Studia za granicą - Studia we Francji

Studia za granicą - Studia we Francji

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

X

Studia we Francji

Studia we Francji

Studia we Francji wiążą się z mnóstwem... atrakcji! Nie bez powododu przecież miliony turystów odwiedzają ten piękny kraj. Wielu studentów wybiera francuskie uczelnie – czy tylko dlatego? Co zrobić, aby być jednym z nich? Przeczytaj!

Francja kojarzy się przede wszystkim z wieżą Eiffela, winem i serami, kulinarnym tabu w postaci ślimaków i żabich udek, a także z modą, elegancją i dobrym gustem. Osiągnięcia kulturalne i artystyczne Francuzów – w sztuce czy architekturze – wprawiają w zachwyt koneserów. Francja jest również destynacją najchętniej wybieraną przez turystów.

Francja - główny cel studentów zagranicznychMało kto wie jednak, że Francja jest także krajem, który rokrocznie inwestuje w edukację największą część swojego budżetu, ok. 20%. Francuskie uczelnie pojawiają się w zestawieniach najlepszych szkół wyższych – m.in. tych publikowanych przez Uniwersytet w Szanghaju, „The Times” lub w raportach Komisji Europejskiej.

Francja zajmuje także 1. miejsce w Europie (4. na świecie – po USA, Anglii i Australii) wśród państw najchętniej wybieranych przez studentów zagranicznych. Szacuje się, że na francuskich uczelniach studiuje ok. 278 tysięcy studentów z zagranicy.

Francuskie uniwersytety i szkoły wyższeWe Francji działają 83 publiczne uniwersytety. Oprócz nich – szkoły biznesowe, inżynierskie, artystyczne oraz prestiżowe Grand Ecoles. Placówki dydaktyczne łączą się także w PRES-y, a więc ośrodki badań i szkolnictwa wyższego – zrzeszają nie tylko uczelnie, ale i instytucje badawcze, kumulując środki finansowe i potencjał intelektualny pracowników.

Szkoły biznesowe:
- Edukacja wsparta na najnowszych trendach zarządzania;
- Studia licencjackie, magisterskie lub MBA;
- Czesne wynosi od 3-10 tysięcy euro;
- IAE – Szkoły biznesowe wywodzące się z tradycji uniwersyteckiej. Programy studiów zbudowane wokół zagadnień związanych z biznesem, finansami, zarządzaniem i HR. Więcej: http://www.reseau-iae.org

Szkoły inżynierskie:
- Francuski odpowiednik polskiej politechniki. Konglomerat nauki i biznesu – praktyka badawcza idzie w parze z doświadczeniem zawodowym;
- Konsorcjum „n+i” – skupia ponad 70 szkół inżynierskich typu Grandes Ecoles. Stworzone z myślą o zagranicznych studentach, którzy już uzyskali tytuł licencjata. Program nazywany „ścieżką do sukcesu”. Więcej: http://www.nplusi.com/

Szkoły artystyczne i architektoniczne:
- Francuskie écoles supérieures oferują wysoki poziom kształcenia w ramach 3 lub 5-letnich studiów na uczelniach publicznych. Szkoły prywatne działają na własnych zasadach;
- We Francji działa 20 narodowych szkół architektonicznych. Więcej: http://www.archi.fr/ECOLES/

Grandes Ecoles:
- Zarówno publiczne, jak i prywatne. Głównie szkoły inżynierskie i biznesowe, specjalizują się jednak w przeróżnych dziedzinach np. naukach politycznych, weterynarii, turystyce;
- Złożony proces rekrutacji, wysokie wymagania kwalifikacyjne;
- 30 tysięcy zagranicznych studentów studiuje właśnie w Grandes Ecoles;
- Fakultatywne praktyki zagraniczne lub wymiany studenckie;
- Dyplom licencjata, magistra nauk, MBA lub Mastère Spécialisé;
- Studia w Grandes Ecoles możliwe tylko po ukończeniu dwuletniego kursu przygotawczego. Największym powodzeniem cieszą się kursy prowadzone przez paryskie Lycée Louis le Grand.

Koszty studiówRząd Francji dopłaca co roku średnio 10 tysięcy euro do edukacji każdego studenta. Dzięki temu studia uniwersyteckie na publicznych uczelniach są w zasadzie bezpłatne. Roczne wpisowe ustala się odgórnie, w roku akademickim 2012/2013 wynosi:

- studia licencjackie – 181 euro
- studia magisterskie – 250 euro
- studia doktoranckie – 380 euro
- studia inżynierskie z diplôme d’ingénieur – 596 euro

Jedynie studentów szkół biznesowych (i, rzecz jasna, szkół prywatnych) obowiązuje czesne lub wyższe wpisowe.

Data publikacji: 12.09.2016

1 2 3 Następna

Studia kierunki

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Marzysz o studiach artystycznych z zakresu malarstwa? Dowiedz się już teraz, które uczelnie w Poznaniu posiadają w swojej ofercie taki kierunek studiów i sprawdź, jak wygląda rekrutacja!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Planujesz studia wojskowe na elitarnym kierunku dowodzenie? Czy wiesz, które uczelnie we Wrocławiu oferują taką ścieżkę edukacji? Mamy dla Ciebie tę informację!

więcej

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Jeśli myślisz o studiach edytorskich, już dzisiaj sprawdź, które uczelnie w Lublinie mają ten kierunek w swojej ofercie i jak przebiega rekrutacja! Te i inne informacje przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Studia Za Granicą - Inne artykuły

Studia w Wielkiej Brytanii

Studia w Wielkiej Brytanii

- Co roku na brytyjskie uczelnie kandyduje średnio aż 2500 Polaków – wynika z danych Universities & Colleges Admission Service, która pośredniczy w rekrutacji na większość uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to tutaj – już przed wiekami – kształcili się wybitni Polacy. Mimo upływu lat, stale wysoki poziom edukacji nadal skłania młodych ludzi do podejmowania nauki na włosk ...

Studia w Hiszpanii

Studia w Hiszpanii

Studiując w Hiszpanii, poznajesz nie tylko bogatą kulturę tego kraju; język, którym mówią miliony ludzi na całym świecie; przyjaciół z różnych zakątków globu – zdobywasz także gruntowne wykształcenie i mnóstwo życiowych ...

Studia w Szwecji

Szwecja, kraj innowacji, oferuje młodym ludziom z całej UE możliwość podjęcia bezpłatnych studiów. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech to szansa na solidne wykształcenie, cenione na całym świecie. Sprawdź, co należy zrobić, aby zostać studentem niemieckiej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Iberystyka

Iberystyka

Przyszli studenci wybierają ten kierunek z wielu powodów. Jednych urzeka gorący temperament mieszkańców Półwyspu, inni pragną poznać kulturę ojczyzny Pablo Picasso, Pedro Almodovara, Penelope Cruz czy Fernando Torresa, jeszcze inni uwielbiają zajadać się paellą i wygrzewać na plażach ...

więcej

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza to kierunek stworzony w odpowiedzi na realne potrzeby rynku ...

więcej

Biofizyka

Biofizyka

Szukasz kierunku studiów z pogranicza fizyki i biologii, który „jest skazany” na ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

„Psychologia w biznesie” to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego punktem ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Design Managment - zarządznie designem

Design Managment - zarządznie designem

Marketing, zarządzanie to dziś jedne z najbardziej obleganych kierunków. Strategia każdej firmy opiera się na tych dwóch dziedzinach. Stworzenie odpowiedniego produktu, wykreowanie go i sprzedaż to nie lada sztuka. Oto studia, które pokazują, jak to zrobić najlepiej.

więcej

Administracja samorządowa

Administracja samorządowa

Kariera w polityce to marzenie wielu młodych, zaangażowanych społecznie ludzi. ...

więcej

Grafika  komputerowa

Grafika komputerowa

Już od jakiegoś czasu mówi się, że światem rządzi reklama i internet. Dopóki będzie ...

więcej

Aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

Kierunek równie przyjemny co wymagający. Uczy praktycznych umiejętności i uzupełnia ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jako pierwsza w regionie, niepubliczna wyższa uczelnia prowadzi nabór na studia na kierunkach techniczno-artystycznych. Interesująca oferta edukacyjna na rok akademicki 2015/2016 skłania do szczegółowego zapoznania się z informacjami na temat studiów.

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Nawet najbardziej skrupulatne plany kariery zawodowej mogą zostać z ...

więcej

Studia we Francji

Studia we Francji

Studia we Francji wiążą się z mnóstwem... atrakcji! Nie bez powododu prze ...

więcej

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odp ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy