Uczelnie facebook Studia za granicą - Studia w Hiszpanii

Studia w Hiszpanii

Studia w Hiszpanii

Studiując w Hiszpanii, poznajesz nie tylko bogatą kulturę tego kraju; język, którym mówią miliony ludzi na całym świecie; przyjaciół z różnych zakątków globu – zdobywasz także gruntowne wykształcenie i mnóstwo życiowych doświadczeń!

Słowa „wyjazd do Hiszpanii” kojarzą się przede wszystkim z wakacjami. Skojarzenie jest całkiem słuszne – w końcu to słoneczny i ciepły kraj, słynący z nadmorskich kurortów. Hiszpania jest jednak państwem niezwykle zróżnicowanym, pełnym sprzeczności i zaskoczeń, którego uroku nie sposób oddać w kilku zdaniach.

Z pewnością trudno poznać i zrozumieć hiszpańską kulturę podczas urlopowego turnusu, jednak okres studiów powinien wystarczyć, aby odkryć prawdziwy charakter Hiszpanii – nieokiełznany, wymykający się stereotypom. Jeśli rozważasz wyjazd do Hiszpanii nie tylko na wakacje, ale i na studia, możesz mieć pewność, że kilka lat spędzonych pośród uśmiechniętych ludzi na zawsze zapadnie Ci w pamięć.

Hiszpania atrakcyjna dla studentów z zagranicyZainteresowanie Hiszpanią – jako krajem, który zagranicznym studentom oferuje edukację na wysokim poziomie – z roku na rok rośnie. To właśnie Hiszpanię wybiera największa liczba stypendystów programu Erasmus, chociaż biorą w nim udział także 32 inne państwa.

Również studenci ze Stanów Zjednoczonych chętnie przyjeżdżają na studia do Hiszpanii – Hiszpania zajmuje obecnie 3. miejsce wśród europejskich krajów najczęściej wybieranych przez amerykańską młodzież.

Uniwersytety w HiszpaniiHiszpański system wyższej edukacji funkcjonuje w oparciu o 78 uniwersytetów (stan na rok 2011) publicznych i prywatnych. Wśród nich wymienić warto między innymi te usytuowane w niewątpliwie atrakcyjnych lokalizacjach, jak na przykład: Universitat de les Illes Balears na Majorce, Universidad de la Laguna, na Teneryfie czy Uniwersytet w Barcelonie (UB).

Tutaj znajdziesz dane kontaktowe hiszpańskich uczelni: http://universidad.es/spain/study-spain/contact-information-international-students

Wszystkie hiszpańskie szkoły wyższe działają autonomicznie, a więc nie są zależne od zewnętrznej władzy. Odkąd Hiszpania przystosowała swój system edukacji do norm Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego (ang. European Higher Education Area – EHEA), struktura studiów wyższych przedstawia się w Hiszpanii podobnie jak w Polsce.

Grado, máster, doctorado. System Boloński po hiszpańskuStudia wyższe rozpoczynają się licencjatem (grado), kolejne dwa poziomy edukacji to magisterium (máster) i doktorat (doctorado). Licencjat w Hiszpanii trwa jednak 4 lata (w Polsce – 3 lata), a student musi zdobyć 240 punktów ECTS. Podczas studiów magisterskich student powinien zdobyć 60 lub 120 punktów ECTS (w zależności od programu). Studia magisterskie trwają rok lub dwa.

Konstruując program studiów, student ma sporo swobody. Oczywiście w pierwszej kolejności powinien wybrać przedmioty obligatoryjne dla swojego kierunku (asignaturas obligatorias ) oraz obowiązkowe na wszystkich kierunkach (asignaturas troncales), jednak pozostałe kursy są fakultatywne (asignaturas optativas). Student może również wybierać zajęcia zupełnie niezwiązane z dziedziną, w której się specjalizuje (créditos de libre configuración).

Koszty studiówCzesne na studiach licencjackich prowadzonych przez uczelnie publiczne wynosi od 500 do 1120 euro za jeden rok akademicki. Wysokość czesnego na studiach magisterskich i doktoranckich w roku akademickim 2010-11 wahała się pomiędzy 16 a 30 euro za jeden punkt ECTS. Roczny program złożony z kursów o łącznej wartości 60 punktów ECTS stanowił zatem wydatek pomiędzy 960 a 1800 euro.

Wysokość czesnego różni się między innymi w zależności od ilości punktów ECTS, które student zadeklarował zdobyć w danym roku akademickim, oraz od stopnia studiów (licencjackie, magisterskie, doktorat).

Data publikacji: 12.09.2016

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Studia Za Granicą - Inne artykuły

Studia w Wielkiej Brytanii

Studia w Wielkiej Brytanii

- Co roku na brytyjskie uczelnie kandyduje średnio aż 2500 Polaków – wynika z danych Universities & Colleges Admission Service, która pośredniczy w rekrutacji na większość uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to tutaj – już przed wiekami – kształcili się wybitni Polacy. Mimo upływu lat, stale wysoki poziom edukacji nadal skłania młodych ludzi do podejmowania nauki na włosk ...

Studia  w Szwecji

Studia w Szwecji

Szwecja, kraj innowacji, oferuje młodym ludziom z całej UE możliwość podjęcia bezpłatnych studiów. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na studia w Szwecji. Dowiedz się, jak to zrobić!

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech to szansa na solidne wykształcenie, cenione na całym świecie. Sprawdź, co należy zrobić, aby zostać studentem niemieckiej

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Organizowany corocznie ranking najlepszych uczelni na świecie opublikował listę najbardziej prestiżowych uczelni świata 2015 roku.

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu ratownika. Jeśli pragniesz nieść pomoc i chcesz, aby Twoja praca była misją, jesteś odporny psychicznie i nie brak Ci odwagi, zapoznaj się bliżej ze specyfiką tego ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

Fizjoterapia

Fizjoterapia

Lubisz aktywność fizyczną, jesteś sprawny, łatwo nawiązujesz kontakty i lubisz ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o społeczeństwie. Dla nauczycieli pełnią również funkcję kwalifikacyjną. Dowiedz się więcej!

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

Kadry i płace

Kadry i płace

Pracujesz w kadrach i chcesz podnieść swoje kompetencje oraz z większą sprawnością ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij