzy 1,3 tysiąca euro a 1,8 tysiąca euro (na semestr);
- student uczestniczy w życiu akademickim zagranicznej uczelni, poznaje młodych ludzi z całego świata, kulturę i język kraju, w którym przebywa;
- jest to forma wymiany studenckiej

Program Leonardo da Vinci promuje z kolei mobilność między innymi absolwentów - młodych, rozpoczynających karierę pracowników; sprzyja zdobywaniu nowych doświadczeń i podnoszeniu kwalifikacji. Aby odbyć staż - który jest płatny! - należy znaleźć parntnera, a więc zagraniczną firmę lub organizację i wysłać aplikację.
Data publikacji: 12.09.2016

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Studia Za Granicą - Inne artykuły

Studia w Wielkiej Brytanii

Studia w Wielkiej Brytanii

- Co roku na brytyjskie uczelnie kandyduje średnio aż 2500 Polaków – wynika z danych Universities & Colleges Admission Service, która pośredniczy w rekrutacji na większość uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to tutaj – już przed wiekami – kształcili się wybitni Polacy. Mimo upływu lat, stale wysoki poziom edukacji nadal skłania młodych ludzi do podejmowania nauki na włosk ...

Studia w Hiszpanii

Studia w Hiszpanii

Studiując w Hiszpanii, poznajesz nie tylko bogatą kulturę tego kraju; język, którym mówią miliony ludzi na całym świecie; przyjaciół z różnych zakątków globu – zdobywasz także gruntowne wykształcenie i mnóstwo życiowych ...

Studia w Szwecji

Szwecja, kraj innowacji, oferuje młodym ludziom z całej UE możliwość podjęcia bezpłatnych studiów. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech to szansa na solidne wykształcenie, cenione na całym świecie. Sprawdź, co należy zrobić, aby zostać studentem niemieckiej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika to kierunek kształcący wysokiej klasy specjalistów, zapotrzebowanie na których z pewnością w najbliższym czasie nie zmaleje – jest to bowiem dziedzina wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się więcej o studiach idealnych dla ścisłowców uzdolnionych technicznie i ...

więcej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami ...

więcej

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Ciekawe i z perspektywami – tak w skrócie opisać można studia na kierunku turystyka ...

więcej

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia to studia dla przyszłych specjalistów – wysoko wykwalifikowanej ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

NLP w biznesie

NLP w biznesie

„Nie myśl o różowym słoniu” – to ćwiczenie z pewnością znane każdemu, kto chociaż raz zetknął się z NLP. A różowy słoń to dopiero początek... Ci, którzy zapragną zgłębić meandry neurolingwistycznego programowania, a zdobytą wiedzę wykorzystać w biznesie, mają ku temu wyjątkową okazję ...

więcej

Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnicze studia podyplomowe to nie tylko okazja ku zdobyciu nowych kompetencji, ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Pracujesz w finansowo-księgowym dziale firmy i chcesz podnieść swoje kompetencje? ...

więcej

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to kierunek studiów podyplomowych, ukończenie ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły