Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Studia podyplomowe pomorskie

Pomorska Szkoła Wyższa (PSW) (Niepubliczna)

Kierunki Studiów Podyplomowych

Administracja i zarządzanie

Doradztwo zawodowe i personalne

E-marketing

Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw

Integracja sensoryczna

Kadry i płace. Prawo pracy

Mediacje i negocjacje

Nauczanie edukacji dla bezpieczeństwa

Nauczanie etyki

Organizacja i zarządzanie oświatą

Pedagogika resocjalizacyjna

Pedagogika specjalna - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika)

Pedagogika specjalna - edukacja integracyjna i włączająca

Przedsiębiorstwo transportu drogowego na rynku krajowym i międzynarodowym z certyfikatem kompetencji zawodowej przewoźnika drogowego

Przygotowanie pedagogiczne

Terapia pedagogiczna z socjoterapią

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (Niepubliczna)

Kierunki Studiów Podyplomowych

Administracja Publiczna

Agent Celny

Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe

Brainologia – Zarządzanie Dobrostanem - nowość

Event Management - nowość

HR Business Partner

Kryminalistyka z kursem detektywistycznym

Life and Business Coaching

Logistyka z elementami Zarządzania Produkcją

Marketing i PR w Internecie

Mediacje Rodzinne

Nowoczesny Manager Sprzedaży

Psychologia w Biznesie

Rachunkowość i Podatki

Social Media Manager

Suicydologia

Trener Biznesu

Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji

Zarządzanie BHP

Zarządzanie Jakością

Zarządzanie Oświatą - nowość

Zarządzanie Projektami

Zintegrowane Zarządzanie w IT

Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej (WSKS) (Niepubliczna)

Kierunki Studiów Podyplomowych

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Doradztwo zawodowe i coaching kariery

Edukacja ekonomiczna i przedsiębiorczość w szkole

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika)

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (Surdopedagogika)

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika)

Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Etyka w szkole

Komunikacja, negocjacje i mediacje w szkole

Logopedia (czterosemestralne)

Logopedia (trzysemestralne)

Master of Business Administration (MBA)

Metodyka i metodologia pracy socjalnej

Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo informacji

Pedagogika korekcyjna (terapia pedagogiczna)

Pedagogika korekcyjna z integracją sensoryczną

Pedagogika leczniczo-terapeutyczna

Pedagogika pracy i polityka personalna

Pedagogika resocjalizacyjna z terapią uzależnień

Polityka oświatowa i zarządzanie oświatą

Promocja zdrowia z higieną i epidemiologią

Przygotowanie pedagogiczne

Przysposobienie obronne i edukacja dla bezpieczeństwa

Socjoterapia i terapia uzależnień

Technologie informacyjno-komunikacyjne z programowaniem w edukacji szkolnej

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z integracją sensoryczną

Wiedza o społeczeństwie z przysposobieniem obronnym


Studia podyplomowe

Do kogo skierowana jest oferta studiów podyplomowych?



Studia podyplomowe to oferta przede wszystkim dla osób, które posiadają już wyższe wykształcenie licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, ale chcą podwyższyć swoje kwalifikacje w konkretnej dziedzinie, uzupełnić wiedzę lub wyspecjalizować się w danej tematyce. Bardzo często na podyplomówki decydują się też osoby, które mają już dobre i stabilne zatrudnienie, ale potrzebują dodatkowych kwalifikacji, aby uzyskać awans i otworzyć przed sobą nowe zawodowe możliwości.



Studia podyplomowe znajdziemy dzisiaj na większości uczelni państwowych i publicznych. Ich oferta jest niezwykle szeroka i dopasowana tematycznie do wydziału, na którym są realizowane. Absolwenci studiów wyższych mogą więc bez problemu znaleźć takie podyplomówki, które są ściśle związane z ich kierunkiem. Co więcej, oferta niektórych studiów podyplomowych jest skierowana wyłącznie do absolwentów konkretnego wydziału czy kierunku.



Studia podyplomowe a rynek pracy




zdjecie


Rynek pracy jest niezwykle dynamiczny i nieustannie się zmienia. Podczas gdy zapotrzebowanie na przedstawicieli jednych zawodów maleje, na innych jest coraz większe zapotrzebowanie. Studia podyplomowe zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych zawsze są konsultowane nie tylko ze specjalistami ze świata nauki, ale również z przedstawicielami biznesu.



Uczelnie bardzo często ściśle współpracują z firmami z różnych branż, dzięki czemu mają wiedzę, jakich specjalistów potrzebują poszczególne gałęzie współczesnej gospodarki. Co więcej, wiele zajęć na studiach podyplomowych jest prowadzonych przez praktyków biznesu z różnych branż. Studenci, którzy decydują się na dokształcanie w formie studiów podyplomowych mogą mieć pewność, że wybierają kształcenie, które odzwierciedla zapotrzebowanie rynku pracy. A co za tym idzie – podyplomówki faktycznie dają nowe kompetencje, które niemal od razu można wykorzystać w życiu zawodowym.



Kierunki przyszłości studiów podyplomowych



Kierunki studiów podyplomowych są przyszłościowe, nie tylko odpowiadają na zapotrzebowanie aktualnych pracodawców, ale również są tworzone na podstawie prognoz dotyczących tego, jakie kierunki będą popularne w przyszłości. Wśród przyszłościowych kierunków podyplomówek warto wymienić przede wszystkim kierunki związane z branżą informatyczną. Specjaliści IT mogą wybierać wiele bardzo szczegółowych kierunków, jak zarządzanie systemami bezpieczeństwa, administrowanie danych oraz wiele innych, które kształcą fachowców poszukiwanych na rynku pracy. Bardzo popularne są również kierunki związane z marketingiem, także internetowym oraz z działalnością w social mediach. Wiele sprawdzonych kierunków znajdziemy również na wydziałach związanych z finansami, ekonomią i zarządzaniem. Kierunki podyplomówek są bardzo specjalistyczne, a program kształcenia opiera się na zgłębianiu jednej, konkretnej dziedziny. Dzięki temu podyplomówki kształcą doświadczonych specjalistów, którzy w swojej branży są doskonałymi fachowcami.



Reklama/Studia podyplomowe/Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego



Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego jest Uczelnią z ponad 20-letnim doświadczeniem w kształceniu osób aktywnych zawodowo. Studiowanie odbywa się online na innowacyjnej platformie dydaktycznej. Dzięki temu nauka jest możliwa z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Studia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość pozwalają na wygodne i efektywne zdobywanie wiedzy, dostosowane do trybu życia oraz pracy. Bez konieczności dojazdów i zmiany miejsca zamieszkania. Studenci przyswajają wiedzę, kiedy chcą i jak chcą, zyskując nowe lub poszerzając dotychczasowe kwalifikacje zawodowe.

Kadrę Uczelni stanowi ponad 600 wykładowców będących uznanymi ekspertami w swoich dziedzinach. Zespół dydaktyczny WSKZ nieustannie poszerza się o wykładowców z najlepszych, światowych ośrodków edukacyjnych. Są to wybitni profesorowie z czołowych zagranicznych uniwersytetów (m.in. Stanford University i London Bussines School) oraz praktycy, którzy cieszą się międzynarodowym uznaniem i sławą. To jeden z największych i najbardziej utytułowanych zespołów dydaktycznych w Polsce!

Na stronie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego można zapoznać się z ofertą studiów pierwszego i drugiego stopnia, a także z szerokim zakresem studiów podyplomowych m.in. z obszaru pedagogiki, psychologii, MBA, finansów, zarządzania, IT, marketingu, prawa oraz BHP. Pełna oferta studiów dostępna jest na stronie www.studia-online.pl.

Najwyższą wartością Uczelni jest zadowolenie studentów i to dzięki ich zaufaniu oraz wsparciu Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego zdobyła tytuł Uczelni Roku Polski 2022, zajmując pierwsze miejsce spośród 362 uczelni w kraju.



Jak wybrać studia podyplomowe?




zdjecie


Wybierając studia podyplomowe należy zwracać uwagę na co najmniej kilka kwestii. Oczywistym jest, że na początku wybieramy kierunek, w którym chcemy się dokształcić. Najczęściej jest to dziedzina lub branża, w której już mamy doświadczenie i wykształcenie. Kolejnym krokiem jest wybór uczelni – pod tym względem warto wybierać renomowane szkoły wyższe, które mają wysoki poziom kształcenia, a ich dyplomy są cenione przez pracodawców i mile widziane na rynku pracy. Przed wyborem konkretnej oferty sprawdźmy też kilka kwestii praktycznych – jak wygląda program studiów, kto wchodzi w skład kadry dydaktycznej, kiedy odbywać się będą zajęcia, jaka jest baza lokalowa i dydaktyczna.



Choć kwestie wygodnej i klimatyzowanej sali mogą nas na początku nie interesować, w trakcie nauki okazuje się, że jest to bardzo ważny aspekt. Jeśli już natomiast mamy wybrana konkretną ofertę, sprawdźmy dokładnie jej cenę, dowiedzmy się, jak wygląda kwestia płatności – czy trzeba czesne za cały semestr lub rok uiścić od razu czy też jest możliwa płatność w miesięcznych ratach. Ratalne rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej wygodne i mniej obciążające dla naszego portfela.



Możliwość studiowania podyplomówki w trybie on-line



Studia podyplomowe przez internet można znaleźć w ofercie coraz większej liczby uczelni. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to rozwiązanie bardzo poszukiwane, wygodne, pozwalające zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Dzięki e-learningowi można cały program studiów odbyć bez wychodzenia z domu i konieczności dojeżdżania na uczelnię. To świetna opcja dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, zapracowanych, wychowujących dzieci. Takie osoby mają spore problemy nawet ze studiami weekendowymi. Studiując online nie trzeba tracić czasu na dojazdy na zajęcia ani spędzać całych weekendów na kolejnych wykładach. Studenci podyplomówek online mają dostęp do kompletu materiałów przygotowanych przez specjalistów z danej dziedziny czy kierunku. Mogą uczyć się o dowolnej porze, w swoim tempie i bez presji czasu. Każdy dział tematyczny czy przedmiot kończy się testem, który również można zdać online. Aby ukończyć studia należy jednak napisać pracę dyplomową, która jest pewnego rodzaju podsumowaniem zdobytych w trakcie kształcenia informacji.



Kierunek MBA – rekordzista w dziedzinie ceny studiów podyplomowych




zdjecie


Studia MBA (Master of Business Administration) do niedawna kojarzyły się z kierunkiem elitarnym, drogim i przeznaczonym dla przyszłych menadżerów, prezesów i właścicieli firm. Ale przez lata także i ta dziedzina przeszła sporo przeobrażeń. Obecnie studia MBA są niemal nieodłącznym elementem ścieżki zawodowej i potwierdzają posiadani uniwersalnych umiejętności w zarządzani biznesem. Ogromną zaletą studiów MBA jest ich praktyczny charakter, umiejętnie łączą wiedzę teoretyczną z praktyką. Większość zajęć polega na dokładnym analizowaniu case studies firm oraz modeli biznesowych. Nauka na konkretnych przykładach jest bardziej efektywna i pozwala na sprawne wykorzystanie wiedzy w przyszłości we własnej firmie. Wbrew pozorom, studia MBA nie są jedynie dla ekonomistów czy finansistów. To bardzo dobre uzupełnienie wiedzy i kompetencji dla absolwentów kierunków technicznych, pracowników branży IT, filologów, absolwentów prawa i administracji oraz filologów. Studia MBA trwają dwa lata. Można znaleźć je na wielu renomowanych uczelniach w Polsce. Wybór konkretnej szkoły wyższej powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami.



Budowanie relacji zawodowych



Studia podyplomowe dają wiele korzyści, wśród których z pewnością należy wymienić poszerzanie kompetencji i możliwości zawodowych. Ale nie tylko, uczestnictwo w podyplomówkach pozwala również na budowanie nowych, skutecznych relacji zawodowych. Uczestnicy studiów to najczęściej osoby z tej samej branży, zajmujące się tą samą dziedziną. Studia pozwalają na nawiązanie nowych znajomości, które mogą przydać się w późniejszym życiu zawodowym, gdy będziemy szukać nowego zatrudnienia lub postanowimy zacząć własną działalność. Budowanie relacji i znajomości zawodowych jest bardzo istotne praktycznie w każdej branży. Pozwala na stworzenie unikalnej sieci osób, które w naszym zawodowym życiu mają ogromne znaczenie, z których wsparcia i wiedzy można skorzystać na różnych etapach pracy. Osoby, które mają szeroko rozwinięte relacje zawodowe doskonale odnajdują się w swojej branży, nie mają problemów z rozwojem zawodowym, potrafią się odnaleźć w trudnych sytuacjach. W momencie, gdy z rożnych względów przydarzy nam się utrata pracy, również będzie do kogo zwrócić się o wsparcie w poszukiwaniu pracy. Im więcej relacji i kontaktów na gruncie zawodowym, tym większa satysfakcja z wykonywanej pracy.



Studia podyplomowe za granicą




zdjecie


Jeśli zastanawiamy się nad studiami podyplomowymi, warto pamiętać, że do wyboru mamy nie tylko polskie uczelnie, ale również wiele szkół wyższych na całym świecie. Podyplomówkę można zrobić na wielu renomowanych uczelniach w Wielkiej Brytanii, innych krajach europejskich czy też w Stanach Zjednoczonych. Możliwość zagranicznego kształcenia dostępna jest przede wszystkim na tych uczelniach, które współpracują z polskimi uniwersytetami czy politechnikami w ramach programów wymiany studentów. Studia można w całości odbyć za granicą lub zdecydować się tylko na jeden semestr. Warto wybierać takie kierunki, które faktycznie są nam potrzebne w życiu zawodowym i w przypadku których uczelnia zalicza pobyt za granicą do czasu studiów. W przypadku, gdy studiów na zagranicznych uczelniach szukamy na własną rękę, trzeba się liczyć z tym, że ich koszt będziemy musieli pokryć z własnej kieszenie. Można też szukać różnych opcji dopłat i dofinansowania chociażby unijnego, które w wielu przypadkach pozwala ograniczyć koszty studiów do minimum.



Ile trwają studia podyplomowe?



Studia podyplomowe niejako z założenia mają być krótkie, intensywne, specjalistyczne. Jest to bowiem uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy w konkretnej tematyce, zdobycie nowych kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Podyplomówki kierowane są to osób, które mają już wyższe wykształcenie, a więc przeszły już długi, kilkuletni proces kształcenia akademickiego. Większość kierunków studiów podyplomowych trwa jeden rok akademicki, czyli dwa semestry. Zdarzają się jednak i takie kierunki, które trwają półtora roku lub nawet dwa lata. Studia kończą się najczęściej uzyskaniem świadectwa ukończenia zajęć czy konkretnego certyfikatu. Jednak na niektórych kierunkach jest też konieczne napisanie pracy dyplomowej. Zajęcia na podyplomówkach odbywają się zwykle w systemie weekendowym, czyli od piątku do niedzieli. Dzięki temu można je bez problemu łączyć z życiem zawodowym czy rodzinnym. Intensywny tryb nauki może być początkowo dosyć męczący, jednak pozwala na zdobycie w krótkim czasie ogromnej ilości wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które następnie można niemal od razu wykorzystać w pracy zawodowej. Studia podyplomowe otwierają wiele możliwości, z pewnością warto więc zainwestować w nie swoje pieniądze, czas i wysiłek. Studia podyplomowe - dni otwarte Przed podjęciem decyzji o studiowaniu na konkretnej uczelni warto dowiedzieć się o niej więcej i zobaczyć jak wygląda. Szkoły organizują dni otwarte dla przyszłych uczniów na których można poznać studentów, kadrę, zwyczaje, obejrzeć obiekt i sale wykładowe.



Pełna lista tych wydarzeń znajduje się na stronie - dni otwarte na uczelniach - terminarz


Studia woj. pomorskie - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje