Studia w Hiszpanii

Studia w Hiszpanii

Studiując w Hiszpanii, poznajesz nie tylko bogatą kulturę tego kraju; język, którym mówią miliony ludzi na całym świecie; przyjaciół z różnych zakątków globu – zdobywasz także gruntowne wykształcenie i mnóstwo życiowych doświadczeń!

Słowa „wyjazd do Hiszpanii” kojarzą się przede wszystkim z wakacjami. Skojarzenie jest całkiem słuszne – w końcu to słoneczny i ciepły kraj, słynący z nadmorskich kurortów. Hiszpania jest jednak państwem niezwykle zróżnicowanym, pełnym sprzeczności i zaskoczeń, którego uroku nie sposób oddać w kilku zdaniach.

Z pewnością trudno poznać i zrozumieć hiszpańską kulturę podczas urlopowego turnusu, jednak okres studiów powinien wystarczyć, aby odkryć prawdziwy charakter Hiszpanii – nieokiełznany, wymykający się stereotypom. Jeśli rozważasz wyjazd do Hiszpanii nie tylko na wakacje, ale i na studia, możesz mieć pewność, że kilka lat spędzonych pośród uśmiechniętych ludzi na zawsze zapadnie Ci w pamięć.

Hiszpania atrakcyjna dla studentów z zagranicyZainteresowanie Hiszpanią – jako krajem, który zagranicznym studentom oferuje edukację na wysokim poziomie – z roku na rok rośnie. To właśnie Hiszpanię wybiera największa liczba stypendystów programu Erasmus, chociaż biorą w nim udział także 32 inne państwa.

Również studenci ze Stanów Zjednoczonych chętnie przyjeżdżają na studia do Hiszpanii – Hiszpania zajmuje obecnie 3. miejsce wśród europejskich krajów najczęściej wybieranych przez amerykańską młodzież.

Uniwersytety w HiszpaniiHiszpański system wyższej edukacji funkcjonuje w oparciu o 78 uniwersytetów (stan na rok 2011) publicznych i prywatnych. Wśród nich wymienić warto między innymi te usytuowane w niewątpliwie atrakcyjnych lokalizacjach, jak na przykład: Universitat de les Illes Balears na Majorce, Universidad de la Laguna, na Teneryfie czy Uniwersytet w Barcelonie (UB).

Tutaj znajdziesz dane kontaktowe hiszpańskich uczelni: http://universidad.es/spain/study-spain/contact-information-international-students

Wszystkie hiszpańskie szkoły wyższe działają autonomicznie, a więc nie są zależne od zewnętrznej władzy. Odkąd Hiszpania przystosowała swój system edukacji do norm Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego (ang. European Higher Education Area – EHEA), struktura studiów wyższych przedstawia się w Hiszpanii podobnie jak w Polsce.

Grado, máster, doctorado. System Boloński po hiszpańskuStudia wyższe rozpoczynają się licencjatem (grado), kolejne dwa poziomy edukacji to magisterium (máster) i doktorat (doctorado). Licencjat w Hiszpanii trwa jednak 4 lata (w Polsce – 3 lata), a student musi zdobyć 240 punktów ECTS. Podczas studiów magisterskich student powinien zdobyć 60 lub 120 punktów ECTS (w zależności od programu). Studia magisterskie trwają rok lub dwa.

Konstruując program studiów, student ma sporo swobody. Oczywiście w pierwszej kolejności powinien wybrać przedmioty obligatoryjne dla swojego kierunku (asignaturas obligatorias ) oraz obowiązkowe na wszystkich kierunkach (asignaturas troncales), jednak pozostałe kursy są fakultatywne (asignaturas optativas). Student może również wybierać zajęcia zupełnie niezwiązane z dziedziną, w której się specjalizuje (créditos de libre configuración).

Koszty studiówCzesne na studiach licencjackich prowadzonych przez uczelnie publiczne wynosi od 500 do 1120 euro za jeden rok akademicki. Wysokość czesnego na studiach magisterskich i doktoranckich w roku akademickim 2010-11 wahała się pomiędzy 16 a 30 euro za jeden punkt ECTS. Roczny program złożony z kursów o łącznej wartości 60 punktów ECTS stanowił zatem wydatek pomiędzy 960 a 1800 euro.

Wysokość czesnego różni się między innymi w zależności od ilości punktów ECTS, które student zadeklarował zdobyć w danym roku akademickim, oraz od stopnia studiów (licencjackie, magisterskie, doktorat).

Data publikacji: 12.09.2016

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Studia Za Granicą - Inne artykuły

Studia w Wielkiej Brytanii

Studia w Wielkiej Brytanii

- Co roku na brytyjskie uczelnie kandyduje średnio aż 2500 Polaków – wynika z danych Universities & Colleges Admission Service, która pośredniczy w rekrutacji na większość uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to tutaj – już przed wiekami – kształcili się wybitni Polacy. Mimo upływu lat, stale wysoki poziom edukacji nadal skłania młodych ludzi do podejmowania nauki na włosk ...

Studia  w Szwecji

Studia w Szwecji

Szwecja, kraj innowacji, oferuje młodym ludziom z całej UE możliwość podjęcia bezpłatnych studiów. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na studia w Szwecji. Dowiedz się, jak to zrobić!

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech to szansa na solidne wykształcenie, cenione na całym świecie. Sprawdź, co należy zrobić, aby zostać studentem niemieckiej

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Organizowany corocznie ranking najlepszych uczelni na świecie opublikował listę najbardziej prestiżowych uczelni świata 2015 roku.

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika to kierunek kształcący wysokiej klasy specjalistów, zapotrzebowanie na których z pewnością w najbliższym czasie nie zmaleje – jest to bowiem dziedzina wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się więcej o studiach idealnych dla ścisłowców uzdolnionych technicznie i ...

więcej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami ...

więcej

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Ciekawe i z perspektywami – tak w skrócie opisać można studia na kierunku turystyka ...

więcej

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia to studia dla przyszłych specjalistów – wysoko wykwalifikowanej ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

NLP w biznesie

NLP w biznesie

„Nie myśl o różowym słoniu” – to ćwiczenie z pewnością znane każdemu, kto chociaż raz zetknął się z NLP. A różowy słoń to dopiero początek... Ci, którzy zapragną zgłębić meandry neurolingwistycznego programowania, a zdobytą wiedzę wykorzystać w biznesie, mają ku temu wyjątkową okazję ...

więcej

Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnicze studia podyplomowe to nie tylko okazja ku zdobyciu nowych kompetencji, ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Pracujesz w finansowo-księgowym dziale firmy i chcesz podnieść swoje kompetencje? ...

więcej

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to kierunek studiów podyplomowych, ukończenie ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły